Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Poštovane članice, morate biti pažljive!

Kupila sam grudnjak tako, prakticno je i nista ne kosta i jos sam uplatila dodatno za preporucenu posiljku i clanica poslala paket ***cim je proverila racun...*** Milina😊 Sto je najbolje ne mrdam iz fotelje 😁
2016 03 17
Slabo ulazim na forum, takoreci nikad , pa mi nije najjasnije upozorenje Adminke? O cemu se radi? Je l' je rec o nekoj novoj vrsti prevara? Sta su sada smislili?
2016 03 17
Hvala Elly na odgovoru :-)...Olja, pretpostavila sam da provizija za slanje putem post-neta varira, zato i predlazem kupcu uplatu na racun, a ako zeli da plati na drugi nacin, onda se dogovorimo :-)
2016 03 17
Nalog za prenos se može poništiti, banci treba jedan dan da proknjiži prenose i uplate i to je period u kom se nalog za prenos može poništiti. Evo primera, plaćanja karticom: platite negde karticom uslugu ili dobro i ta sredstva ne idu direkt na račun poslovnog lica kome ste platili, već ide na neki među-račun banke, a sutradan kada banka proknjiži, ova sredstva se prebacuju na račun tog poslovnog lica. Bance ne šalju za sve sms poruke, ali mi se čini da je obaveštenje sms porukom vezano za šifru uplate. Recimo, postoji određena šifra za platu i banka će poslati sms obaveštenje za uplatu pod tom šifrom bio iznos 30000 RSD ili 3 RSD. Naravno, to zavisi od svake pojedinačne banke i njene poslovne politike.
2016 03 17
Ukoliko ste u mogućnosti i korisitite račune u banci, banke nude uslugu mobi bankarstva, a to je najjednostavniji i najbrži način da proverite stanje na računu. Kod aplikacije Intesa mobi možete da vidite sve uplate i isplate, tako da treba bukvalno jedan minut da proverite stanje računa.
2016 03 17
> AdminRS: > Ukoliko ste u mogućnosti i korisitite račune u banci, banke nude uslugu mobi bankarstva, a to je najjednostavniji i najbrži način da proverite stanje na računu. Kod aplikacije Intesa mobi možete da vidite sve uplate i isplate, tako da treba bukvalno jedan minut da proverite stanje računa. U pravu ste, koristim i mobi aplikaciju a imam i pristup sa racunara, meni je to jednostavno i brzo, a najvaznije nema provizije. Bitno je samo proveriti uplatu. Nista nije 100% sigurno ali neki izbor moramo napraviti... :)
2016 03 17
Vec vise puta nailazim na teme i postove clanica u kojima se insistira na otvaranju tekuceg racuna u banci kao najprihvatljivije varijante za On- line kupovinu. Prvi i poslednji put se ukljucujem u diskusiju ovakve vrste, jer se osecam prozvano zbog Post-Net uplate. Tekuci racun je racun otvoren na osnovu ugovora izmedju klijenta i banke na koji vam se uplacuje zarada i drugi izvori prihoda, tako da svakako nije ni najispravnije da na isti budu usmeravana sredstva od prodaje sa krpica. Posebno treba imati u vidu: nalozima za prenos/uplatu mogu biti uplacena sredstva pa zatim nalozi mogu biti i stornirani. Isto se odnosi i na Post-Net uplatu. Citiram AdminRS: “Dokle god ne vidite novac u Vašim rukama, ne žurite sa slanjem paketa”. Pojedine clanice vec imaju otvorene tekuce racune i mogu da razumem da ih u cilju pospesenja prodaje i koriste za prijem sredstava od prodaje sa krpica. Licno imam otvoren namenski tekuci racun na koji mogu biti usmerena iskljucivo sredstva vezano za delatnost za koju je racun otvoren. Na profilu nemam previse predmeta za prodaju i nemam interes da otvorim drugi tekuci racun i placam mesecno odrzavanje istog, samo da bih povremeno primala upate od prodaje predmeta sa krpica (ispravnost prijema sredstava takve vrste i da stavim po strani). Zato sam izabrala Post-Net. Za kupca je takav nacin placanja (postarina + Post-Net provizija) nesto malo povoljniji od kupovine pouzecem. Postovane clanice, imajte u vidu da prodavac odredjuje uslove kupoprodaje. Izaberite da poslujete kako je za vas najpovoljnije; podelite svoja iskustva, iznesite svoje predloge, ali uz duzno postovanje, nemojte bas toliko insistirati na necemu u sta niste dovoljno upucene. Takodje preporucujem da pazljivo procitate sve postove iz ove teme, do sada napisane, od strane AdminRS.
2016 03 17
> jaribizla: > Vec vise puta nailazim na teme i postove clanica u kojima se insistira na otvoranju tekuceg racuna u banci kao najprivatljivije varijante za On- line kupovinu. Prvi i poslenji put se ukljucujem u diskusiju ovakve vrste, jer se osecam prozvano zbog Post-Net uplate. > Tekuci racun je racun otvoren na osnovu ugovora izmedju klijenta i banke na koji vam se uplacuje zarada i drugi izvori prihoda, tako da svakako nije ni najispravnije da na isti budu usmeravana sredstva od prodaje sa krpica. > Posebno treba imati u vidu: nalozima za prenos/uplatu mogu biti uplacena sredstva pa zatim nalozi mogu biti i stornirani. Isto se odnosi i na Post-Net uplatu. Citiram AdminRS: “Dokle god ne vidite novac u Vašim rukama, ne žurite sa slanjem paketa”. > Pojedine clanice vec imaju otvorene tekuce racune i mogu da razumem da ih u cilju pospesenja prodaje i koriste za prijem sredstava od prodaje sa krpica. Licno imam otvoren namenski tekuci racun na koji mogu biti usmerena iskljucivo sredstva vezano za delatnost za koju je racun otvoren. Na profilu nemam previse predmeta za prodaju i nemam interes da otvorim drugi tekuci racun i placam mesecno odrzavanje istog, samo da bih povremeno primala upate od prodaje predmeta sa krpica (ispravnost prijema sredstava takve vrste i da stavim po strani). Zato sam izabrala Post-Net. Za kupca je takav nacin placanja (postarina + Post-Net provizija) nesto malo povoljniji od kupovine pouzecem. > Postovane clanice, imajte u vidu da prodavac odredjuje uslove kupoprodaje. Izaberite da poslujete kako je za vas najpovoljnije; podelite svoja iskustva, iznesite svoje predloge, ali uz duzno postovanje, nemojte bas toliko insistirati na necemu u sta niste dovoljno upucene. > Takodje preporucujem da pazljivo procitate sve postove iz ove teme, do sada napisane, od strane AdminRS. Amin! 8-)
2016 03 17
Malo je to optuzujuce reci da je postnet na;in operisanja prevaranata, vise od 3 godine tako radim i nikada nikoga nisam prevarila, bas je bezveze ta konstatacija. Jednim odlaskom u postu se zavrsi slanje paketa i podizanje novca cakj i na istom salteru. Ko ne zivi u Beogradu ne zna sta znaci cekati u bankama i postama red, ovako se jednim odlaskom sve zavrsi.
2016 03 17
SAJBERSTRIP Ne vidim kako je poruka od banke sigurnija od poruke o post net uplati koju ja odem i podignem(znaci prava je) I onda produzim da posaljem paket ... Iskreno za proviziju "me briga" jer je ja ne placam Kao sto rekoh nikome ne uplacujem unapred jer mislim da neko poverenje mora da postoji,I od te kupovine odustanem, niti trazim uplatu unapred 2 clanice do sada su same insistirale Takodje nije mi svejedno da svakome dajem broj racuna I svoje podatke Meni je svejedno podigla kes ili mi bio na racunu Ne shvatam nista licno SVAKO IMA PRAVA NA SVOJE MISLJENJE I DA VODI SVOJU PRODAJU KAKO ZELI 😀 Svima zelim da imate uspesne saradnje i da vam se sve proda 💓 Nisu mi se do sad desile prevare,da mi se vrati paket...Ali za sve postoji prvi put✌🏻
2016 03 17
Ja preferiram uplatu na racun u banci, ukoliko se kupac odluci za uplatu bas u mojoj banci on stedi na postarini, a i meni novac stize istog momenta...
2016 03 23
> MariaJackson: > SAJBERSTRIP > Ne vidim kako je poruka od banke sigurnija od poruke o post net uplati koju ja odem i podignem(znaci prava je) I onda produzim da posaljem paket ... > Iskreno za proviziju "me briga" jer je ja ne placam > Kao sto rekoh nikome ne uplacujem unapred jer mislim da neko poverenje mora da postoji,I od te kupovine odustanem, > niti trazim uplatu unapred 2 clanice do sada su same insistirale > Takodje nije mi svejedno da svakome dajem broj racuna I svoje podatke > Meni je svejedno podigla kes ili mi bio na racunu > Ne shvatam nista licno > SVAKO IMA PRAVA NA SVOJE MISLJENJE I DA VODI SVOJU PRODAJU KAKO ZELI 😀 > Svima zelim da imate uspesne saradnje i da vam se sve proda 💓 > Nisu mi se do sad desile prevare,da mi se vrati paket...Ali za sve postoji prvi put✌🏻 Zbog cega mislis da je rizicno davati nekome svoje podatke: Ime i prezime i broj racuna? Kako to moze da se zloupotrebi?
2016 04 30
Ciitiracu clanicu : "Meni samo nije jasno kako neko moze da povuce novac koji je vec uplatio na neciji racuN? " I mene to zanima
2016 12 03
Uplate koje su izvrsene preko vikenda videcete u ponedeljak,rec je o elektronskom bankarstvu.
2016 12 13
Mislim da kada se uplati, a na racunu namerno nema dovoljno para, ili se uplati uvece jer treba vremena da se uplata proknjizi... Prevarant slika nalog da je uplatio (takav nalog nema pecat banke) a kako nema taj iznos na racunu, vec manji, uplata je na cekanju i on je sam stornira... Kada vama legne novac na racun- to je to.
2016 12 14