Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

aritmije i kako se boriti protiv njih

zdravo srce,preskace ,vasa iskustva
2016 06 14
Ako si pusac, aritmije su moguce od duvana.... ili ako si izlozena dimu (u kuci, u gostima, u kaficu....) Gazirana pica takodje ubrzavaju rad srca - pogotovo Coca Cola i guarana, kao i sva energetska pica. Kafa - to tek stvara aritmiju. Pokusaj da to izbacis skroz - ako konzumiras..... Obavezno svako jutro pij caj od brusnice ili domace lipe (jos bolje maticnjak ako imas u basti). Proveri pritisak, mozda imas visok, njega takodje prate ceste aritmije.... A svakako bi trebalo da posetis svog lekara koji ce ti dati uput za internistu/kardiologa pa se lepo detaljno ispregledaj.
2016 06 15
caj od lipe ubrzava rad srca ,i meni takodje nekad preskace tj kao treperenje par sekundi,dal je i tebi tako,al ja imam problem sa tahikardijom i pijem presolol
2016 06 15
Ja imam aritniju,pila sam Karvileks prepisao mi je internista. Treba da se pije dosta tecnosti,vitamini i odmaranje.
2016 06 20
meni je internista rekao da setam 4 km,i da pijem magnezijum
2016 06 20
Ja setam d0sta, pa ih imam n0n st0p, ali magnezijum 0bavezn0 uzimajte, jer je ve0ma vazan za srce. H0ce aritmije 0d stresa- ak0 je srce 0k, k0d metere0pata na svaku pr0menu vremena. V0da se m0ra uzimati d0v0ljn0, tj tecn0st k0ja uglavn0m nije zasladjena i naravn0- manje kafe zb0g k0feina k0ji p0jacava aritmije. P0sle svake kafe, m0ra casa v0de, jer p0jacava izbacivanje tecn0sti iz 0rganizma, a zb0g dehidriranja h0ce aritmije da krenu. Prep0ruka i za p0jacanim c vitamin0m. Imala sam aritmije kad sam 0stavila cigare, zb0g ned0statka nik0tina
2016 06 22
Moja preporuka- kapi od gloga. Ima ih u zdravoj hrani npr,cena do 200 din. Nije neki prijatan ukus,ali ja ih sipam u malo soka i ne oseti se. Meni je pomoglo,da kucnem u drvo. Mozes da procitas na netu o glogu kao najdelotvornijem leku za srce i stosta jos:)
2016 07 12
Da li imas anemiju? Nema veze ako je blaga. Hoce da se pojavi aritmija i od toga.
2016 09 13