Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Jel može neko da mi objasni preporučeno slanje? Više u temi :)

Zelela bih da posaljem nesto, ali sam rekla devojci da cu ja platiti postarinu. E sada, kako da posaljem preporuceno i da platim postarinu tada, jer je tada valjda jeftinija? Jel samo dodjem na regularan salter i kazem da zelim preporuceno da saljem? Nije mi jasno...
2016 10 16
Predmet treba da spakujes u kovertu na koju si napisala podatke primaoca, zatim popunis zuti obrazac za preporuceno slanje (obicno su na dohvat ruke svima, poput uplatnica, a mozes I da trazis da ti daju). Sve to predajes na regularnom salteru. Ne zaboravi da na poledjini koverte navedes i sopstvene podatke. Predmet stize unutar 48h, mada u praksi ponekad i za 24h. Trebalo bi da ga uruce licno, kao i post ekspres, ali se desava I da ga ostave u sanducetu. Ako treba jos neko objasnjenje, pitaj :)
2016 10 16
nije neka velika razlika,ja sam slala,post ekspres je 150 a preporuceno izadje oko 120,130 din,tako da ti je bolje postekspresom,sigurnije je :)
2016 10 16
E drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu. Ja sam "oterala" kupce jer su hteli preporučeno a kad sam zvala postekspres da pitam za to oni mi rekli cenu regularne pošiljke. Više mi je neprijatno što sam bila loše informisana i ubeđivala nekog u nešto što nije tako a taj neko zna kako to ide. Nisam znala plus mi niko nije lepo objasnio. Mislila sam da je plaćanje pouzecem najbolja opcija. Devojke su čak htele i da mi uplate novac pa onda da šaljem iako sam imala 1-2 ocene. Posle mi je ovde jedna devojka lepo objasnila i sad znam. Sad mi samo nije jasno jedno. Da li moze da se pošalje preporuceno ako nešto ne staje u kovertu? Recimo cipele ili jakna.... Ili te veće stvari idu postexpresom onako kao paketi?
2016 10 16
E drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu. Ja sam "oterala" kupce jer su hteli preporučeno a kad sam zvala postekspres da pitam za to oni mi rekli cenu regularne pošiljke. Više mi je neprijatno što sam bila loše informisana i ubeđivala nekog u nešto što nije tako a taj neko zna kako to ide. Nisam znala plus mi niko nije lepo objasnio. Mislila sam da je plaćanje pouzecem najbolja opcija. Devojke su čak htele i da mi uplate novac pa onda da šaljem iako sam imala 1-2 ocene. Posle mi je ovde jedna devojka lepo objasnila i sad znam. Sad mi samo nije jasno jedno. Da li moze da se pošalje preporuceno ako nešto ne staje u kovertu? Recimo cipele ili jakna.... Ili te veće stvari idu postexpresom onako kao paketi?
2016 10 16
E drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu. Ja sam "oterala" kupce jer su hteli preporučeno a kad sam zvala postekspres da pitam za to oni mi rekli cenu regularne pošiljke. Više mi je neprijatno što sam bila loše informisana i ubeđivala nekog u nešto što nije tako a taj neko zna kako to ide. Nisam znala plus mi niko nije lepo objasnio. Mislila sam da je plaćanje pouzecem najbolja opcija. Devojke su čak htele i da mi uplate novac pa onda da šaljem iako sam imala 1-2 ocene. Posle mi je ovde jedna devojka lepo objasnila i sad znam. Sad mi samo nije jasno jedno. Da li moze da se pošalje preporuceno ako nešto ne staje u kovertu? Recimo cipele ili jakna.... Ili te veće stvari idu postexpresom onako kao paketi?
2016 10 16
E drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu. Ja sam "oterala" kupce jer su hteli preporučeno a kad sam zvala postekspres da pitam za to oni mi rekli cenu regularne pošiljke. Više mi je neprijatno što sam bila loše informisana i ubeđivala nekog u nešto što nije tako a taj neko zna kako to ide. Nisam znala plus mi niko nije lepo objasnio. Mislila sam da je plaćanje pouzecem najbolja opcija. Devojke su čak htele i da mi uplate novac pa onda da šaljem iako sam imala 1-2 ocene. Posle mi je ovde jedna devojka lepo objasnila i sad znam. Sad mi samo nije jasno jedno. Da li moze da se pošalje preporuceno ako nešto ne staje u kovertu? Recimo cipele ili jakna.... Ili te veće stvari idu postexpresom onako kao paketi?
2016 10 16
Meni je oko 70-90 dinara preporuceno. Plus 10 dinara koverta u knjizari. I naravno da se vise isplati. Skoro sam slala postexpressom neku garderobu koja je tezila tacno 500 grama, ni manje ni vise, dakle to je 150 dinara. Da je preslo gram, odmah druga cena 240 dinara. I zena koja radi u posti se zacudila, kaze koja razlika jbt. Jedina razlika je sto posiljalac odmah mora da plati za preporuceno, dok postexpress moze i kupac.
2016 10 17
Pr0blem je sam0 ak0 ne zapakujete u cist0 beli papir i ak0 nije u f0rmi pisma, velicina nije bitna. Znaci, da nije 0blik valjka, neg0 da klasicn0 ima dve strane gde se pisu adrese- na jedn0j p0silja0ca i blag0 precrtate sv0ju, a na drug0j prima0ca. Najb0lji je mal0 jaci papir, npr 0d nek0g kalendara unutrasnji de0 i sami upakujete, zalepite sel0tejp0m pr0vidnim; nema p0trebe da se kupuje k0verta, a mislim da nemaju bas velike
2016 10 17