Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Čiz kejkkkk

Treba mi neki dobar i jednostavan recept, pa ako imate neke predloge molim da se raspišete😊
2016 12 10
Najjeftiniji i najjednostavniji, moja neka izmisljotina: --Kora: Izdrobljen keks (oklagijom) pomesati sa malo otopljenog margarina i staviti secer po zelji. * Umesto plazme koristim keks iz Slatke Kuce, onaj sa maslacem. --Fil: Pola litra slatke pavlake iz tetrapaka umutim mikserom, dodam joj 2 kisele pavlake obicne i puno vanilinog secera, posto ga obozavam, moze se dodati secer u prahu, ne kristal da ne bi krckalo. --Vocna glazura: Visnje, kupine, maline, jagode... sta god od toga, sveze ili iz zamrzivaca, kuvati u pudingu od vanile (sa vodom), postane staklasto i gusto i ukus je prelep. ** Ja nemam kalup za ciz kejk, uzmem okruglu tepsijicu, utapkam plazmu, dodam fil od pavlake i kada se to malo stegne u frizideru, dodajem mlak fil od voca i opet vratim da se stegne.
2016 12 10
Meni je ovaj najlepsi recept, cesto ga pravim. Kora: 300 g plazma keksa, 175 g margarina, malo mleka da bi se sjedinilo. Po receptu se susi 10 min na 180 step, ali sam to samo jednom radila. Beli fil: 2 veca ala kajmaka, 500 ml slatke pavlake, malo secera u prahu,po ukusu, otprilike kasika,dve. Voze: 1 kg crvenog voca,gustin. To je to i preukusno je.
2016 12 11