Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Spontani pobacaj

Da li neka od vas imala spontani?Sta je uzrok tome da li ste saznale? Naime,danas sam isla kod doktora jer sam sinoc prokvarila jako malo,u sekretu je vrlo malo krvi.Jutros se krvarenje pojacalo i odmah sam otisla doktoru.Radio mi je vaginalni uz,prepisao lekove i mirovanje.Uz za 10 dana po potrebi ranije. Nakon samo 4 sata desilo se ono cega sam se plasila.To cu pamtiti dok sam ziva.Presvacim se i htela sma da zamenim ulozak kad od jednom samo je pocela krv da siklja i ispao plod,posteljica,komadi mesa..ma sve Odmah kod doktora,sad je bio drugi i pita kako me je doktor pregledao,da li sam krvarila pre pregleda pogledao sestru i pita se kako je to doktor pregledao??? Kako god odradili su mi kiretazu,taj bol u ppredjenji sa dusevnim i psihickim nije nista.Ko je prosao kroz to zna o cemu pricam.Srecom sacuvala sam sve sto je ispalo poslato je na patologiju.Cekamo rezultate.Ako verujete to je bio fetus od 11 nedelja a doktor je video trudnocu od 7 nedelja.Moja doktorka nije bila tu,nazalost Ovo se desava svakoj drugoj trecoj zeni samo zelim da kazem buducim mamama pogotovo onim koje su u ranoj trudnoci cim primetite i tackicu krvi odmah kod doktora ali ne dajte da vas cackaju tamo dole.Moje se ne bi zadrzalo a mozda i bi samo da doktor nije dirao tamo.Ne krivim nikoga osim sebe sto odmah sinoc nisam otisla vec cekala jutro i nadala se procice misleci da ce proci.
2017 05 06
Ooooo draga moja, zao mi je.. Ja sam imala spontani pobacaj i tu krivim samo sebe. Imala sam bebu od 15 meseci i ostala trudna. Dojila sam bebu, iako sam cula da ne treba dojiti dete ako ostanes u medjuvremenu trudna. I tako, pocnem ja da krvarim 25.02, i cutim, ne kazem nikom, zato sto sam ubedjivala sebe da nisam trudna (budala,idiot). Trpim bolove do 28.02 i nmg vise da izdrzim i kazem muzu. Spremimo se odmah i na hitno. Onog momenta kad sam izasla iz kola, meni su cizme bile pune krvi. Uradjena mi je kiretaza, plod je bio 12 nedelja... 😢😢😢 I sad se secam toga, bilo je pre 3 godine, i dalje je jako bolno iskustvo. :( :( :(
2017 05 09
Ja sam imala sada krajem Januara spontani u 9. nedelji. Uzrok je bio slab dotok krvi kroz pupcanik. Kiretazu sam radila u privatnoj bolnici pod totalnom anestezijom tako da mi bar taj deo nije ostao u traumaticnom secanju jer sam cula da je bol lidacki. Sada pijem odgovarajucu terapiju, odmah posle prvog ciklusa sam ostala opet trudna i ulazim u 11. nedelju, hvala Bogu za sada je sve u redu. Glavu gore, znam da nije lako, ali desava se....
2017 05 12
I ja sam imala pre 3 godine i mnooogo mojih drugarica takodje :'( Šta je uzrok tome ne znam,ali znam da je nažalost jako česta pojava.Samo hrabro dalje,sve smo dobile zdrave i prave bebice posle toga,ne odustaj. Mi smo bre žene carice šta sve prevalimo preko glave <3
2017 05 13
Imala sam spontani u 9 nedelji, priroda se pobrine da dodje do pobacaja kada sa plodom nesto nije ok, najcesce se su u pitanju anomalije koje usporavaju rast fetusa, organski faktori, a sve vise cujem da zene izgube trudnocu zbog jakog stresa i fizicke preopterecenosti. Dojenje u trudnoci nije preporucljivo jer dolazi do grcenja matericnih misica. Samo sam se zacudila sada kada sam procitala da vam je plod ispao nakon pregleda? Manuelni pregled se ne radi kod zena koje u ranoj trudnoci krvare nego se radi vag. Ultrazvuk. Nemojte da brinete puno, neke stvari bolje pustiti da idu svojim tokom i nemojte nikoga kriviti. Verujem da ce doci i vas red da se radujete. :) srecno <3
2017 05 13
Svako zato ima svoje zasto. Nikad ne razbijaj glavu o necemu sto se dogodilo, jer se iz nekog razloga moralo dogoditi. Imala sam rizicne trudnoce, u prvoj sam prokrvarila i lezala pola trudnoce u bolnici, u drugoj opet kontrakcije do samog kraja, posle sam vec izucila organizam i osluskivala u trecoj sta cu i kako i kad. Jedna rodjaka je odavno imala pobacaj posle pregleda, to joj je bila treca trudnoca i ne znam da li je pregled razlog, ali ima puno faktora zbog kojih dolazi do spontanog. Ako sa bakterijske strane bude sve ok, mozes uraditi preglede na koje dr moze da te uputi i ticu se eventualnog pobacaja (visok insulin, visok tsh..) Svakako je vazno ne odustati i posle pada ustati, te pregrmi to sto pre i ne dozvoli da te savlada lose osecanje, pa ces sledeci put biti nagradjena i ispunjena rodjenjem divne bebice. Sad nije bilo vreme za to.
2017 05 14