Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Opadanje kose nakon porodjaja

Zdravo svima, da li neko zna za neki preparat ili bilo sta da spreci ili bar da smanji opadanje kose? Moja mama se skoro porodila i toliko joj opada da se plasi da ostane bez kose :') pa ako neko zna nesto.. :)
2017 05 16
meni se to isto desilo posle drugog porodjaja.Sve sam moguce preparate i vitamine i sta sve ne koristila i nije vredelo.Ook nisam otisla kod lekara i iznela mu problem.Rekao mi je da posle porodjaja kada se hormoni vracaju u normalu moze da se poremeti rad stitne zlezde a jedan od simptoma je opadanje kose.Bio je u pravu.Neka proveri obavezno stitnu zlezdu.
2017 05 16
I ona je pokusala i sa raznim samponima, maskama i sl., medjutim stanje je sve gore. Hvala ti puno na savetu, nije nam ni na pamet padalo da moze biti i do toga, hvala :)
2017 05 16
nije to nista,samo ce prestati ..meni je posle porodjaja opadala puna 3 meseca,stalno sam vezivala kosu...to je normalno :") :") :") :")
2017 05 17
Dobro je, hvala ti, ona se uplasila pa sam pocela i ja da panicim :')
2017 05 18
neka ona ipak proveri zlezdu.Sad sm pitala muza,on je lekar.Nije to nista strasno da biste se plasili.Hormoni se ne vrate u normalu posle porodjaja i to se lekovima lako dovede u red.Kontrolise se obicnim vadjenjem krvi.T3,T4,TSH Je ono sto treba da se uradi iz krvi.Bar ce znati da nije to u pitanju
2017 05 18
Pa da, bolje da proveri onda i vidi.. barem znamo da nije nista strasno :)
2017 05 18