Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Skolioza kicme-iskustva-kiropraktika?

Imam problem sa kicmom,bol se poceo javljati pre 4 god.zbog prirode posla, sedenje za racunarom, losa stolica, polozaj... U trudnoci i posle nje stanje pocinje da mi se pogorsava, bol u celoj kicmi, pogotovo u lumbalnom delu, sada cujem kako puca kada se ispravim :-o bol nije svakodnevni i nije jak ali zna da se pogorsa npr kada treba da dobijem. Ja imam strah od kiroprakticara i zato nisam otisla a interesuje me da li je neko bio i resio problem trajno? Sta raditi? Hvala
2017 06 16
Ljudi koji imaju probleme sa stresom svakodnevnim, izrazen senzibilitet..imaju i problem sa kicmom. Ja ne sedim, ali imam odavno probleme sa kicmom, izmedju ostalog i skoliozu. Idi kod kiroprakticara po preporuci, jer ce ti uz tretman pokazati i vezbe koje su ti neophodne. Gde god isla, racunaj da nije trajno resenje i da treba sa vremena na vreme da odes opet. Ukoliko se budes vezbi pridrzavala, mozda ojacas misice da ti drze kosti bolje i ne bude potrebe da ides cesto. Mene je 'opravio' skoro i rekao da dodjem za 3 nedelje. Pokazao mi je deo vezbi i u tome je poenta. Ja sam otprilike radile neke pogresne. Isla sam i kod fizioterapeuta ranije, sve je to isti princip namestanja kostiju i svi ti mogu reci koje su ti vezbe neophodne. Ono sto sam skoro cula, je da pomocu hipnoze moze da se sredi celokupno stanje organizma, jer sve potice iz uma. Devojka koja nije verovala i nije cak ni zazmurila na seansi i bila svesna i budna sve vreme je primetila da joj je pomogao poznanik koji to radi i od toga zivi i hteo da joj dokaze da pomaze. Nosila je kragnu pre toga i lekari joj nisu predvidjali nista brzo i sjajbo. U medjuvremenu joj je kiroprakticar sredio vrat da skine kragnu, ali se problem posle 6 meseci pojavio, kako joj je i rekao. Ovo sa hipnozom otprilike isto toliko deluje. Kad uspes da sredis misli i pocnes da vodis kvalitetniji zivot, to se odrazi na ceo organizam. Do tad poseti slobodno kiroprakticara ili fizioterapeuta po preporuci. Sretno
2017 06 16