Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Imam Hašimotovu bolest :(

Znam to sve. Iskreno se nadam da ću smršati jer se ne osećam lagodno u svom telu. Hvala na odgovoru.
2017 11 13
Evo i ja da se prikljucim klubu.. Meni je dijagnostikovan hasimoto 2014.god ( u mojoj 24-oj) i to je tek prica kako sam sama otkrila sta mi je.. Od svoje 6.god imam vitiligo. Nema gde nisam isla, na VMA, u Dzordza Vasingtona... i niko mi nikada nije spomenuo da to moze biti povezano sa stitnom zlezdom. Te 2014.god sam primetila konstantni umor, promene raspolozenja, neku depresiju, kosa mi je postala suva i krenula da opada... i tako ja googlam i vidim koliko ima ljudi koji imaju vitiligo i poremecaj rada stitne zlezde..i odradim analize, kad ono hipotireoza - hasimoto. Lekari su cudo. Isla sam i kod drzavnih i kod privatnih i jos nisam potrefila nekog doktora koji je zaista zainteresovan da pomogne pacijentu. Samo su me promenama terapije jos vise unistili. Krenem da pijem jednu dozu, pa onda osetim da mi je jos gore, pa onda vracam na staru..i tako sve u krug..
2017 11 19
Možda da pomognem onima koji su u potrazi za dobrim i normalnim endokrinologom, BG- privatna praksa dr. Boža Trbojević, ukoliko možete da priuštite moja najtoplija preporuka, neni he bukvalno spasao život. Na klinici za endoktrinu prof.dr. Marina Đurović. Oboje normalni, otvoreni, prate razvoj nauke u svetu. Štitna žlezda je teška materija. Daje veoma posebne i često individualne probleme, koji se u nekim segmentima svrstavaju u zajedničke, ali 15-20% ljudi ne spadaju u opstu simptomatiku. Ukoliko ste u toj kategiriji obični endokrinolozi vam nece pomoci, kao ni eutirox. Na zalost, sve iz licnog uskustva. Pozdrav svima, samo pozitivno😗
2017 12 01
Ljudi Siberian health i resicete sve probleme.. ne znam da li ste culi.. koga interesuje neka mi se javi, dacu vrlo rado i broj telefona... ja sam imala i cistu ma stitnoj i sinuse i sto cuda.. sve je prirodno i za sve ima leka..samo morate imati dijagnozu. Spas!
2018 01 24
Kada se vrednosti hormona tsh priblize 10, terapija je obavezna. Probajte sa prirodnim preparatima, uzimajte spirulinu i selen svakodnevno, redukujte ishranu, krenite sa pozitivnim razmisljanjem, na jogu... jer sa velikim vrednostima tsh se stvara voda oko srca pri vecem naporu. Ne cekajte instant resenje, pokrenite se i sve ce se pokrenuti 😉
2018 01 24
Prvi put cujem za spirulinu. Gde moze da se nabavi i koja je cena toga? Hvala unapred :")
2018 10 10
Ima je u svim apotekama, nije skupa
2018 10 10
Udjite u grupu na fb Ti nisam ja - ti je moja stitnjaca. U datotekama sve pise. Ja Sam se spasila sa savetima. Inace Sam hipo hasi. Imam Hasimoto i hipotireozu. Ore toga bila u hiperu.
2018 12 02
imam i ja.......... tsh mi je bio preko 75.........sad je spao,pijem eutirox vec mesec dana i mogu vam reci da samj smrsala 6kg za to vreme ;)
2018 12 15
Ja imam hashimoto već 10god,nije mi pravilo problema do skoro,na letroxu sam od 100. Prosle godine sam imala faze lupanja srca ali od pre mesec dana pakao,nemam lupanje ali mi popodne uveče skače pritisak,nestaje mi dah,boli me i probada u grudima,steze u grlu,muti mi se u glavi,kao da nisam svoja,nervoza za sve,epizode tuge,plakanja do smejanja neuroticnog. Imam i holesterol,sve mi preko granica.Bila kod kardiologa,zakazao mi holter,eho abdomena i srca,kod endo idem za dva meseca opet. Inace tsh i hormoni su mi u normali kad god radim,videću kad budem sad radila pre pregleda. Odlepiću. Doktorka mi rekla kad mi skoči pritisak da uzmem bromazepan i od njega mi se spusti ali kad neće onda i katopil. Mislim da sve ovo sa stitnom ima veze sa stresom i nervozom i da sam sa tim nju aktivirala. U poslednje vreme se bas nerviram na poslu i eto mi...
2024 03 10
1 2