Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

mozaik na grlicu materice

na sistematskom pregledu mi je otkriveno da imam mozaik na grlicu materice i moj ginekolog mi je rekao da se nada dobrim rezultatima posto sam radila papa test.da li neka ima slicna iskustva i zna li nesto o tome? [:tuzan]
2013 08 08
Imam ja ranicu na grliću materice. Radila sam biopsiju i sve je ok. Na tom mestu je tkivo promenjeno i potrebno ga je redovno kontrolisati kako ne bi mutiralo. Redovne kontrole na 6 meseci ili kraće, kako ti doktor kaže. Sve u svemu ništa komplikovano čak iako laserom treba da skinu taj deo. Ne utiče na trudnoću, tako da samo redovne kontrole i ok je
2013 08 08
ja imam 20 godina i stvarno ne znam odakle to meni ni kako se dobija?imala sam seksualni odnos sa 2 decka...
2013 08 08
i ja imam ranicu i bas me zanima koliko je to opasno i koliko utice na sekret i da li moze eventualno da stvara probleme sa infekcijama ili raznim bakterijama, kojima mozda pogoduje takva sredina..
2013 08 08
ja imala ranicu koja se povukla bez upotrebe bilo kakvog medikamenta. Moj doktor kaze da je to jako ruzna rec za ovu promenu sluzokoze i da ne treba brinuti zbog toga. Naravno, treba pratiti i ukoliko je potrebno, ukoliniti laserski. Kod mene to nije bilo potrebno, samo se povuklo.
2013 08 27
Ranica na grlicu materice uglavnom nastaje od sekreta, kao i drugih infekcija koje primetimo ili ne primetimo. Kao kad se posecete na sluzokoži pa onda treba više vremena da zaraste (vrlo plastično objašnjeno). Meni je dijagnostikovana sa 23 godine, nakon toga sam dobila kandidu (od terapije veoma jakih antibiotika) i ta kandida je verovatno pravila haos dugo, posto me niko da lekara nije pravilno lecio od toga. Na kraju sam zavrsila na operacionom stolu, i to ne jednom, nego dvaput (posto intervencija prvi put nije bila uradjena kako treba). Nakon toga sam promenila doktora, sve se sredilo. Prošle godine su mi rekli da se ranica vratila, ali da je samo treba kontrolisati i to na svekih godinu dana. Inace, ja imam 30 godina, skoro nikakvo poverenje u lekare, posebno ginekologe. Ukoliko ti je papa dobar, sekret normalan i redovno to kontrolises, nema potrebe da se brines...danas svaka druga ili treca devojka ima takvu vrstu problema
2013 09 20