Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li je moguće da postoji tako nesto, takvo zlo???

Ljudi, ja vec par dana ne zivim normalno, saznavsi za Yulin dog/cat meat festival u Kini, videvši te slike, pozlilo mi je. Ovde necu kaciti slike, prepreprebolne su!!! Da li ste znali za to? Morala sam sa jos nekim da podelim. Da li je moguce da takva okrutnost postoji? Da se svet nije suprotstavio tome, da svi posluju sa Kinom, sa tim monstrumima... Ja nemam reci, ni suza vise.... 😢😢😢😢😢😢😢💔💔💔
2018 05 26
Azijati su poznati po tome da sve jedu. Mi smo čak na faxu iz gastronomije imali lekciju Extremno kuvanje, gde smo MORALI da gledamo kako se pripremaju psi, pacovi, skakavci, svašta nešto.. ništa to nije gadnije od svih nas koji jedemo srnetinu, konjsko meso, zečetinu... i nosimo bunde i kožne cipele.. ne budimo licemeri
2018 05 26
I da, ako kasnimo na predavanje, prof nam da nešto da popijemo i pojedemo i ne znamo šta nam je dao do kraja predavanja :D
2018 05 26
> Debela_devojka: > Azijati su poznati po tome da sve jedu. Mi smo čak na faxu iz gastronomije imali lekciju Extremno kuvanje, gde smo MORALI da gledamo kako se pripremaju psi, pacovi, skakavci, svašta nešto.. ništa to nije gadnije od svih nas koji jedemo srnetinu, konjsko meso, zečetinu... i nosimo bunde i kožne cipele.. ne budimo licemeri Meni je to sve strasno, a ovo... Da li ste videli slike? Ovde se radi o teskom mucenju pre nego sto ih ustvari pojedu, to je bolesno! Svi smo mi culi oni jedu to i to... Ali sigurno mnogo nas nije ni sanjalo o cemu se tu ustvari radi, i sta se radi...to je za svaku osudu, za robiju, ne moze biti normalno nikako.
2018 05 26
> LindaBg: > > Debela_devojka: > > Azijati su poznati po tome da sve jedu. Mi smo čak na faxu iz gastronomije imali lekciju Extremno kuvanje, gde smo MORALI da gledamo kako se pripremaju psi, pacovi, skakavci, svašta nešto.. ništa to nije gadnije od svih nas koji jedemo srnetinu, konjsko meso, zečetinu... i nosimo bunde i kožne cipele.. ne budimo licemeri > Meni je to sve strasno, a ovo... Da li ste videli slike? Ovde se radi o teskom mucenju pre nego sto ih ustvari pojedu, to je bolesno! Svi smo mi culi oni jedu to i to... Ali sigurno mnogo nas nije ni sanjalo o cemu se tu ustvari radi, i sta se radi...to je za svaku osudu, za robiju, ne moze biti normalno nikako. Ne znam, ravnodušna sam potpuno, jer razne bolesne stvari se rade svuda u svetu, ponavljam od pravljenja bunda i kaiševa, do teškog maltretiranja krava do smrti, kako bi ostale u drugom stanju i davale mleko. Kada bih se opterećivala, verovatno bih 24/7 razmišljala o raznim zlim postupcima. A opet jedem meso, a dnevno se u Srbiji zakolje koliko mučenih krava i svinja, pijem mleko, koje daju te iste izmučene krave, tako da nemam pravo glasa. Mog psa neće da kolju, to mi je najbitnije :D a i nema 5 kg mesa, ne bi se usrećili :D
2018 05 26
Nemoj da si toliko u bedaku zbog stvari na koje ne možeš da utičeš..menjaj svet u svom komšiluku, pa dokle stigneš ;)
2018 05 26
> Debela_devojka: > Nemoj da si toliko u bedaku zbog stvari na koje ne možeš da utičeš..menjaj svet u svom komšiluku, pa dokle stigneš ;) Volela bih da sam ravnodusna, ali nikad nisam bila kad su u pitanju zivotinje. Bar sirim pricu ko su ti crvi od ljudi i sta rade. 😔
2018 05 26
> LindaBg: > > Debela_devojka: > > Nemoj da si toliko u bedaku zbog stvari na koje ne možeš da utičeš..menjaj svet u svom komšiluku, pa dokle stigneš ;) > Volela bih da sam ravnodusna, ali nikad nisam bila kad su u pitanju zivotinje. Bar sirim pricu ko su ti crvi od ljudi i sta rade. 😔 A jel jedes meso? Jaja?
2018 05 26
Meso ne. A od Kine sad sve bojkotujem, monstrumi. To da je normalno, u svakoj zemlji bi bio onda po jedan takav festival okrutnosti.... I nece me niko ubediti da je to normalno
2018 05 26
> LindaBg: > Meso ne. > A od Kine sad sve bojkotujem, monstrumi. To da je normalno, u svakoj zemlji bi bio onda po jedan takav festival okrutnosti.... I nece me niko ubediti da je to normalno Ne volim rec normalno. Ono sto je meni savrseno normalno, nekom drugom ne mora da bude. Da mi je žao , žao mi je, ali da budem licemer koji će danas d sabije 10 ćevapa, 3 jaja, pola litre mleka i prošeta po gradu kožne cipele, a ovde da trubim o pravima životinja, ne ide, tako da ću završiti sa temim. A što se Kineza tiče, obožavam da mrnđam u Dva štapića i da kupujem u Pandi ;) meni su oni ok :)
2018 05 26
Bas kao sto kaze Debela_devojka i bila je emisija oko toga ,i konstatacija da je svet licemeran vezano za to,jedu ,jagnetinu,jaretinu ,junetinu,teletinu,a osudjuju Kineze za pse.Cini mi se da Amerikanci ne jedu konjetinu,upravo iz razloga zbog kojeg ne jedu pse,ali zato svoje"neupotrebljive"konje salju u druge zemlje gde ih jedu???!!!!Kao to je ok??!!!..U cemu je razlika?Posebno ne znam da li si gledala te grozne emisije o uzgjanju zivotinja(na sve zivotinje koje jedemo mislim) i kako to izgleda sve.Muciliste takodje...Meni su sve te emisije pretuzne,a sa druge strane jedem meso... :/ Kada bih imala saznanje da treba da pojedem psece meso,ne bih ga pojela....A pocela je da u Kini raste svest o psima...cak se nesto i razmisljalo o tome da se ukine psece meso...ne znam dokle su stigli...Generalno ljudi i svet su veoma licemerni oko te price!!!!
2018 05 26
> jelena2606: > Bas kao sto kaze Debela_devojka i bila je emisija oko toga ,i konstatacija da je svet licemeran vezano za to,jedu ,jagnetinu,jaretinu ,junetinu,teletinu,a osudjuju Kineze za pse.Cini mi se da Amerikanci ne jedu konjetinu,upravo iz razloga zbog kojeg ne jedu pse,ali zato svoje"neupotrebljive"konje salju u druge zemlje gde ih jedu???!!!!Kao to je ok??!!!..U cemu je razlika?Posebno ne znam da li si gledala te grozne emisije o uzgjanju zivotinja(na sve zivotinje koje jedemo mislim) i kako to izgleda sve.Muciliste takodje...Meni su sve te emisije pretuzne,a sa druge strane jedem meso... :/ Kada bih imala saznanje da treba da pojedem psece meso,ne bih ga pojela....A pocela je da u Kini raste svest o psima...cak se nesto i razmisljalo o tome da se ukine psece meso...ne znam dokle su stigli...Generalno ljudi i svet su veoma licemerni oko te price!!!! Pa, da , bezveze mi je forsiranje cele priče, jer ispade daje život psa, vredniji od života praseta, jagnjeta ili kokoške, samo zato što ljudi nemaju praksu i uslove da ih drže kao kućne ljubimce. Svaki život isto vredi i ljudski, i pseći i kravlji... samo neke vrsvrste imaju prevlast nad drugim vrstama i to je to. Tako je oduvek i tako će biti i ubuduće..
2018 05 26
Ne radi se samo o tome da jedu pse i macke, nego o surovosti i sadizmu, nacinu... U nasoj i drugim zemljama gde se jedu domace zivotinje nije tradicija da ih kuvaju zive, spaljuju zive, stavljaju na kolac zive itd. Najbrutalnije se izivljavaju uživajući u tome kao da gledaju utakmicu i sl. Pod parolom sto se vise muce, to ce biti sladje meso. Ne slazem se sa vama i to nije normalno, vec bolesno, oni sto su stvarno videli kako to izgleda, sigurno nisu licemerni. Slazem se za te emisije, uzas.
2018 05 26
Veoma je tesko pricati o ovoj temi..Veliki sam ljubitelj svih zivotinja i smatram da su mnogo plemenitije od nas ljudi..Ja sam se, gledajuci emisiju o masovnom uzgajanju krava i transpora u klanicu ,rasplakala,neopisivo je odvratno kako su tretirali te krave....Ali sam nastavila da jedem i teletinu i junetinu...Tako da nemam prava glasa....
2018 05 26
> jelena2606: > Veoma je tesko pricati o ovoj temi..Veliki sam ljubitelj svih zivotinja i smatram da su mnogo plemenitije od nas ljudi..Ja sam se, gledajuci emisiju o masovnom uzgajanju krava i transpora u klanicu ,rasplakala,neopisivo je odvratno kako su tretirali te krave....Ali sam nastavila da jedem i teletinu i junetinu...Tako da nemam prava glasa.... Bas zbog svega sam ja prestala da jedem meso
2018 05 26
1 2 3 4 5