Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Popularna psihologija-Rad na sebi

Rizikujem da ispadnem "debil" u drustvu, ali sta su to tacno "nivoi vibracije"-pitanje za STARS
2018 08 23
@lucijaMPA ,kucni na netu pojam i citaj. Malo je komplikovano za objasnjavanje. Pogotovo preko poruka na forumu.
2018 08 23
> jelena2606: > @jecaikaja...Ja sa mojim desetogodisnjakom vodim ljutu borbu ,:) Vise se izlizem od silne price,a imam utisak da kao da pricam nekom bezdanu ili jami :') Medjutim onda dodje situacija,gde on sprovede u delo stvari o kojima sam mu govorila i bude mi puno srce <3 Ja bih sumnjala u dobrobit *zvocanja*, da vec nemam velike cerke, te sam sigurna da to pije vodu, ali je problem sto mnogo njih odbija da ponavlja razgovore i ocekuje da dete shvati i prihvati iz prve, a mnogo roditelja nema volje, ni snage da vaspitava dete, vadeci se na posao i okolinu, koja takodje ne utice na svoju decu konstruktivnim razgovorima i pravilnim stavom. Stalno cujem kako teraju decu da nekog udare, tj.vrate mu, a pre toga nije usledio razgovor o tome da li je bilo namerno i da li je to zaista bio udarac ili mozda tapsanje po ramenu, gde je drugo dete ocekivalo igru. Loki, postoji dijagnoza u vezi sa narcisoidnom licnosti, koja sebe prvenstveno voli, ali gazi druge, tako da je realnost jako vazna. Volim sebe na normalan nacin, svesna sam svojih mana i vrlina i mogu sama sa sobom da izadjem na kraj..volim druzenje, generalno ljude, ali vecina nije dobrodusna, ni realna, pa mogu i sama sa sobom, ako nemam adekvatno drustvo 😄 Bijant filozof je rekao da je vecina ljudi zla, sto ne znaci da ne volim ljude, vec da ignorisem tu vecinu u trenucima kada ispoljavaju svoju losu stranu. Ako mogu da odreagujem da ih trgnem i nesto promenim na bolje, to svakako cinim i smatram duznoscu svakog od nas
2018 08 23
Ljubav prema sebi nije narcisoidnost a nisam ni spominjala gazenje drugih. Upravo ti koji to rade imaju neki prezir prema sebi svesno ili nesvesno. Takođe, ljudi koji vole da budu žrtve imaju prezir prema sebi
2018 08 23
@jacaikaja "Volim sebe na normalan nacin, svesna sam svojih mana i vrlina i mogu sama sa sobom da izadjem na kraj..volim druzenje, generalno ljude, ali vecina nije dobrodusna, ni realna, pa mogu i sama sa sobom, ako nemam adekvatno drustvo 😄 Bijant filozof je rekao da je vecina ljudi zla, sto ne znaci da ne volim ljude, vec da ignorisem tu vecinu u trenucima kada ispoljavaju svoju losu stranu. Ako mogu da odreagujem da ih trgnem i nesto promenim na bolje, to svakako cinim i smatram duznoscu svakog od nas " _______________________________________________________________________________________________________________________________________ Jednostavno i lepo rečeno... Mada se sa tim filizofom, iskreno, i ne bih baš složila. U stvari, ne želim da verujem u to da je većina ljudi zla... a sa druge strane, što više sam ljudi upoznala ja sam životinje sve više i više volela... U šta smo se to pretvorili? Ovo je naše podneblje, naš brdoviti Balkan. Zna se koje je naše voće i povrće. Nije slučajno... Nama, koji smo ovde rodjeni i odrastali ta vrsta hrane i treba (a ne kojekakve "egzotične" voćke i povrćke, da ne nabrajam) i prija našim organizmima. Tako mislim da i naša duševna hrana nije slučajna. Malo ću banalizovati primer: naše majke, bake, prabake su se posle pozavršavanih poslova bavile heklanjem, štrikanjem, šivenjem, vezom... zar to nije mir za dušu, opuštanje.... danas bih dodala i dekupaž, oslikavanje, slikanje, bojenje i još mnogo toga.... Lično, volim konac i iglu... opušta me, smiruje...volim i dekupaš, slikanje, pisanje.... koliko mi prijaju ta opuštanja, dovoljno je da kažem da i "osvanem" zanimajući se seckanjem salveta.... i nije mi teško da se posle spremim i 8h provedem na poslu...
2018 08 23
Mislim da svako od nas treba da ima svoj lufting, da se sa jedne strane isprazni, a sa druge napuni. Nekom prija setnja, nekom plivanje, nekom druzenje, nekom kupovina, nekom heklanje, sivenje, okopavanje baste, pisanje, citanje..a katkad uzeti neko psiholosko ili duhovno stivo, pa se usmeriti dodatno.. nije naodmet, zaboravljamo. I kad zelite da Vasa bude zadnja i da to neko aminuje, setite se da pametniji popusta, prosto jer vidi da tvrdoglavost vodi u bespotrebnu raspravu. Ljudski je gresiti, a oprastati je uzviseno. Ljudi su nesavrsena bica, ali mogu pokusavati da budu bolji nego sto jesu. Nekada davno sam u nekim trenucima mrzela bivseg muza, a danas mi ga je zao, jer tesko njemu sa njim 😅
2018 08 24
@jacaikaja " I kad zelite da Vasa bude zadnja i da to neko aminuje, setite se da pametniji popusta, prosto jer vidi da tvrdoglavost vodi u bespotrebnu raspravu. Ljudski je gresiti, a oprastati je uzviseno." Tako i ja razmišljam ali me uvek bace u dilemu reči Vladike Nikolaja V. "Pametniji popušta. Ali budala ne odustaje...." Nisam sigurna da sam baš od reči do reči prenela njegovu misao... Ali to je to, uglavnom..... Opraštati i praštati jeste uzvišeno i mnogo se bolje osećamo.
2018 08 24
@emushka reci Vladike Nikolaja V. "Pametniji popušta. Ali budala ne odustaje...." Nisam sigurna da sam baš od reči do reči prenela njegovu misao... Bio je potpuno u pravu - I eto kako su nam na vlasti i u prvom planu danas mahom budale hhahahahahahahaha..........
2018 08 24
Ja uvek kazem- mi smo vlast, tamo su ljudi iz naroda, koje smo izglasali.. Verovatno nismo i sami *bazdareni*, onako vecinski gledano, te uvek pogresno odaberemo 😂 Ili smo uvek nezadovoljni, ko god da je na vlasti... nesto od ta dva jeste sigurno. Ako nam niko ne valja, moze biti da imamo problem na *visem* nivou, psihosocijalni. Unatrag gledajuci kroz istoriju, bilo je principijelnih vladara koji nisu hteli pakt, nego rat, a bilo je *ulizica*, koji su za dobrobit naroda vladali. Za svakog odredjeni tabori imaju negativan komentar, sto je fascinantno. Mala smo drzava, nejaka sila, a kao narod poprilicno nekulturni, lenji, neobrazovani..sto je najgore, medjusobno se ne podnosimo i ljubomorni smo jedni na druge..posmatrajte samo rodbinske odnose
2018 08 24
@lokibg reci Vladike Nikolaja V. "Pametniji popušta. Ali budala ne odustaje...." Nisam sigurna da sam baš od reči do reči prenela njegovu misao... Bio je potpuno u pravu - I eto kako su nam na vlasti i u prvom planu danas mahom budale hhahahahahahahaha.......... Hahahahhahhha, ne treba biti svetac a ni vidovnjak da bi se skapirao naš mentalitet... nismo mi baš u vinklu ,:)
2018 08 24
Vlast uvek mora biti pod kritikom javnosti! To je osnovno pravilo ukoliko ne želite da završite u diktaturi. I najbolja vlast mora iza sebe da ima jaku opoziciju koja joj meri svaku reč i postupak. Nego nama se desilo da se politikom bave samo nesposobni i moralno diskutabilni pa su nam i vlast i opozicija sačuvaj bože
2018 08 24
> JovanaMitic: > Evo ja :) Teram se da citam, da bih poboljsala motivaciju i samopouzdanje, ali mi nesto ne ide, sve danas cu, sutra cu i odlazem u nedogled. Nikako da pocnem, a tako bih volela da se pokrenem i da promenim neke stvari kod sebe. :( Zasto ne probas da slusas na Youtubu neku knjigu?
2018 08 26
Hocu :) Vise volim da citam, ali sam upala u neko stanje gde ni za sta ne mogu da se motivisem. Bas se glupavo osecam, evo i ovu temu pratim i iscitala sam svaki post, ali ne komentarisem jer to sto mislim ne umem na pravi nacin da izrazim...
2018 08 27
Lepa tema ali se odjednom "zaćutala" !? Šta se desilo.....Hej dame i damice ;) Ima li koga? :o
2018 08 31
Tu sam :") Ja bih bas volela da pisemo o svojim manifestacijama, ostvarenim snovima. Da motivisemo jedna drugu i podelimo lepe stvari <3
2018 09 04