Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Popularna psihologija-Rad na sebi

> *STARS*: > > lokibg: > > Da li ste cule za Bahove kapi? > > I ja sam od onih-sam svoj majstor. Dakle samoj sebi sam i otrov i lek. Generalno mi u savladavanju pojedinih teskih ili konfliktnih situacija pomaže to što sam zadovoljna i sobom i svojim životom pa se lako okrenem pozitivnom razmišljanju. Da nije tako "pojeo" bi me zivu moj temperament :) > O da,ti imas karakter,mislim da si i temperamentnija od mene,cula sam za Bahove kapi,reci moi kako ih uzimas i kako deluju? Ja ne uzimam Bahove kapi ali moja drugarica radi sa njima i upotrebljava ih-prezadovoljna je! Ne znam možda i probam ;)
2018 08 23
Jelena2606@ sama si sebi dala odgovor na pitanje. Meditacija i duhovno uzdizanje je poteklo iz Indije hiljadama godina ranije,a tek skoro su ljudi prosvojili ta ucenja. Gde si videla nervoznog Tibetanca ili Indusa. Svi su smireni,zadovoljni sobom,uravnotezeni. To nije pomodarstvo. Svako treba da pogleda u sebe,sta tamo ima,koje emocije,da sa strane sagleda svoje ponasanje prema drugima i razloge istih. Ponuda alata i nacina nikad veca,literatura,youtube,seminari,... A sto se tice depresivne omladine...Da nisu dokoni i imaju vise obaveza ne bi imali vremena za depresiju,daj im motiku u ruke,kao sto moja majka kaze. Depresija je bolest dokonih i bogatih. Nikad nismo vise imali,a vise ceznuli za materijalnim bogatstvima. To je naravno moje misljenje i moj stav prema zivotu,naravno ,nikoga niti zelim da ubedjujem niti da uvredim .
2018 08 23
@STARSDepresija apsolutno nema veze sa dokonoscu!To je poremecaj koji se leci!I upravo zbog takvog stava koji je u nasem narodu veoma zastupljen ,ona se razvija i sve je gore.Evo ti i jeda od tih "narodskih "primera lecenja...U mom komsiluku majka mlati dete sve do trece godine ,smatra da je bezobrazan...u trecoj saznaje da dete ima poremecaj.na kom itekako treba da se poradi.Ali je do tada to dete popilo batina za svu decu u komsiluku.Ne moze da se pocne od meditacije..,potrebni su preduslovi da se ovlada njom..A to da svako treba da pogleda u sebe...pa da o tome i pricam svo vreme..I da postala je pomodarstvo,o kome se mnogo prica,a malo se ulazi u prvu sustinu svega toga....Cast izuzetcima!!...
2018 08 23
I omladina uopste nije dokona 80%njih imaju fakultete,jos i rade dok studiraju....Vecina govori bar po jedan strani jezik..
2018 08 23
Hahaha,nasmeja me,"narodskih" metoda lecenja,batine... Nisam za to,naravno,problem je u majci,ako vidi da sa detetom nesto nije u redu I dalje sam misljenja da je omladini dosadno,zato i uzimaju stimulanse,ne znaju sta bi sa sobom. Skolovanje je drugo,ono je nuzno,cak i previse. Dete uci 5 sati dnevno,sta radi ostatak,slusa muziku ,gluvari,bleji...oricam o tome da treba da konstruktivno iskoriste svoje vreme. Nemam nista protiv antidepresiva,svaku bolest treba leciti. A ako moze i spreciti. I kod povucene dece koja pokazuju znake sklonosti depresiji pteporucuje se skretanje paznje usmerenim aktivnostima ,tj kanalisanje nezeljenih emotivnih stanja. Ovo ti kazem iz moje perspektive,bar sam se za to specijalizovala. To mi je profesija.
2018 08 23
Mislim da je bespredmetno raspravljati se oko toga da li treba citati knjige za samopomoc ili sam sebe osvestiti....bitno je stici do cilja a to je unutrasnji mir, prihvatanje i ljubav prema sebi. Nekome odgovara da meditira, nekome ne, neko voli da cita, neko "puni baterije" u prirodi.... Meni recimo knjige tog tipa kao ni Youtube varijanta ne odgovaraju uopste. Mozda zbog toga sto nikada nisam volela da mi bilo ko sugerise sta da radim hahahah...... Moje zlatni recept za srecu je: okruzi se ljudima koje volis i koji te vole, radi stvari koje te usrecuju, obraduj se sitnicama, smej se sto vise, placi ako ti se place, ne dozvoljavaj poslu da ti "udje u kucu"......i jos hiljadu nekih sitnica koje smuckam u ovaj recept i super mi je!
2018 08 23
Sada smo malo otisle od teme...Ali nasa omladina ima omcu oko vrata,mislim da je upravo kontra,imama utisak da su u masini za mlevenje mesa,nemaju vremena da budu deca i tinejdzeri,jer su pretrpani obavezama..Ne smeju da pogrese,a treba da grese ,jer je to vreme bas za to... Dece su sada borbi za opstanak,uguseni sa svh mogucih strana.....Slazem se da im treba otvoriti puteve za nesto vise,ne samo u finansijiskom smislu,nego da moze da se uziva i u malim stvarima..Nasa generacija je doprinela da se tako osecaju i generacija pre nas...I zato sizim na price o youtube-u,motivacionim porukama...kada ljudi ne vide ono sto im je ispred nosa,ne vide sebe,ne vide svoje okruzenje,ne vide svoju decu..Nego zive u kojekakvim iluzijama ,procitaju negde npr"Posle kise dolazi sunce",i onda im je kao odmah lakse ,resili su sve
2018 08 23
> lokibg: > Mislim da je bespredmetno raspravljati se oko toga da li treba citati knjige za samopomoc ili sam sebe osvestiti....bitno je stici do cilja a to je unutrasnji mir, prihvatanje i ljubav prema sebi. Nekome odgovara da meditira, nekome ne, neko voli da cita, neko "puni baterije" u prirodi.... > Meni recimo knjige tog tipa kao ni Youtube varijanta ne odgovaraju uopste. Mozda zbog toga sto nikada nisam volela da mi bilo ko sugerise sta da radim hahahah...... > Moje zlatni recept za srecu je: okruzi se ljudima koje volis i koji te vole, radi stvari koje te usrecuju, obraduj se sitnicama, smej se sto vise, placi ako ti se place, ne dozvoljavaj poslu da ti "udje u kucu"......i jos hiljadu nekih sitnica koje smuckam u ovaj recept i super mi je! Apsolutno se slazem!
2018 08 23
Jeco u pravu si,otisli smo od teme, tema je rad na sebi,na svojoj licnosti,a ne oko sebe. Toliko ima nesrecnih ljudi na svetu. Ja sam apsolutno za to da se be treba nadogradjivati i obogacivati u svakom smislu. Svakako svako treba i svoju decu da gleda i pomogne i njihov razvoj lucnosti da izrastu u uspesne i zadovoljne ljude u onome sto vole da rade. E sad,da li putem tudje obuke ili sami kao lokibg,njihov izbor,svako zna sta mu prija. Ja bih samo naglasila da je cilj,bar moj da se oslobodim svojih,a i tudjih negativnih misli ,da se trudim da sto vise budem van stresa i zadovoljna. Tesko je. Pre vise je obaveza,previse je sve cisto,zategnuto, sami sebi smo stvorili omcu.
2018 08 23
Ja npr.sa svojom decom oduvek razgovaram o osecanjima, stavu, ponasanju.. Mislim da je sve manje postovanja prema drugom bicu, nestaje empatije, stavlja se svoje ja na prvo mesto, a ne sagledavaju se tudja osecanja, ne pokusavaju da se razmotre tudje okolnosti, koje su odredjenu licnost dovele u odredjenu zivotnu situaciju. Kada *covek coveku ne bi bio vuk*, sve bi bilo drugacije. Meni je lakse da mene neko prevari, nego da ja nepromisljenoscu dodjem u takvu situaciju, te da imam grizu savesti. Vazan mi je moj mir, ali i mir svakog pojedinca, jer su ljudi socijalna bica, prenose nemir i nervozu, bes, apatiju, nesvesni mnogo toga vaznog. Danas se stavlja akcenat na manje bitne stvari. Ako je deset ljudi zadovoljno, mogu uticati i na jedanaestog pozitivno, pomoci mu i uputiti ga
2018 08 23
Tako je,bravo
2018 08 23
@jecaikaja...Ja sa mojim desetogodisnjakom vodim ljutu borbu ,:) Vise se izlizem od silne price,a imam utisak da kao da pricam nekom bezdanu ili jami :') Medjutim onda dodje situacija,gde on sprovede u delo stvari o kojima sam mu govorila i bude mi puno srce <3
2018 08 23
> jacaikaja: > Ja npr.sa svojom decom oduvek razgovaram o osecanjima, stavu, ponasanju.. Mislim da je sve manje postovanja prema drugom bicu, nestaje empatije, stavlja se svoje ja na prvo mesto, a ne sagledavaju se tudja osecanja, ne pokusavaju da se razmotre tudje okolnosti, koje su odredjenu licnost dovele u odredjenu zivotnu situaciju. Kada *covek coveku ne bi bio vuk*, sve bi bilo drugacije. Meni je lakse da mene neko prevari, nego da ja nepromisljenoscu dodjem u takvu situaciju, te da imam grizu savesti. Vazan mi je moj mir, ali i mir svakog pojedinca, jer su ljudi socijalna bica, prenose nemir i nervozu, bes, apatiju, nesvesni mnogo toga vaznog. Danas se stavlja akcenat na manje bitne stvari. Ako je deset ljudi zadovoljno, mogu uticati i na jedanaestog pozitivno, pomoci mu i uputiti ga Jaco, ne slazem se po pitanju stavljanja svog JA na prvo mesto. Na kom mestu bi trebalo da bude ako ne na prvom? Covek koji se nije istinski okrenuo samom sebi, koji istinski nije zavoleo sebe sa svim vrlinama i manama i koji svoje potrebe nije ispunio (kako duhovne pre svega tako i sve ostale) takav pojedinac ne moze da se okrene drugima, ne moze da im pruzi empatiju kad ni sam sebe ne razume? Kako moze drugome da pomogne kad ne ume ni samom sebi? Kako da pruzi oprostaj kada je ljut na sebe a nije toga ni svestan?
2018 08 23
Loki, jedno je imati samopouzdanja i voleti sebe, a drugo stavljati sebe u prvi plan, ne obracajuci paznju na tudja osecanja i potrebe. To *sopstveno ja* se odnosi na ego, koji je u danasnjim vremenima izuzetno izrazen, te mnogi sebe smatraju posebnim, izuzetnim u odnosu na druge, kao da oni vise vrede od drugih i imaju pravo na isticanje sebe i svog razmisljanja, stava, nacina zivota. Duhovnost nas uvodi u razmisljanje i o drugima, gde smo svi jednaki, bez obzira na materijalno stanje, obrazovanje, socijalni status, sto uz postovanje i ljubav prema samom sebi i drugima, rezultira opstim blagostanjem. Ne morate svakog voleti, ali je potrebno svakog ispostovati sa ljudske strane, generalno voleti ljude, tj.ne kretati unapred sa predrasudama, imati sazaljenja za drugo ljudsko bice..
2018 08 23
Sve dok osoba istinski ne shvati i ne zavoli samu sebe i ne ispuni svoje potrebe, ne moze da bude neko ko ce biti u stanju da istinski saoseca sa drugima. Ljudi koji isticu sebe u prvi plan bez nekog preteranog pokrica za to, obicno to rade upravo iz razloga sto nemaju visoko misljenje o sebi vec samo potrebu da im neko drugi, spolja ulije samopouzdanje.
2018 08 23