Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Popularna psihologija-Rad na sebi

> jelena2606: > Znam da vi niste govorili o autosugestiji..Nego se o njoj mnogo prica...Ja sam odavno oslobodjena misljenja drugih ljudi .Ali nikako ne mogu da mislim za sebe da sam najbolja riba u gradu ,bas zato sto sam svesna sebe.!Isto koliko sam svesna da necu biti vrhunski pijanista,posto nemam sluha.Ali zato imam svoje adute,.odnosno stvari u kojima jesam dobra.Kojih sam itekako svesna i izbacujem ih u prvi plan.A sto se tice toga zvano "najbolja riba to:,ne postoji..prosto ne postoji tacna definicija najbolje ribe....isto kao sto ne postoji definicija sta je normalno..posto je sve to relativno.Najbolja riba sam navela samo kao primer ,:) ....... a tema je toliko široooooka...... Slažem se jelena2606
2018 08 21
@emuska..Tema je presirokaa :D i po meni veoma zabavna..Dopada mi se ova"Motivacioni izrazi" :') :') :')
2018 08 21
Ja sam oduvek istrazivala sebe i druge, ali nisam imala hrabrosti u mladosti da menjam neke stavove, ponasanje..sve dok nisam pala u licni ambis i dugo uzletala gore, ali ta sopstvena istrazivanja, uz ponegde neku smernicu, manje psiholosku, a vise duhovnu, su mi doneli odredjen vid blagostanja. Postoje razni vidovi psiholoskih vezbi i verujem da ne postoji granica za odredjene puteve, ako gajimo veliku ljubav/nadu, a posedujemo jaku volju, puno samopouzdanja i objektivno sagledavanje sebe i zivota. Razgovarala sam sa zenom koja je uspevala da usmeri dogadjaje u svoju korist, u pitanju su dela Osho-a, Alfa i omega, a to me navodi na sumnju u nasu materijalnost..da li smo samo energija, te nase zelje/misli/opsesije jesu nasa realnost? Vezbala je um svaki dan, ali kako sam je upoznala na Klinickom kod neurologa, zapitala sam se da li su te vezbe bas dobre..inace, neko duze vreme ih nije praktikovala..
2018 08 21
@emushka, upravo se na tim situacijama "malo dole" vidi nasa vera. Za sve situacije, za koje sam mislila u tom trenutku da su lose, kasnije kada bih pogledala unazad, videla sam da su mi donele mnogo dobrog. Ali nakon tih situacija nisam ostajala dole, nego sam vremenom naucila, da se sto brze podignem i onda bih shvatila da je sve bilo za moje vece dobro. Nije zivot ono sto nam se dogadja, nego kako mi gledamo na to sto se dogadja. <3
2018 08 21
> ubavkam: > @emushka, upravo se na tim situacijama "malo dole" vidi nasa vera. Za sve situacije, za koje sam mislila u tom trenutku da su lose, kasnije kada bih pogledala unazad, videla sam da su mi donele mnogo dobrog. Ali nakon tih situacija nisam ostajala dole, nego sam vremenom naucila, da se sto brze podignem i onda bih shvatila da je sve bilo za moje vece dobro. Nije zivot ono sto nam se dogadja, nego kako mi gledamo na to sto se dogadja. <3 skroz se slazem sa svim ovim sto si napisalaa
2018 08 21
> ubavkam: > @emushka, upravo se na tim situacijama "malo dole" vidi nasa vera. Za sve situacije, za koje sam mislila u tom trenutku da su lose, kasnije kada bih pogledala unazad, videla sam da su mi donele mnogo dobrog. Ali nakon tih situacija nisam ostajala dole, nego sam vremenom naucila, da se sto brze podignem i onda bih shvatila da je sve bilo za moje vece dobro. Nije zivot ono sto nam se dogadja, nego kako mi gledamo na to sto se dogadja. <3 Uh sa ovim bas ne mogu da se slozim...Posebno da zivot nije ono sto nam se dogadja...Mislim da je zivot bas ono sto nam se dogadja i te situacije nas kroje za dalje.,i nacini kako se nosimo sa njima..Takodje u zivotu postoje situacije koje ne mozemo da biramo,za pocetak primarna stvar sklopa nase licnost,nase roditelje...I za mnoge stvari lose koje su mi se dogodile,nikako ne mogu da kazem da su bile za moje dobro,posto nisam mogla na njih ni da uticem....I u ovim godinama,kada se osvrnem te stvari i dalje nisu nikako dobre,samo sam naucila da zivim sa njima
2018 08 22
Jelena2606, Dogadjaj kao sam dogadjaj nije ni dobar ni los. Mi mu dajemo predznak. Postoji prica o blizancima. Kada su dosli na 30 godina mature, jedan je bio uspesan, poslovan, srecan covek, dok je drugi bio nesrecan, nezadovoljan, propalica. Kada su i jednog i drugog pitali cemu duguju sto su to postali, odgovor je bio isti. Roditeljima. Onog prvog je to motivisalo, znao je kako ne treba i sta on zeli ( tj ne zeli ) od zivota, a drugi je celog zivota krivio roditelje. Isti dogadjaj, ali razlicit pogled na njega. Za ovo da ne mozemo da biramo neke situacije se delimicno slazem. Neke se i desavaju jer je to nas put iz koga treba da ucimo. A u kom cemo smeru ici nakon tih situacija sami biramo. To je samo moje misljenje.
2018 08 22
> IvanaS__: > Hej devojkeeee > Zanima me ima li medju vama onih koje se bave ovom temom.....? Da li pratite stvari vezane za licni razvoj, taj rad na sebi , unapredjivanje ....:))) Pa da caskamooo , ja jako volim ovu temuuu > <3 Citam knjige ali nekad i nemam motivaciju da procitam nesto. Evo npr. sada kad ne radim ne mogu da krenem sa citanjem. Inace tema je odlicna.:)
2018 08 22
Jao,kako nisam videla ovu temu do sada😀 Moj zanr,obozavam motivacione knjige, obavezno pogledajte ,,Tajnu" ima na youtubu, sa prevodom. Marfi osnova,pokojna Lujza Hej ima ih....Ana Bucevic,vodjene meditacije mi prija cesto. Radite devojke na sebi,ima tu nesto.
2018 08 22
> *STARS*: > Jao,kako nisam videla ovu temu do sada😀 > Moj zanr,obozavam motivacione knjige, obavezno pogledajte ,,Tajnu" ima na youtubu, sa prevodom. Marfi osnova,pokojna Lujza Hej ima ih....Ana Bucevic,vodjene meditacije mi prija cesto. Radite devojke na sebi,ima tu nesto. definitivno Tajna je nesto sto svi treba da pogledaju, a pogotovo oni koji se tek upustaju u ovu temu. zaista sve je direktno objasnjeno i uvesce nas u neke osnove Zakona Privlacenja i rada na sebi generalno :))
2018 08 22
Hej! Ja dodjoh do zaključka da sam neki izrod. Bilo je teških perioda kada sam pokušavala da se "motivišem" tim motivacionim knjižicama i "video zapisima"...i sve je ok dok čitam ili slušam....prodje ni pola dana, ja sve to zaboravim... Da bar jednu rečenicu zapamtim, da mi nešto udje u glavudžu, jok....elem, vratim se nanovo, pa podvučem nek zanimljive rečenice, pročitam ko prvak i po nekolik puta "sa razumevanjem" 😂 .... ništa...eto, kod mene je to mrka kapa....
2018 08 22
@jacaikaja „sve dok nisam pala u licni ambis i dugo uzletala gore, ali ta sopstvena istrazivanja, uz ponegde neku smernicu, manje psiholosku, a vise duhovnu, su mi doneli odredjen vid blagostanja.” _______________________________________________________________________________________________________________________________________ Kada nam se nešto loše desi kažemo: Ko zna zašto je to dobro ?! Valjda nam je tako lakše.... A u stvari nas život baca gore-dole, tamo-vamo, prepreke i iskušenja na sve strane, pa neke gorke i teške tuge, udarci po duši ... i kamen pi puko... al srce je jače od kamena. Izdržimo, bolujemo, odbolujemo...pa ajd dalje... ne zaboravljamo... Kažu: Ne vraćaj se u prošlost, ne gledaj u budućnost, živi u sadašnjosti... Malo CVRC! Ne osvrtati se na prošlost je nemoguće. Iz prošlosti pokušavamo da popravimo ono što smo pokvarili, ono što je nas „pokvarilo“. Da pružimo šansu nekome još jednom, da se izvinimo za nešto što sada (sa godinama to ide) vidimo drugačije.. prošlost nas je naučila da budemo blaži i tolerantniji, pa i mudriji. Sadašnjost... pa već je prošla, i prolazi i teče... šta raditi? Naučiti da se radujemo malim, sasvim maleckim stvarima. Teško to ide. O daaaaa, uči se godinama - sa godinama. Neko pre, neko kasnije a neko ne nauči nikada. I nikada mu nije dosta: i materijalnih stvari i nikad dosta ljubavi, pažnje, dodvoravanja, komfora...Uvek bi više..
2018 08 22
Divna tema, bavim se ovim svakog dana youtube mi dosta pomaze sobzirom da me muci anksioznost ako sam mirna 2 dana svaka mi cast al cim osetim da stize odma palim you tube i to mi dosta pomogne, takodje sam pocela da praktijum yogu i vezbanje i mnogo mi je bolje nego sto je bilo, ceo zivot ne spavam nocu jer imam nocne more, paralizu sna jednom sam tako malo izasla iz tela i prosetala po sobi xD Kad sam se konacno vratila u svoje telo i uspela da otvorim oci i ustanem nisam mogla da stojim na nogama nego sam sela na patos onako izbezumljena i govorila svom psu ok mama mora samo malo da se odmori xD Zahvaljujuci svemu ovome evo nisam imala paralizu sna vec oko godinu dana mozda i vise a nocne more nisu bas tako ceste pa nekad mogu i da odmorim, trenutno radim na redizajniranju sobe izbacujem sve negativno i ubacujem pastelne boje, biljke mog dragog budu naravno i sve ostalo pozitivno sto kaze moja mama kako da nemas nocne more a okacila si mrtvacki sanduk na zid xD takodje sad pravim vision board, izbacila sam negativne ljude iz svog zivota jer mi oduzimaju mnogo energije i generalno se fokusiram samo na pozitivno i da zavolis sebe i neke stvari na sebi koje ranije nisi voleo, jos uvek ne znam sta zelim od zivota to nikad znala nisam al vise se ne opterecujem time toliko znam sta ne zelim i to je dovoljno : )
2018 08 22
Duhovne knjige najvise pomazu u stanjima anksioznosti, kao i preispitivanje svog ja- sta mu je potrebno i kako da nadje svoj mir. Na proslost se ne osvrcem na los nacin, svesna sam toga da zivot nije samo ono sto je super i to je sasvim normalno- da imamo sretne i tuzne trenutke, inace bi postali bahati i razmazeni da ne iskusimo i ono lose na kozi. Treba da budemo objektivni i imamo svesnu granicu koliko je nesto lose, ne histerisemo i dramimo zbog banalnosti, izbegavamo ljude i situacije koje nam ne prijaju i uzivamo u sitnicama, bez opterecenja i grize savesti..Treba da gledamo sebe, a ne gazimo druge i za svaki problem da trazimo resenje od Vise Sile, ne opterecujuci sebe i svoje okruzenje. Uvek se nadje neki znak kao putokaz, mnoge pokrecu snovi i intuicija
2018 08 22
Jako je lepo videti da ima ljudi koji razmisljaju o ovakvim temama. Ponekad se iznenadim da jos ima ljudi koji razmisljaju o bilo cemu, a prosto se zapanjim kad shvatim da ima ljudi koji uzivaju u samom procesu kontemplacije. Jedina stvar koju bih ja volela da istaknem ovde devojke, je da uvek treba drzati otvoren um, nikada ne treba biti sto posto siguran u svoje stavove, misljenja i ucenja. Ni u sta (pa ni u sebe) ne treba verovati slepo, jer zivot ima fenomenalan nacin da nas demantuje bas onda kad mislimo da smo shvatili "magicnu formulu", da smo "resili zagonetku" ,da smo neunistivi i neustrasivi. Divna tema bas zbog svoje sirine......
2018 08 22