Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

receptt za gojenje

kako se ugojiti ? dali ima neko neki recept sta piti i sta vise jesti? hvala
2018 08 24
Ko god je pio b vitamin, otvorio mu se apetit i ugojio se. Za pocetak probaj samo to 😉
2018 08 25
ma pila i nista
2018 08 25
Pivski kvasac je pun vitamina b,čaj od idjirota je takodje dobar.
2018 08 25
od cega caj?
2018 08 25
Čaj od korena idjirota otvara apetit.
2018 08 25
Ja sam pila i biomed dok je bio aktuelan i pikovit, oligovit,pivski kvasac i sve je to super otvori apetit al ne ugojis se od toga , jedina stvar koja mi je pomogla sto sam vec spominjala je ujutru lepo izmiksiram bananu sa keksom i kakaom i to doruckujem, + kikiriki puter e to su stvari koje su mene ugojile 7kg , jos 4 do 50 i to ce mi biti sasvim dovoljno, moja drugarica je to pila plazmu sa mlekom i bananom i od toga se ugojila u ocaju rekoh ajde da probam i to i stvarno mi je pomoglo
2018 08 25
Yup najglavniju ulogu ima metabolizam no ja moj ne zelim da usporavam da ne bi doslo do viska kilograma xD isprobas par metoda pa vidis sta ti odgovara , meni sad odgovara recimo samo sejkovi od banane sa keksom ili banana sejk sa svezim spanacom, takodje kuvani kukuruz, salata paradajz i krastavac, tunjevina, spagete sa pecurkama, jedem bas dosta spanaca obozavam ga i manje vise to je to, organizam mi se navikao na ovakvu hranu pa kad pojedem nesto jace przeno boli me stomak, al jos nisam nasla uzrok nadutosti stomaka tako da jos eksperimentisem sa hranom al svakako samo zdravo i uzimam selen i vitamin c e sad naravno kome sta odgovara ko sta voli, ja sam ceo zivot mrsava pa imam i taj strah da se ne ugojim previse tako da vezbanje i lagana hrana
2018 08 25
Mozemo mi pisati svoja iskustva i sve ali opet sve je to individualno. mozda najbolje da se obratis nekom nutricionisti , ipak oni znaju najbolje :)
2018 08 25
> IvanaS__: > Mozemo mi pisati svoja iskustva i sve ali opet sve je to individualno. mozda najbolje da se obratis nekom nutricionisti , ipak oni znaju najbolje :) e upravo to, jer ja sam tako gledala sve zivo i slusala za nadutost stomaka i sve sto drugima pomaze meni jok tako da moras sam ili uz pomoc strucnjaka da otkrijes sta je najbolje za tvoje telo a posto meni ni doktor pomogao nije prepustena sam sama sebi
2018 08 25
Ne mogu da jedem na silu a treba mi nesto za apetit.Beviplek sam pila i kao da mi se jos manje jede.
2018 08 25
Banane sadrže vitamin b,zato su i dobre,med je takodje odličan,vitamini se unose kroz ishranu a ne sa tabletama,meni je najviše pomogao pivski kvasac i idjirot,probaj malo i da se šetaš,da se umoriš,otvoriće ti se apetit.
2018 08 25
Istina vitamini se uzimaju kroz hranu al ja volim i da ih dodam malo ovako, za idjirot prvi put cujem al sad sam citala o njemu i mogla bih da ga probam za zeludac mozda mi pomogne za nadutost, kupujes ga u zdravoj hrani? Za apetit sta znam ja pojedem jabuku i otvori mi apetit xD meni su doktori za apetit rekli da pijem oligovit
2018 08 25
To je sve u glavi, malo optimisticnog stava i drugacijeg pogleda na zivot, pa ce i apetit krenuti. Eksperimenti sa hranom. Neko na nervnoj bazi samo jede, a neko preosetljiv ne moze. Proveri krvnu sliku, mozda ti je gvozdje nisko, eritrociti.. Cerkina drugarica je bila presrecna sto se osusila zbog anemije, bez obzira sto je dugotrajna i teza anemija opasna po zdravlje. Takodje i usled ubrzanog rada stitne zlezde, osoba stalno gubi kilograme, iako jede. Ipak je malo ubrzaniji metabolizam bolji, nego usporen, ako je osoba zdrava, naravno. Ja bih volela da se ugojim samo u slucaju da ode na prava mesta, ali nece, pa gledam da ostanem na xs velicini 😂
2018 08 25
Da,idjirot imaš u zdravoj hrani,to je koren biljke,lagan je tako da možeš kupiti samo 100 gr,on podstiče varenje želudca i neverovatno otvara apetit.Za apetit je dobar i seoski ili planinski vazduh,mesto gde imaš domaću hranu.Pre neki dan sam sam videla anoreksičnu devojku,njena noga ko moja ruka,rekli su mi da je bila manekenka i držala neke dijete,upropastila se totalno,liči na hodajući leš,otac sve rasprodao samo da bi ozdravila ali ništa.Pitanje je dokle će još živeti,užas.Pazite se tih dijeta,nisu uopšte zdrave.
2018 08 26
1 2