Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Štednja, vaša iskustva

Da li pratite svoje mesečne troškove i da li i na koji način štedite? Svaki savet iz ličnog iskustva dobrodošao :)
2018 09 27
Zdravoo, pa da podelim iskustvo svoje :) Nekako se cini da koliko god para da imam uvek potrosim vise nego sto treba, kad god dodje neki neocekivani priliv novca iskrsne i neki dodatni trosak :D E onda sam odlucila da svakog meseca,kad dodje plata odvojim za racune,kiriju itd.. I odvojim deo koliko planiram da trosim na hranu i ostatak sklonim i troskaram. Do sad se ispostavilo da je super. Ne kazem da puno ustedim,nisam neki stedljivac :D ali bar nisam u manjku. Pozdrav :)
2018 09 27
Ja nemam savet!Ja sve potrosim i nikad mi nije dostaaaa... 😁😁😁
2018 09 27
Ja recimo kada odvojim novac koji planiram da potrosim npr za soping ili tako nesto , pa ipak ne potrosim sve sto sam planirala, ostavim taj deo po strani i tako tu gomilam.takodje pratim snizenja i akcije u radnjama i ovako marketima, i npr ako nesto po redovnoj ceni kosta 250din a sad je snizeno na 170 ja tih 80din stavim u štek. Mozda deluje beskorisno ali verujte mi nakon nekog vremena cete videti promene...skupice se tu okej suma novca . - takodje ono sto mi je ranije bio problem jeste da sam kupovala sve i svasta . I sto mi treba i sto mi je treba , cisto da se nadje mozda zatreba nekad... ili zato sto je bas sad na snizenju zasto ne iskoristiti.... ali sada praktikujem da napisem wish list i da ne kupujem apsolutno nista sto se ne nalazi na tom spisku. Ustedecete tako dosta novca i kupicete samo ono sto vam zaista treba. Plus smanjicete gomilanje stvari u ormaru
2018 09 27
Ne, jako neodgovorno sa moje strane, ali mi trošimo kao besni, sa sve detetom, nikada nisam štedela i ne umem. Volimo napolju da jedemo, pijemo, non stop smo negde. Ma, strašno. Sad kad razmislim, trebalo bi da se prištedi
2018 09 27
@IvanaS__ Ja ovu damu moram da uzmem za svog staratelja. Ne umem sa novcem, izmiče.... svrbi u novčaniku i na računu i dok ne potrošim ne mogu da se smirošem :/ Znači, ili LEČENJE ili STARATELJ!
2018 09 27
Ja sam stekara prava :) da me pita neko kako, ne znam da odgovorim, ali uvek imam u steku odredjenu sumu novca :)
2018 09 27
Ja sam bas stedljiva.. :") Mislim da je bitno da pre svega odredimo sta je to sto nam predstavlja prioritet. Da ne bih detaljisala kako stedim, dosta se slazem sa Ivanom, najprostije je da odvojim deo novca cim primim platu I na te pare vise ne racunam. Parice od poslica sa strane stavljam u kasicu iz koje izvlacim pare za stvarcice. Takodje sam u velikoj meri prestala da kupujem sve I svasta - I od hrane, odece, obuce, kozmetike.. Sve svodim na neophodno.
2018 09 27
Shtekam u knjige, imam milion knjiga pa zaboravim gde sam koliko stavila i na kraju se nakupi fina suma, ili se iznenadim kad pronadjem, makar bilo 10 dinara :')
2018 09 27
Ne znam da štedim na žalost.. Potrošim mnogo više nego što zaradim.. Nekad me bude sramota same sebe jer ne mogu sebe uvek da kontrolišem.. A volela bih da znam da uštedim a ne da kupujem sto nepotrebnih stvari pa ostanem bez novca.. Činjenica je da radim dva posla ali moje troškarenje, kredite i kartice ni to ne može da pokrije.. Valjda ću se opametiti kad porastem.. Tek mi je četrdeset godina😁
2018 09 28
Uh, mene rodjena majka zove 'Kir Janja' 😂 Doduse, Student sam i nemam stalan posao ali raduckam sa svih strana po malo i štekam - za ne daj boze pu pu da budem na samofinansiranju. Ili neko putovanje 🤗
2018 09 28
Da li ste čule za 'novi' popularni stil zivota- minimalistički? Ja staaalno gledam videe na YouTubeu o tome ali nekako ne mogu da se odreknem svoje 24 crne skoro identicne majice s nekom belim natpisom pa to ti je. Jeste li razmišljali o tome? Da imate i kupujete samo ono što vam je nuzno? Skroz obrnuto od smisla krpica 😂😂😂
2018 09 28
Ja uvek razmišljam pogrešno, u fazonu: sutra mogu d' umren, za šta da štedim? Bolje da trošim dok sam još na Zemlji XD tako pravdam svoje hirove, verovatno. Nikada nisam mislila na budućnost, samo sad , odmah, ovog trenutka
2018 09 28
Bravo devojke, lepo ste se raspisale... inamar i Ivana od mene naklon. Oljapp gde me nađe :') da, definitvno već duže vreme težim tom stilu, ne baš toliko ekstremno u pogledu garderobe, ali stan više ne zatrpavam ni u kom pogledu... U zadnje vreme se zaista trudim da kupujem što manje nepromišljeno, naravno imala sam omaški u kupovini i ove godine, zato je tu ovaj sajt. Ali 2019.g. definitivno više ne kupujem radi lečenja polupanih emocija i ispunjavanja hirova.l
2018 09 28