Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kupovina maskara na sajtu - nekoliko reci

MojaJefinoca, hvala najlepše na detaljnom odgovoru. Evo napisah koje senke mi odgovaraju do sada, a koje ne- u isto vreme su nam "izašli" konentari. ;) Meni npr. od preparata za lice odgovaraju (za sada) Farmasi CC krema i Multiactiv BB krema, sve ostalo što sam probala ne- Avon, Nivea, Garnier, Vichy, Mac.. Generalno ne koristim nešto baš pudere, samo ili CC ili BB koje sam već pomenula i to ono ako baš "moram" jer nisam osoba koja voli nešto mnogo da se šminka (ali volim da imam uvek svašta nešto od šminke- tipično žensko, zar ne? 😊) a što se maskara tiče odgovaraju mi Oriflame maskare, imala sam Kiko maskaru ali mi je prejaka nekako, imala sam i Look By Bipa maskaru i ona mi je bila prejaka (Look By Bipa senke su mi takođe ok zaboravih napisati), Mabyline su mi takođe prejake maskare, tako da sam za sada na Oriflame-u što se toga tiče, i od kako sam počela uopšte sa prvim šminkanjem i tada sam koristila Oriflame maskare.
2018 10 19
> MiciZara: > Ja šminku ako već ne dobijem, kupujem samo po radnjama... Što se parfema tiče ako ga i kupim preko sajta ili instagrama proverim originalnost. > Postoji sajt za to i tamo kucanjem koda otkrijete rok i orginalnost istog.. Jedino u sta se stvarno ne razumem su parfemi I divim se curama koje znaju iz prve da li je original ili ne. Tako da su sajtovi sa kodovima pun pogodak, uz to ovde ima dosta clanica koje se dosta razumeju u ovo pa ako nekad zatreba imamo koga da pitamo. 😊
2018 10 19
> LadyBlye: > MojaJefinoca, hvala najlepše na detaljnom odgovoru. > Evo napisah koje senke mi odgovaraju do sada, a koje ne- u isto vreme su nam "izašli" konentari. ;) > Meni npr. od preparata za lice odgovaraju (za sada) Farmasi CC krema i Multiactiv BB krema, sve ostalo što sam probala ne- Avon, Nivea, Garnier, Vichy, Mac.. Generalno ne koristim nešto baš pudere, samo ili CC ili BB koje sam već pomenula i to ono ako baš "moram" jer nisam osoba koja voli nešto mnogo da se šminka (ali volim da imam uvek svašta nešto od šminke- tipično žensko, zar ne? 😊) a što se maskara tiče odgovaraju mi Oriflame maskare, imala sam Kiko maskaru ali mi je prejaka nekako, imala sam i Look By Bipa maskaru i ona mi je bila prejaka (Look By Bipa senke su mi takođe ok zaboravih napisati), Mabyline su mi takođe prejake maskare, tako da sam za sada na Oriflame-u što se toga tiče, i od kako sam počela uopšte sa prvim šminkanjem i tada sam koristila Oriflame maskare. Oriflame je jak za kozu, ja sam ga koristila kao klinka I imala dosta problema dok nisam ukapirala da je to za one za "normalnom" kozom. Mozda ti ipak smeta, a da nisi ni svesna jer kako kazes od starta to koristis? Da li si probala Essence ili ArtDeco maskare? Ja njih koristim vec duze vreme, kao I Douglas maskare (marka koje nazalost nema kod nas, inace njihova pena za ciscenje lica je jedino sto mi odgovara) I iskreno mi ne smetaju, iako sam Essence zaobilazila dugi niz godina, evo sad je ok kao. Vichy ti smeta nega koze ili sminka? Nece ti nista biti ako koristis senke I po par godina, do 2-3 najvise, mnogo primera znam i nikome se nista nije desilo, ali ja licno izbegavam, tacno znam kad sam sta kupila i kad prodje 12 meseci bas zbog preosetljivosti koze jednostavno ne smem. Nema na cemu, tu sam da pomognem oko cega mogu. 😊
2018 10 19
P. S. Evo upravo sam pogledala Catrice paletu koju u poslednje vreme koristim, otvorila sam je pre par meseci a pise na njoj 24 meseca rok.
2018 10 19
Ni ja se ne snalazim baš dobro što se tiče svih originalnih parfema, ranije sam kupovala u parfimerijama ono što sam tada i koristila: Chanel N°5 (sada ne mogu taj miris da podnesem nikako), Gabrijelu, D&Gb i L.V. E. Belle. Kada sam pre par godina "otkrila" da mi kopije "D&P" baš sasvim odgovaraju prestala sam da kupujem originale, najviše iz razloga što ja to trošim ono što se kaže "nemilice" i zaista mi je puno novca na to "išlo".
2018 10 19
Blago tebi kad si nasla barem sta ti odgovara, na mojoj kozi se nijedan parfem ne zadrzava dugo pa nikako da nadjem nesto bas dobro sto mi odgovara. Ja volim Si - Armani I slicne slatkaste mirise, takve imam u kolekciji jedino. 😊
2018 10 19
ArtDeco nisam probala, a Essence maskaru jesam i ok mi je bila, ona u roze pakovanju. Vichy puderi mi ne odgovaraju. Kreme za lice ove klasične tipa dnevne, noćne, hidrantne i sl. ne koristim uopšte jer ne podnosim kreme na licu, nemam problem nego mi to nekako smeta čisto eto tako, a uz to nemam ni potrebe da koristim koznetiku tog tipa. ;) Imam tu tzv. T zonu na licu koja se masti (u pms-u pogotovu) i eto čujem od mnogih sa ovakvom kožom lica koriste Vichy pudere, a meni to nikako ne odgovara. Rekoh već, odgovaraju mi trenutno Farmasi CC i Multiactiv BB i uz njih mi se koža uopšte ne masti.
2018 10 19
Sto se tice krema mislim da je greska sto ih ne koristis ali posto si vec upotrebila izraz "ne podnosim" onda necu da insistiram 😀 Vichy npr ni meni ne odgovara, pa cak ni proizvodi za koje kazu da su za "osetljivu kozu". Njihove pudere nikako ne mogu da koristim, od svih kozmetickih linija sam imala alergijske reakcije, jedino sto mi je bas "leglo" bila je njihova nocna krema Aqualia Thermal Spa, nju sam dugo koristila i samo sam nju mogla da podnesem. Mislim da je Vichy vise kozmetika za osobe sa normalnom kozom, ili smo mi mozda preosetljive pa nam retko sta odgovara 😀
2018 10 19
> MojaJeftinoca: > Blago tebi kad si nasla barem sta ti odgovara, na mojoj kozi se nijedan parfem ne zadrzava dugo pa nikako da nadjem nesto bas dobro sto mi odgovara. Ja volim Si - Armani I slicne slatkaste mirise, takve imam u kolekciji jedino. 😊 Ni na jednoj koži miris nije isti, to verujem da znaš već. Ukoliko nisi od onih koji preferiraju strogo originalne parfeme, toplo preporučujem da probaš kpoije "D&P" tih parfema koje voliš. Ja trenutno imam njihov D&Gb i ne da mi je jak, nego ono baš, a inače volim jake parfeme. Mada, u poslednje vreme sam nekako počela da delim parfeme koje koristim na letnje i zimske (ranije to nisam radila, ali sada mi leti extra smetaju svi jači mirisi) pa tako leti koristim toaletne vode uglavnom (sada sam koristila Farmasijev "Romance Touch" i oduševio me je, ali takođe volim baš sve B.U. toaletne vode), a čim dođe malo hladnije vreme onda počnem sa ovim nekim jačim parfemima.
2018 10 19
Zaista, veruj mi, nemam potrebu uopšte da koristim kreme za lice. Naime, kao što rekoh već, retko se šminkam ali volim da imam svašta nešto od šminke, pa većinu toga što kupim ni ne otvorim i uvek se pitam kroz nedelju-dve "Zbog čega sam ja ovo kupovala?!?" i to sve završi kod prijateljica, ili ovde poklonim nekad, i eto nikako da se opametim jer stalno to radim: nemilice kupujem šminku i ostalu kozmetiku. Neko skuplja značke, neko salvete, a ja kao hrčak samo gomilam kozmetiku (naravno da kod tih kozmetičkih preparata gledam rokove gelovi, kupke, šamponi, dezodoransi, roll-onovi i sl.) :D :D
2018 10 19
> LadyBlye: > > MojaJeftinoca: > > Blago tebi kad si nasla barem sta ti odgovara, na mojoj kozi se nijedan parfem ne zadrzava dugo pa nikako da nadjem nesto bas dobro sto mi odgovara. Ja volim Si - Armani I slicne slatkaste mirise, takve imam u kolekciji jedino. 😊 > Ni na jednoj koži miris nije isti, to verujem da znaš već. Ukoliko nisi od onih koji preferiraju strogo originalne parfeme, toplo preporučujem da probaš kpoije "D&P" tih parfema koje voliš. Ja trenutno imam njihov D&Gb i ne da mi je jak, nego ono baš, a inače volim jake parfeme. Mada, u poslednje vreme sam nekako počela da delim parfeme koje koristim na letnje i zimske (ranije to nisam radila, ali sada mi leti extra smetaju svi jači mirisi) pa tako leti koristim toaletne vode uglavnom (sada sam koristila Farmasijev "Romance Touch" i oduševio me je, ali takođe volim baš sve B.U. toaletne vode), a čim dođe malo hladnije vreme onda počnem sa ovim nekim jačim parfemima. Kao sto rekoh, ne razumem se u parfeme uopste pa ako ti nije tesko napisi sta je 'D&P' posto zaista prvi put cujem. :) Nisam nikada koristila ni posedovala kopije inace.
2018 10 19
> MojaJeftinoca: > > LadyBlye: > > > MojaJeftinoca: > > > Blago tebi kad si nasla barem sta ti odgovara, na mojoj kozi se nijedan parfem ne zadrzava dugo pa nikako da nadjem nesto bas dobro sto mi odgovara. Ja volim Si - Armani I slicne slatkaste mirise, takve imam u kolekciji jedino. 😊 > > Ni na jednoj koži miris nije isti, to verujem da znaš već. Ukoliko nisi od onih koji preferiraju strogo originalne parfeme, toplo preporučujem da probaš kpoije "D&P" tih parfema koje voliš. Ja trenutno imam njihov D&Gb i ne da mi je jak, nego ono baš, a inače volim jake parfeme. Mada, u poslednje vreme sam nekako počela da delim parfeme koje koristim na letnje i zimske (ranije to nisam radila, ali sada mi leti extra smetaju svi jači mirisi) pa tako leti koristim toaletne vode uglavnom (sada sam koristila Farmasijev "Romance Touch" i oduševio me je, ali takođe volim baš sve B.U. toaletne vode), a čim dođe malo hladnije vreme onda počnem sa ovim nekim jačim parfemima. > Kao sto rekoh, ne razumem se u parfeme uopste pa ako ti nije tesko napisi sta je 'D&P' posto zaista prvi put cujem. :) Nisam nikada koristila ni posedovala kopije inace. Poslaću ti sutra sliku u Inbox... Sada ode veštica da uzjaše metlu i pravac krevet ;) :D Stvarno sam postala prava veštičara, uvek zaginem do kasno u noć... ;) :)
2018 10 19
> LadyBlye: >i eto nikako da se opametim jer stalno to radim: nemilice kupujem šminku i ostalu kozmetiku. Neko skuplja značke, neko salvete, a ja kao hrčak samo gomilam kozmetiku (naravno da kod tih kozmetičkih preparata gledam rokove gelovi, kupke, šamponi, dezodoransi, roll-onovi i sl.) :D :D Meni pricas, imam upravo 18 paleta senki a do skoro sam imala preko 100 lakova za nokte pa sam sve razdelila. Pretprosle zime sam izbrojala 23 gela za tusiranje, sve sam razdelila i pola poklonila ovde, i eto ti ironije trenutno nemam nijednu nego imam Dove sapun hahahah istrosila sam sve pre par dana i sad se spremam da idem po nove a strah me toga jer znam da cu se vratiti kuci sa pola drogerije. Razumem te odlicno 😂😂😂
2018 10 19
> LadyBlye: > > MojaJeftinoca: > > > LadyBlye: > > > > MojaJeftinoca: > > > > Blago tebi kad si nasla barem sta ti odgovara, na mojoj kozi se nijedan parfem ne zadrzava dugo pa nikako da nadjem nesto bas dobro sto mi odgovara. Ja volim Si - Armani I slicne slatkaste mirise, takve imam u kolekciji jedino. 😊 > > > Ni na jednoj koži miris nije isti, to verujem da znaš već. Ukoliko nisi od onih koji preferiraju strogo originalne parfeme, toplo preporučujem da probaš kpoije "D&P" tih parfema koje voliš. Ja trenutno imam njihov D&Gb i ne da mi je jak, nego ono baš, a inače volim jake parfeme. Mada, u poslednje vreme sam nekako počela da delim parfeme koje koristim na letnje i zimske (ranije to nisam radila, ali sada mi leti extra smetaju svi jači mirisi) pa tako leti koristim toaletne vode uglavnom (sada sam koristila Farmasijev "Romance Touch" i oduševio me je, ali takođe volim baš sve B.U. toaletne vode), a čim dođe malo hladnije vreme onda počnem sa ovim nekim jačim parfemima. > > Kao sto rekoh, ne razumem se u parfeme uopste pa ako ti nije tesko napisi sta je 'D&P' posto zaista prvi put cujem. :) Nisam nikada koristila ni posedovala kopije inace. > Poslaću ti sutra sliku u Inbox... Sada ode veštica da uzjaše metlu i pravac krevet ;) :D Stvarno sam postala prava veštičara, uvek zaginem do kasno u noć... ;) :) Vazi, posalji sutra. 😊 P. S. I ja sam nocna ptica, ostajem budna do kasno pa sutradan ispastam, ali sta ces. 😀
2018 10 19
Šaljem ti link u Inbox jer ovde ako objavim možda bude obrisano, znaš da se brišu komm sa linkovima u zadnje vreme i teme neke isto.
2018 10 19