Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kupovina maskara na sajtu - nekoliko reci

Sigurna sam da vecina clanica zna ovo, medjutim, znam da ima I onih koje ne znaju pa zbog toga zelim da otvorim ovu temu. Ukoliko je u pogresnom podforumu, izvinjavam se. Licno prodajem kozmetiku na sajtu I kako sam po prirodi opsednuta rokovima upotrebe, uvek mi je bitno da naglasim da li je stvar otvarana, nova, do kada sme da se koristi itd. Buduci da je zdravlje u pitanju kozmetiku je potrebno kupovati samo od proverenih ljudi. Sto se maskara tice, one imaju rok samo 6 meseci od dana otvaranja. Nakon toga maskara je za bacanje jer se bakterije skupljaju na cetkici a to se stalno vraca u maskaru. Tako da, moj iskren savet clanicama je da ne kupuju maskare za koje se vidi da su otvorene ili koriscene, jer najgore alergije I infekcije mozete dobiti upravo ovako. Neko pre vas moze da koristi maskaru, da npr ima u organizmu neku bakteriju na koju je otporan pa nije ni svestan da je ima, zatim je proda vama, a posto je svaki organizam i imuni sistem drugaciji vama se mogu desiti ozbiljnije komplikacije. Sa ocima se ne igra, ovo nazalost pise neko ko ima probleme sa tim dugi niz godina, tako da je moja namera iskrena jer zaista zelim da pomognem I sprecim da se neko razboli na ovaj nacin. Malopre sam videla oglas za prodaju maskare, otvorena je skroz, postavljeno marta ove godine. Proslo je 7 meseci I smatram da bi devojka to trebala da baci u djubre umesto da uvaljuje nekom.
2018 10 18
Slazem se, gledala sam emisiju na tlc-u bas o tome bakterije na koje je neko imun drugom naprave haosss, bila je emisija o dve drugarice koje su koristile istu sminku, i to vazi za svu kozmetiku ne samo za maskaru, zato ne kupujem nikad polovnu kozmetiku jedino sto sam na sajtu uzela je novi hermeticki zatvoreni avon proizvodi inace polovna kozmetika nema sanse.
2018 10 18
Licno , nikada ni ne bith kupila maskaru ili tako nesto na sajtu ... :|
2018 10 18
Ovo je svakako dobro znati!Iako bas iz tih razloga ne kupujem kozmetiku preko interneta.Cak i zatvoreni proizvodi su mi sumnjivi,zato sto ne znam da li su stajali npr na suncu,odnosno nepropisno cuvani...Na MK sam videla dosta primamljivih proizvoda kozmetickih,sa primamljivom cenom ,:) ,:) Ali ipak ne kupim nista :(
2018 10 19
Da, neke stvari ne treba kupovati polovne tj. koriscene bez obzira na primamljivu cenu.
2018 10 19
Vidim da ovde ima dosta clanica koje prodaju samo kozmetiku i imaju bas dosta pozitivnih ocena..Ono sto ja zameram,je sto ispod svakog artikla ne napisu poreklo proizvoda....Dosta puta se pitam,odakle bre sve to ....Znam da ima,ne na sajtu,ali onih koji rade u nekoj parfimeriji ili apoteci,pa uzimaju,kozmetiku po dosta povoljnim cenama,pa je preprodaju.Verovatno da takvih ima i na sajtu,ali ja opet ne bih rizikovala.. Posto imam problem sa kozom,uzimam neke skupe kreme pa uvek dobijam i neke poklone...Ovo sto se maskara tice je vrlo zanimljiv podatak,ali tu su i ostali proizvodi koji mogu da izazovu kurslus sa kozom,neko je anije i o tome pisao
2018 10 19
Upravo, citala sam i to ali sad rekoh da otvorim ovo, jer imam dosta drugarica koje misle da maskare traju koliko I puderi pa su saznale tek od mene. Uostalom, na svakoj maskari to pise (3,4,6 ili 9 meseci, zavisi od brenda) To za preprodaju kozmetike je nesto najuzasnije sto sam videla ovde, granici mi se sa prodajom koriscenih gaca da budem iskrena a citala sam bas po forumu da se to kupuje po Bgu od nekoga ko nabavlja sa strane, da su to otpaci prakticno ili sve ono cemu prodje rok pa firme bace u djubre. Neko iskopa to iz djubreta, proda na veliko nekom drugom, taj drugi dodje ovde i proda za vece pare i eto ti. Cast izuzecima ali ne znam iskreno koliko je ovo istina, ovo znam od clanica koje tvrde da su svojim ocima sve to videle.
2018 10 19
Vidim sada u ovoj temi da ima članica koje se razumeju baš dosta u šminku, pa bih pitala za savet pošto imam dosta osetljive oči... Koje senke su najpogodnije i koliko im je rok trajanja? Hvala najlepše unapred na odgovoru. PS- Koristila sam Kiko i Catrice srnke i nisu mi "smetale", sve ostale koje sam ja probala davale su mi efekat "otežanih" kapaka, neugodan osećaj na kapcima i jaaaku želju da to što pre skinem sa očiju.
2018 10 19
> MojaJeftinoca: > To za preprodaju kozmetike je nesto najuzasnije sto sam videla ovde, granici mi se sa prodajom koriscenih gaca da budem iskrena a citala sam bas po forumu da se to kupuje po Bgu od nekoga ko nabavlja sa strane, da su to otpaci prakticno ili sve ono cemu prodje rok pa firme bace u djubre. Neko iskopa to iz djubreta, proda na veliko nekom drugom, taj drugi dodje ovde i proda za vece pare i eto ti. Cast izuzecima ali ne znam iskreno koliko je ovo istina, ovo znam od clanica koje tvrde da su svojim ocima sve to videle. Pitala sam i javno ovde zna li neko odakle ta polovna kozmetika, hvala na odvovoru. Masno se zaradjuje na tome.
2018 10 19
> LadyBlye: > Vidim sada u ovoj temi da ima članica koje se razumeju baš dosta u šminku, pa bih pitala za savet pošto imam dosta osetljive oči... Koje senke su najpogodnije i koliko im je rok trajanja? Hvala najlepše unapred na odgovoru. > PS- Koristila sam Kiko i Catrice srnke i nisu mi "smetale", sve ostale koje sam ja probala davale su mi efekat "otežanih" kapaka, neugodan osećaj na kapcima i jaaaku želju da to što pre skinem sa očiju. Jesi li probala Alverde kozmetiku? Ono u svojim proizvodima koriste organske komponente.. Nisu skupi a imaš ih u DM radnjama.. Oni imaju senke imaskare za osetljive oči..
2018 10 19
Ja šminku ako već ne dobijem, kupujem samo po radnjama... Što se parfema tiče ako ga i kupim preko sajta ili instagrama proverim originalnost. Postoji sajt za to i tamo kucanjem koda otkrijete rok i orginalnost istog..
2018 10 19
> LadyBlye: > Vidim sada u ovoj temi da ima članica koje se razumeju baš dosta u šminku, pa bih pitala za savet pošto imam dosta osetljive oči... Koje senke su najpogodnije i koliko im je rok trajanja? Hvala najlepše unapred na odgovoru. > PS- Koristila sam Kiko i Catrice srnke i nisu mi "smetale", sve ostale koje sam ja probala davale su mi efekat "otežanih" kapaka, neugodan osećaj na kapcima i jaaaku želju da to što pre skinem sa očiju. Imam I ja uzasno osetljive oci + los vid + volim kozmetiku bas pa te razumem. Neki proizvodi cine da nam oci suze npr, stvaraju tezinu, sve je to do sastojaka - ne stavlja se ista hemija u sve proizvode pa na neke reagujemo, odatle preosetljivost nama koje jesmo preosetljive. Onda rokovi - senke traju do 3 godine (odredjene) ali na vecini pise da je rok 12 meseci od dana otvaranja. Pogledaj da necemu nije prosao rok npr. I kad smo vec kod osetljive koze, sve koje je imate moj iskren savet je da izbegavate Niveu i sve marke koje sadrze citrusnu kiselinu koja isusuje kozu i przi je i unistava pre vremena. Znam da je ovo jedna od najprodavanijih marki, nemaju im svi proizvodi iste sastojke ali evo npr najnovija micelarna je ocaj po sastojcima, ja sam probala bas da se istestiram i suzile su mi oci do sutra ujutru a koza mi se zategla kao da u zamrzivacu da sam bila sirota. Dam ja to lepo majci i njoj odgovaralo, ona ima normalnu kozu za razliku od moje. Mozes da mi slikas senke koje koristis pa cu ti ja na osnovu sastojaka reci sta da izbacis a sta je dobro, ne mogu ovako napamet jer ne znam na koje tacno senke mislis.
2018 10 19
Od Alverde sam probala samo onaj trobojni puder za korigovanje tena, žuto-zeleno-ljubičasto i deluje mi ok. Dobih to od ovde članice Djulimun nedavno. Ostalo nisam od ovog brenda probala, ali svakako bih uzela neke senkice kada mi budu bile potrebne, za sada koristim Kiko i Catrice, i one su mi ok skroz. Ostale koje sam koristila Essence, Avon (kremasta Mark mi odgovara), LLums, i neke koje nisu poznatih brendova (bile su nove) nisu mi nikako odgovarale, objasnih iz kog razloga u prethodnom komentaru. Aura je takođe na toj "bazi" kao i Alverde, zar ne? Tako sam barem čula... Koliko je rok trajanja senkama? Da li klasično tri godine od datuma proizvodnje, ili..?
2018 10 19
> MiciZara: > > LadyBlye: > > Vidim sada u ovoj temi da ima članica koje se razumeju baš dosta u šminku, pa bih pitala za savet pošto imam dosta osetljive oči... Koje senke su najpogodnije i koliko im je rok trajanja? Hvala najlepše unapred na odgovoru. > > PS- Koristila sam Kiko i Catrice srnke i nisu mi "smetale", sve ostale koje sam ja probala davale su mi efekat "otežanih" kapaka, neugodan osećaj na kapcima i jaaaku želju da to što pre skinem sa očiju. > Jesi li probala Alverde kozmetiku? Ono u svojim proizvodima koriste organske komponente.. > Nisu skupi a imaš ih u DM radnjama.. Oni imaju senke imaskare za osetljive oči.. Alverde je organska kozmetika, zato je dobra, ali cene su im s razlogom te koje jesu, ja sam probala I meni licno ne odgovara ni sastav ni kvalitet ali znam x devojaka kojima je Alverde zakon.
2018 10 19
> LadyBlye: > Od Alverde sam probala samo onaj trobojni puder za korigovanje tena, žuto-zeleno-ljubičasto i deluje mi ok. Dobih to od ovde članice Djulimun nedavno. Ostalo nisam od ovog brenda probala, ali svakako bih uzela neke senkice kada mi budu bile potrebne, za sada koristim Kiko i Catrice, i one su mi ok skroz. Ostale koje sam koristila Essence, Avon (kremasta Mark mi odgovara), LLums, i neke koje nisu poznatih brendova (bile su nove) nisu mi nikako odgovarale, objasnih iz kog razloga u prethodnom komentaru. > Aura je takođe na toj "bazi" kao i Alverde, zar ne? Tako sam barem čula... > Koliko je rok trajanja senkama? Da li klasično tri godine od datuma proizvodnje, ili..? Lady, procitaj moj prethodni komentar, imam milion stvari na ovu temu da kazem pa da ne ponavljam za slucaj da si videla 😀
2018 10 19
1 2 3