Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Porodjaj, iskustva?

> Debela_devojka: > Indikacija mi je bilada 200e na ruke doktorki. S tim što je i bebi bila 2X obmotana pupčana oko vrata. Da su se oni pitali, bez mita bi me porađali prirodno, pa kako prođe Nije lose, ovde se placa i vise, a vredi svakog dinara 😊. Ne znam, kad se beba konacno rodila, meni je prva misao bila: "Gotovo je!"
2019 02 14
MS, i ovde se plaća zakauani oko 70 000, ali ovo je bilo isti dan, nasamo sa doktorkom na licu mesta. Mada ja mislim da bi me svakako vodili na CR, ovako je ispalo super, jer su me stvarno pazili i obletali oko mene, što mi je itekako značilo tih par dana
2019 02 14
Verujem. Ne zalite novac uopste, to je odlicna investicija. I ja bih tako kad bih se odlucili za drugu trudnocu. ☺️
2019 02 14
Ne znam nista o porodjajima, ali uvek sam govorila da ce se moja deca ovako zvati. :") :") :")
2019 02 14
:) Ja sam se tri puta porodila u Gradskoj bolnici u BG, nismo imali nikakvu vezu, a sve je bilo odlicno. Porodiliste je maleno, nema guzve Deca su bila sa mnom od pocetka, nije obavezno, pitaju te da li mozes/hoces. Tamo se inace poradja 90% Romkinja, tako da je vrlo zanimljivo po celi dan i noc ;) u sobi i na hodniku.. Koliko sam primetila, svako ima razlicito iskustvo, uglavnom sve dobro :) Meni je muz dva puta prisustvovao porodjaju, a treci (tj po redu drugi) nije stigao jer smo dosli u zadnji cas...to mi je mnogo znacilo, mogla sam da poletim i smanjuje verovatnocu da babica ili doktorka galame na tebe ;) Desi se, nazalost, da od medicinskog osoblja, dobijes neki neumesan i nepotreban komentar *u stilu - sta ako je anemicna pa ce pasti u nesvest, znala je da zatrudni...kao da je to nesto ruzno...svasta. To samo ignorisati...mada meni nisu ... ;) I da, sa prvim detetom pre porodjaja sam isla na vezbice za trudnice, mislim da mozes dobiti uput u lokalnom DZ. Pomognu da shvatis sta te otprilike ceka i da se malo opustis. Normalno, uvek se nadje neko da mraci...sa nama je bila neka zena i uvek je imala za primer svoju kumu...kuma se, ocigledno, puno puta poradjala, na razne nacine, svaki put kriticno, skoro pa jedva prezivela, ali i to prezivela samo zato da se ponovo sledeci put porodi na neki skroz sesti nacin isto tako kritican, ako ne i jos gori... e ne znam cemu te price kad nikome ne koriste, samo te plase...jednom dosla kuma posle casa, ne izgleda kao neko cudoviste...... Inace se najiskrenije divim mamama koje su imale carski rez...iako se radi (cak i u nasoj zemlji) uspesno vec vise od 45-50 godina, spada u prvih pet, ako ne i tri, najopasnijih operacija kada s euzme u obzir sama intervencija, oporavak i moguce komplikacije. Respekt!
2019 02 14
Na prvom porođaju kad su počele kontrakcije mislila sam da idem bogu na istinu hahahah. Dok mi ne dadoše epidural umirala sam od bolova. Čim je magija počela da deluje ceo događaj postao je fenomenalan. Nisam išla na vežbe, samo mi rekli šta da radim i rodih prvog sina iz tri napona i ćao. Ne sećam se ušivanja pošto su morali da mi rade reviziju pa su me malo uspavali da bih izbegla tu neprijatnost. Za par sati ustala sama, okupala se..... Drugi porođaj bez epidurala jer sam ležala u Frontu nedeljama otvorena 7cm. Na kraju me porodili zbog straha od infekcije. Sve ukupno trajalo 15min, ali nisam imala snage da se napinjem pa mi je babica "legla" na stomak da izgura bebca. Nisu me ni ušivali taj drugi put. I u Mišoviću i u Frontu je bio baby friendly i hvala bogu na tome inače ne znam šta bih radila kod kuće sa bebom bez instrukcija..... Uživaj u svakom trenutku trudnoće i porođaja jer ćeš taj događaj pamtiti do kraja života. Od toga sa kakvim predubeđenjem kreneš zavisi dosta toga. Nemoj da te plaše frustrirane ženturače sa nekim strašnim i negativnim događajima na porođaju koji su se desili tamo nekim njihovim poznanicama ili ko zna kome. Garantujem ti da je bar 70% izmišljotina! A i da nije, jednostavno odluči da te ne zanima i da nećeš da se truješ negativnim stvarima. Moja druga trudnoća je mogla da se završi tragično, ali ja sam ODLUČILA da će sve biti u redu i naravno tako je i bilo! ;)
2019 02 14
Volim da citam iskustva zenica o prirodnim porodjajima jer ja to nisam dozivela. Imala sam dva dogovorena carska reza koja sam podnela odlicno . Imena koja si odabrala su divna. Zelim ti svu srecu ovog sveta,da super podneses trudnocu do kraja i da porodjaj protekne odlicno <3
2019 02 15
CARSKI JE CARSKI .
2019 02 15
Ma, i obican moze da bude carski. Na prvom sam se uspavala, drugi za 15 minuta gotov, treci trazila epidural..zanimljiva iskustva i razliciti dozivljaji. Zasto ne treba razmisljati negativno ili biti u strahu- u periodu trece trudnoce sam bila anksiozna i razmisljala kako cu se taj put poroditi (kao da nikad pre nisam i kao da sam imala razloga da panicim).. Od moje panike, kako sam legla na sto, prestala sam da se otvaram za porodjaj, a pod jakim bolovima, tj.kontrakcijama sam bila. Trazila i dobila epidural, malo se umirila i gotovo.. Beba je imala pojacan tonus misica zbog mog straha. Kad sam bila normalna, sve je proslo mnogo jednostavnije 😂 Ono sto savetujem svakoj trudnici je da nadje *vezu*..doktor, babica..samo da Vas neko pogleda i cesce obidje, mnogo znaci 😉
2019 02 15
> Spotter: > CARSKI JE CARSKI . Da, da, stalno to ponavljam :D znaju sve one bogate žene šta rade :D sandokanka, a ja se divim.ženama koje se porode prirodno. Možda i ne bih , da nisam imala prilike da posmatram u boxu pored mene porođaj. Svaka vam čast svima, ja bih overila na onom stolu :D ovako spavaš, probudiš se: Vidi, beba :D samo mora keks da se jede 2 dana, auuu to mi najgore bilo, a sanjala sam pljeske :D
2019 02 15
1 2 3