Ja cu danas da pravim "Pijanu crnkinju" :) Samo sto moja nece biti pijana jer ne stavljam alkohol u kolac :)
Za biskvit (case su od 2 dl):
3 case brasna
3 case jogurta
2 case secera
1 casa ulja
3 pune kasike kakaa
2 kasicice sode bikarbone
Za fil:
4 dl mleka
4 kasike secera
1 kesica pudinga od cokolade
250 gr. visanja
za cokoladnu glazuru: 150 gr.cokolade, 100 gr margarina, 3 kasike secera u prahu, 1 dl mleka
Priprema :
Pomesati sve sastojke za biskvit, pa mutiti mikserom par minuta. Smesu sipati u pleh (velicine 30x20) i peci u rerni na 180 stepeni. Kada se biskvit prohladi, horizontalno ga preseci na dva dela.
Dok se pece biskvit, skuvati puding od cokolade u 4 dl zasladjenog mleka. Donju koru premazati prohladjenim pudingom, pa po njemu rasporediti ocedjene visnje koje smo poprskali sa nekoliko kasika visnjevace. Poklopiti gornjom korom, malo pritisnuti rukama da se izravna a onda staviti cokoladnu glazuru.
Za glazuru otopiti na tihoj vatri sve sastojke, pa kada se prohladi i pocne da se zgusnjava, preliti preko kolaca.
[slika:0d6cd712-36ee-40c4-84cd-4dc0e7c685ff]
Ja cu danas da pravim "Pijanu crnkinju" :) Samo sto moja nece biti pijana jer ne stavljam alkohol u kolac :)
Za biskvit (case su od 2 dl):
3 case brasna
3 case jogurta
2 case secera
1 casa ulja
3 pune kasike kakaa
2 kasicice sode bikarbone
Za fil:
4 dl mleka
4 kasike secera
1 kesica pudinga od cokolade
250 gr. visanja
za cokoladnu glazuru: 150 gr.cokolade, 100 gr margarina, 3 kasike secera u prahu, 1 dl mleka
Priprema :
Pomesati sve sastojke za biskvit, pa mutiti mikserom par minuta. Smesu sipati u pleh (velicine 30x20) i peci u rerni na 180 stepeni. Kada se biskvit prohladi, horizontalno ga preseci na dva dela.
Dok se pece biskvit, skuvati puding od cokolade u 4 dl zasladjenog mleka. Donju koru premazati prohladjenim pudingom, pa po njemu rasporediti ocedjene visnje koje smo poprskali sa nekoliko kasika visnjevace. Poklopiti gornjom korom, malo pritisnuti rukama da se izravna a onda staviti cokoladnu glazuru.
Za glazuru otopiti na tihoj vatri sve sastojke, pa kada se prohladi i pocne da se zgusnjava, preliti preko kolaca.
[slika:0d6cd712-36ee-40c4-84cd-4dc0e7c685ff]