Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Antirid 40+?

:)
2019 04 26
Jelena, sad si i mene navukla, ne znam šta sam sve pročitala jutros. Sve u svemu, nije isto. Ne znam sad sto se efekta tuče, ali što se tiče apsorpcije lakši je kolagen, goveđi želatin se teže vari pa neki mogu imati i problema. Nije mi još uvek jasno zašto se posle goveđeg pravi pauza od šest meseci, a kod kolagena ne ili se pravi ali ne znam kada.
2019 04 27
@Milesanja..To sam I ja procitala.Da postoje razlike.Nisam jos najbolje shvatila ali navodno postoje razlike u "cistoci" I u varenju...
2019 04 27
Po onome što sam ja čitala, takodje je bolji kolagen u prahu od ampula (ne govedji vec bas kolagen). Vazna je i gramaza, da bi imao efekta treba da se unese 10 gr dnevno, ako je to tačno. I ne znam, još da proučim pa ću probati nešto. Moja mama je inače pila goveđi pre dve-tri godine i tvrdi da joj je pomogao oko neke kostobolje. I da, ima tri tipa, to još uvek ne kontam. Jelena, platićeš mi 😂
2019 04 27
Ahahaha
2019 04 27
Dajte linkove, ja sam mislila/mislim da je to sve isto, nego je lepše da ga zovemo kolagen, kao kad se kuvaju pihtije i temeljci/bujoni od goveđih kostiju što je natural varijanta najbolja ali za to treba imati tešku disciplinu, što obično bolest natera. Sve se to lako vari, oblaže sluznicu creva ali zvizkajte linkove da se edukujemo...
2019 04 27
@MlleSanja plaćam i ja, vodim na šta 'oćeš po nišku kafanu kad se svrneš 8-)
2019 04 27
Ja sam kupovala u radnji zdrave hrane, prijao mi je, mislim da sam dve kasicice stavljala u casu jogurta da nabubri, uvece ostavim i ujutru pojedem, mada ne mora toliko dugo da stoji
2019 04 27
Pihtije ne volim, ali moze supa od govedjih kostiju 😉
2019 04 27
> srebrna: > Dajte linkove, ja sam mislila/mislim da je to sve isto, nego je lepše da ga zovemo kolagen, kao kad se kuvaju pihtije i temeljci/bujoni od goveđih kostiju što je natural varijanta najbolja ali za to treba imati tešku disciplinu, što obično bolest natera. > Sve se to lako vari, oblaže sluznicu creva ali zvizkajte linkove da se edukujemo... Pa jeste isto.Razlika je samo sto je kada se kupuje kolagen navodno "cistiji"i jaci,a govedji gel je slabija varijanta.Obe varijante su prirodne....Ja sam to svuda po netu citkala po malo,nisam zapamtila neku konkretnu stranicu.
2019 04 27
Najjeftinije varijante su uvek najbolje, to sto prerade i dorade, upakuju, reklamiraju..bude manje efikasno, a mnogo skuplje. I za srebrnu vodu su jedno vreme kakili da nije ispitana, mozda i kancerogena, a ja sta nisam izlecila kod sebe i dece. Naravno da ce pisati da je slabiji govedji gel na meru od kolagena u apotekama.. kontrareklama, radi kupovine iste stvari u lepsoj ambalazi. Napisu *kolagen*, a zvuci i otmenije kad kazes da pijes kolagen, a ne govedji gel 😂. Moje iskustvo je da sve sto ima *na meru* da se kupi, vecu koncentraciju sadrzi potrebnog, nego to sto su upakovali u ampule, kapsule.. imate i kurkumu u tabletama, cimet, propolis..
2019 04 28
Slazem se da ima mnogo prevara vezano za razne preparate.Iskreno ne mogu da delim da je nesto sto je skupo dobro,a nesto sto je jeftino nije i obrnuto.Ali cena bi trebala da garantuje odredjeni kvalitet,utroseno vreme i dobre sastojke.Npr domace pile,ranije je to svima bilo normalno.Sada je domace pile luksuz,posto niko sa tim nece da se bavi,sem za svoju upotrebu.Domace pile treba da trcka po dvoristu skoro godinu dana i da bude lepo hranjeno,a to kosta.I vremena i novca.I ko hoce takvo pile,mora lepo i da ga plati.Nazalost.Ne mozemo isto tako da poredimo neku komodu koju je neko mesecima rezbario u punom drvetu,potrosio vreme i materijal skup i ulozio svoje umece,sa npr namestajem od iverice koji se sklapa za jedan dan.Cena komode je naravno velika,logicno.Tako gledam i na kozmeticke preparate i suplemente.Bar bi tako trebalo da bude.Sirup od agave koji je navodno nevidjeno zdrav itd.Jeste zdrav,ali da bi ostali ti agavini sastojci koji su korisni,mora da postoji posebna obrada koja traje i koja nije jeftina.Sto bi se reklo u ovim sirupima agave koje ovde imamo u prodaji, nema nicega korisnog:D.On mora da kosta,ne moze da bude jeftin.E sada nazalost za suplemente ne postoji stroga kontrola u smislu da li stvrno ima toliko npr vitamina C kao sto je napisano ili necega drugog.Kupujemo macku u dzaku pa mozda pomogne,mozda ne.Meni je inace za moju seboreju ,pored gomile i prirodnih i jeftinih i skupih preparata i krema ,pomogla skupa medicinska krema,koja uopste nije namenjena za taj problem.Pcelari ubacuju secerne sirupe u med,koji sluzi nekome kao lek i jos gomila prevara na svakom cosku kod nas.Nista nije sigurno.
2019 04 28
A sto se tice preparata upakovanih u tablete.,mlec,propolis...Slazem se da je bolje prirodno.Ali kada sam saznala da je za mlec potrebna specijalna masina,u koju se odmah stavlja da bi zadrzao svoje sastojke,a u Srbiji je niko nema..Mozda ipak ispadne bolji od Forever living-a,preparat maticni mlec. :)
2019 04 28
Kuma je isla na razbijanje kamena u bubregu bez uspeha, dva puta se maltretirala..onda cujem za beli tamjan, uzmem da pijem neko vreme, prestanu mi bolovi u ledjima, posledica kamena i peska.. predlozim joj i ona pocne da pije.. kesica 20-30 dinara, efikasnost 100 %. Nekada se podrazumevalo da je kvalitetno skupo, sad se nista ne podrazumeva. Stalno nesto izmisljaju, svaki dan novi proizvod na trzistu. Plus- ne znas ko je placen da hvali odredjen preparat, a ko da ga kudi. Za detaljno ispitivanje su potrebne godine, gde se prati stanje korisnika. Novi proizvodi ce se pokazati vremenom, ako ih ne zabrane u medjuvremenu zbog loseg dejstva odredjenog sastojka. Ono sto je prirodno, opstaje od pamtiveka da koristi onima koji veruju
2019 05 01
Ma što prirodnije, to bolje. Evo ta agava, drugarica što živi u Francuskoj naručuje živu, isečenu biljku, dođe joj poštom komad u fišeku iz neke odgajivačnice agava. I to namaže na lice. I kaže da je kao bebina guza. Što čistije, to bolje u smislu što manje prerade i obrade. Isto kao što bi trebali da kuvamo goveđe kosti skoro 24 h na ultratihoj vatri i onda ocedimo, spakujemo u posudice od 100 ml i jedemo svaki dan. To je onda najbolja varijanta kolagena, jer smo ga mi skuvali, nije prošao nikakvu industrijsku obradu, nije prašak nego je žele. Pa ako ćemo u sitna crevca, idealno bi bilo da je krava pasla, da nije jela kukuruz i soju i bila zatočena. Ali, kao prvo, retko, gotovo na nivou statističke greške je kome to dostupno u Srbiji a i da jeste, retko ko će se time zamajavati, lakše je nešto razmutiti i popiti, razumljivo. U principu, makar je to neko moje mišljenje a i itekako mi se odrazilo na celokupno zdravlje - treba se truditi izbegavati industriju u što većoj meri, maksimalno koliko možemo. I treba biti dosledan i uporan u tome i rezultati neće izostati. Ništa bez discipline.
2019 05 01