Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Obrazovanje....

Ovo da se covek obesio,to su vec extremni slucajevi. Naravno da ih treba usmeravati.Ja se salim na svoj racun i kazem da svom detetu svaki dan po malo ispiram mozak ahahahah. Gledajuci sebe ,sa 14 godina gde sam trebala da se izjasnjavam o svojoj buducnosti ,nisam znala gde mi je dupe ,a gde glava..I to stanje je kod mene potrajalo. .Iz mog ugla,ne treba sputavati decu,i prijemne bar za srednju skolu bi trebalo totalno ukinuti...Jer neko nesto hoce ,a zbog 0.21 boda ne moze da upise.A taj prijemni moze da bude i faktor srece. Ili ako neko dete ima burni pubertet,uopste ne znaci da od njega nece postati cudo u pozitivnom smislu jednog dana.. Drugaricin sin je tri puta padao na prijemnom za muzicku skolu.Iz treceg je primljen.Ispostavilo se da je mali ozbiljan talenat ,ide na razna internacionalna takmicenja i osvaja nagrade.A "strucnjaci"su ga obarali dva puta i slali kuci ahahahah
2019 05 20
> jelena2606: > > Naravno da ih treba usmeravati.Ja se salim na svoj racun i kazem da svom detetu svaki dan po malo ispiram mozak ahahahah. > Gledajuci sebe ,sa 14 godina gde sam trebala da se izjasnjavam o svojoj buducnosti ,nisam znala gde mi je dupe ,a gde glava..I to stanje je kod mene potrajalo. :") :") :") :") :") :") meni jos traje :) ja mislim da je tvoj sin sigurno izuzetno srecan i ponosan na takvu majku !! a za malog muzicara nije to nista neobicno :) drugarica ciji sin ide u muzicku kaze da su im rekli da je samo za violinu neophodan talenat, a ostalo je sve rad...nekako mislim da onaj ko je stvarno nadaren, na neki nacin to zna i istrajava, no matter what they say... Tesla, pa Milutin Milankovic, Ajnstajn... :) kaze jedna malecka, bliznakinjica, iz razreda mog srednjeg sina - Meni je (to sto zna matematiku) dar od Boga. A uciteljica kaze - A, Mico, da li je to dovoljno? Nije, moram i da radim, A sta bi se desilo sa tvojim darom ako ne radis? On bi se vratio Bogu - kaze dete.
2019 05 20
> sandokanka: > > jelena2606: > > > > Naravno da ih treba usmeravati.Ja se salim na svoj racun i kazem da svom detetu svaki dan po malo ispiram mozak ahahahah. > > Gledajuci sebe ,sa 14 godina gde sam trebala da se izjasnjavam o svojoj buducnosti ,nisam znala gde mi je dupe ,a gde glava..I to stanje je kod mene potrajalo. > :") :") :") :") :") :") > meni jos traje :) ja mislim da je tvoj sin sigurno izuzetno srecan i ponosan na takvu majku !! > a za malog muzicara nije to nista neobicno :) > drugarica ciji sin ide u muzicku kaze da su im rekli da je samo za violinu neophodan talenat, a ostalo je sve rad...nekako mislim da onaj ko je stvarno nadaren, na neki nacin to zna i istrajava, no matter what they say... > Tesla, pa Milutin Milankovic, Ajnstajn... :) > kaze jedna malecka, bliznakinjica, iz razreda mog srednjeg sina - Meni je (to sto zna matematiku) dar od Boga. > A uciteljica kaze - A, Mico, da li je to dovoljno? > Nije, moram i da radim, > A sta bi se desilo sa tvojim darom ako ne radis? > On bi se vratio Bogu - kaze dete. Bravo, mudro dete.
2019 05 20
Skolstvo, jedna sfera zivota, samo skolovanje, radi sticanja obrazovanja je po mom misljenju, samo uniformisanje znanja jednog mladog uma. Danas skolstvo ima cenu; i obrazovanje. Oduvek ono postoji da neku drzavu osteti ili odskoci od obliznjih. Za onaj deo obrazovanja sam, gde sama svoje dete ucim kod kuce sta je vazno. Mnogi geniji su zahvaljujuci Vukovoj diplomi stigli nigde, jer je nisu dobili, zbog jedne ocene cetiri iz nekog predmeta. Svako dete je prica za sebe, i svako ima svoj dar. Ja to prepoznam jos od 3-6. godine i upucujem roditelje na to. Ja sam rekla, da znaju, a oni ako zele, neka iskoriste. Ucitelji nemaju vremena da uce dete ono sto ono zeli da zna, ni nastavnik ni profesor cak, koji bi trebalo da imaju svoj zasebni predmet. Muka mi je od skole, zvuci smesno i cudno kada jedan vaspitac to kaze, ali moram tako da kazem. Nikada ocena nije bila merilo znanja, nasa uciteljica je primala jaja i popravke kucnih aparata za ocene. Al eto, upisuje se bagra, i zavrsava stakakve skole, a nije ni za zanat, koliko je nepismeno i uopste mozdano razmazeno. I ti nas vec danas lece, prave lekove, pustaju emisije na televiziji... Do onog dela kada nas uce u skoli. Da, danas je ucitelj, profesor i nastavnik moguce neki razmazeni um od deteta, ciji su roditelji samo imali novac da ga skoluju. Jer para busi gde burgija nece.
2019 05 20
Ja sam samo na prosek iz osnovne skole vukla 60 bodova od mogucih 70, nisam radila prijemni jer je to bio period kad su mi se roditelji razvodili i nije mi bilo ni do cega, a ne do skole, to je bilo pre 3 godine. Bila sam uvek iznad 4.0 proseka i upisala sam trogodisnju trgovacku u kojoj sam odlikas sve 3 godine. Nemam stipendiju jer nisam nacionalna manjina jelte. U Pancevu nije nista bolje.... Vecina onih devojaka iz osnovne koje su bile 5.0 na lepe oci u osnovnoj skoli su vec izradjale decu i prekinule skolovanje, eto kako ide to :D
2019 05 21
@Apple..Evo posto si profesor engleskog da ti ispricam situaciju,...Forsiram skolu ali nisam fanatik,rekla bih u granicama normale..Ono sto sam bas forsirala je jezik.Moj sin od predskolskog uci engleski...Forsirala sam govorni engleski najvise,tj komunikaciju.On sada neskromno mogu da kazem razbija govorni engleski.E sada u pisanju proguta po koje slovo,ne mogu da kazem da je bez greske.Tih koji govore engleski ima jos troje u razredu.Ostali ne znaju da beknu ali redovno rade domaci i nabubaju tih par reci za kontrolni i dobiju pet.Moj sin i njegov najbolji drug,koji govore jezik,a valjda je to sustina ucenja jezika,su imali 4 na polugodistu.Razlog su bili minusi iz neuradjenog domaceg,a kada ih nakupis valjda pet,dobijes jedan...I eto tako je kaznila decu koja obozavaju engleski i koja ga, ono sto je valjda najvaznije znaju.Razredna je pokusala da opravda meni tu njenu cetvorku,medjutim je sam kazala da me ne zanima sta god da mu zakljuci posto on za mene ima pet..Ali nisam mogla da se otrgnem osecaja nepravde.
2019 05 23
Ne znam sta je pogresno u nacinu na koji se strani jezik uci u skolama, cak i od dobrih profesora retko ko nauci jezik iz skole...me samo engleski... Odlicno je sto dete vec vodi konverzaciju :* samo jos da usavrsi I pisanje - za ucenje jezika postoje 4 bitna elementa -listening,speaking,writing,reading -slusanje/pricanje/pisanje/citanje.. divni prijatelj moj (pisala o njemu jednom prilikom, gej) koji je i u Kini radio, stalno o tome prica... A sto se tice druge dece,najbolje je ne uporedjivati... ni ne dolazimo na svet svi isti, manji, vece, sa roditeljem, jednim, oba, bez, pod satorom ili u dvorcu ...ni pocetak nije isti...radis sta je do tebe...ja ne dam deci da likuju kad drugi Ima manju ocenu ili vecu...najbolje bi bilo da su svi oko njega odlicni,vredni I radoznali...a ti radi sve sta je do tebe i to je to... Meni se cini da je ovaj genijalni malisa buntovnik :) Hejtuje pravila... A steta da nema peticu kad mu tako malo fali truda...da radi domaci,i to ulazi u ocenu...pravila,pravila....eh ...
2019 05 24
Navescu vam licni primer.....zavrsila O.S. kao Vukovac sa 100 poena upisala Gimn.zavrsila fax i sad radim u firmi za ciscenje u Becu. Eto toliko. Zali boze skole, zali boze izgubljenog vremena, zivaca, snage. Kad krenem da razmisljam o tome, nije mi dobro. Toliko nemam volje, da ni jezik ne ucim. I zalim sto nisam neki zanat naucila., a godine me stigle.Tesko mi je da radim fizicke poslove, jer sam ceo zivot odgajana u duhu " uci da ne bi morala da radis puno u zivotu", i evo gde sam sada.......ne zameram roditeljima, oni nisu umeli da me usmere jer su verovali u bolje sutra........ Iz svog iskustva mogu da zakljucim da se u nasoj zemlji skola ne ceni, sta god zavrsio trebace ti debela veza. Ako se odlucis da odes, trebalo bi da budes mnogooo psihicki jak, i da sacuvas volju da se usavrsavas ovde jer se ovde skola itekako ceni, i svaki trud se ispalti. Tamo nece biti dobro ni za 100 godina. Al i sami smo krivi, jer ovde su nasi ljudi najgori i najpodmukliji.... Toliko o nasoj zemlji, drustvu i obrazovanju....
2019 05 24
@Sandokanka..To sam se i ja pitala.Veoma slabo se radi konverzacija.Bas smo spominjali francuski jezik.Ne znam nikoga ko je izasao iz osnovne i srednje to je osam godina ucenja jezika,da ga je progovorio.Mi smo se sada opredelili od petpg za francuski,ali planiram uporedo da mu dolazi privatno profesor i kuci,da bi ga progovorio..Tj ono sto uce u skoli,da prebaci u konverzaciju. Ne poredim decu,ali u ovom slucaju pravim izuzetak posto je u engleskom stvarno dobar.Mislim zao mi je da zbog nekoliko domacih,ono sve sto stvarno zna padne u vodu.Mislim mogla je za kaznu da im da neku osrednje debelu knjigu da im da da procitaju na engleskom,pa da je recimo prepricaju,da se "operu" za taj domaci.Ah koliko je samo puta dobio pet,ja pogledam pismeni npr iz srpskog i kazem mu meni je ovo za tri ahahah,ono minimalan fond reci u sastavu. @BabyPink..Ovo sto ste napisali(prvi pasus) je jedan od onako bas retko iskrenih postova o sebi,koje sam procitala na krpicama.!Malo ste me i rastuzili..Da me ne shvatita pogresno,uzasno mi je iskreno i realno ispisano.Sto retko cujem
2019 05 24
Jelenaa2606 uvek sam iskrena, ali to uglavnom nije dobro u zivotu, posebno kad dodjes u dzunglu gde se treba snaci 😂 Nije meni lose, daleko od toga, ali mi je zao sto mi moja zemlja nije pruzila sansu! Ne samo meni, nego svim mladim ljudima koji masovno odlaze u beli svet....mnogi od mojih kolega sa faxa su u inostranstvu. I onda imas osecaj da kreces sve iz pocetka, ucis da citas, da pises, kao da je sve ono sto si do sada uradio u zivotu bilo uzaludno. E onda kad se izgubi volja nastaje problem. Mnogi mladi su pozavrsavali kurseve raznorazne, i niko te ne pita da li si isao u skolu 6 godina ili 3 dana na kurs, u principu ko se kako snadje, ali od obrazovanja u nasim skolama, u smislu obezbedjivanja karijere, sticanja prakticnog i primenjivog znanja, nema vajde, potpisujem.
2019 05 24
1 2 3