Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Dužina gazišta

Mislim da je jedino realno meriti krojačkim metrom u samoj obući tako što je žetar stalno položen na samo gazište, upravo zbog specifičnih uvijenih i flexi formi uložaka u nekoj sportskoj obući. Čizme su problem za merenje, nekako se da organizovati ali he komplikovano. Većina ozbiljnijih brendova ima standardizovanu dužinu gazišta, tako da to olakšava kupovinu. Udobnost i nagib štikle su već druga priča. 😊
2019 05 21
Petisa, slažem se ali eto, meni prodavac nije priznao da je pogrešno izmerio gazište. Dešavalo mi se da nešto kupim i ne sviđa mi se kako mi stoji ali je svaka mera bila lepo navedena i nije mi ni na kraj pameti bilo da se žalim prodavcu, jer to je moj problem. Da li ću kupljenu stvar izbaciti u dalju prodaju, nekome pokloniti ili baciti, to je moja stvar. Ali ovde je situacija takva da nije dobro navedeno gazište i naravno da sam se obratila prodavcu. Čak i nakon što sam joj čizme vratila neće da prizna grešku, nego mi vadi uložak iz čizme i dokazuje da je u pravu. A meni čizme male, mada mi je dužina gazišta baš kao izvađen uložak. To znači da je uložak kraći u čizmi, a ona tvrdi da je to nemoguće i da je nabeđujem bezveze. Da se razumemo, nisam se ja nešto iznervirala, niti ću propasti za te poštarine ali sam razočarana u ljude kad se tako postave, a ja sam uvek za lepu reč i razumno rešenje problema. Gledam da budem korektna, a uvek zaboravljam da ne treba polaziti od sebe, jer nismo svi isti. Svako nekad pogreši, ljudski je i priznati svoju grešku!
2019 05 22
Da prodavac objasni precizno, ne bi doslo do greske. Ako obuca koju postavim odudara dosta od moje velicine, proba cerka, majka ili drugarica, pa napisem precizno za koju velicinu i da li je za uze ili sire stopalo. Sto bih sebe dovodila u situaciju da se natezem kasnije oko vracanja?!
2019 05 22
1 2