Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Chia semenke. Vasa iskustva

Zdravo dame, interesuje me kako, i da li ih koristite, da li su zaista dobre i iskustva.👩‍🏫 🙂
2019 05 21
Ja ih koristim, na primer ubacim kad pravim soseve za špagete. Čia pudinzi su mi odlični. :) Što se tiče nekih promena u organizmu, hranim se zdravo, vegetarijanski, često i veganski od 10/11te godine, tako da se super osećam i bez njih. Ali svakako ih preporučujem.
2019 05 21
Hvala na odgovoru 😊 Meni prvenstveno kada bi delovalo za bolji rad creva i mrsavljenje, naravno necu magicno da smrsam sigurno bez ikakvog truda, ali eto volela bi da probam. Koja kolicina je preporucena za dan?
2019 05 21
> ninav.: > Hvala na odgovoru 😊 > Meni prvenstveno kada bi delovalo za bolji rad creva i mrsavljenje, naravno necu magicno da smrsam sigurno bez ikakvog truda, ali eto volela bi da probam. Koja kolicina je preporucena za dan? Super su. Ja ih volim. Ali volim i laneno seme, koji ima identicna svojstva kao i chia seme, a 10x jeftinije 😊😁
2019 05 21
Kako ih koristite sa jogurtom, i da li to bude uz dorucak ili, zamena za dorucak?
2019 05 21
Meni ih je nutricionista rekao da ih jedem sa kiselim mlekom 🙂
2019 05 22
Preporucena dnevna doza je jedna kasika. A mozete staviti u koje god jelo- supa, corba, sos jer ne menja ukus jelima.... ja cesto stavim u caj.
2019 05 26
> ninav.: > Hvala na odgovoru 😊 > Meni prvenstveno kada bi delovalo za bolji rad creva i mrsavljenje, naravno necu magicno da smrsam sigurno bez ikakvog truda, ali eto volela bi da probam. Koja kolicina je preporucena za dan? Za bolji rad creva ubaci psilijum, nema greske tu. Imas u zdravoj hrani, 50g kosta oko 300 din ali to ispafne jedna veca kesa i ide po jedna kasika, kao dodatak jelima. Dobar je j lan 😊
2019 05 28
Hvala na savetima :*
2019 05 30
Chia semenke su odlične za regulisanje telesne težine jer pružaju osećaj sitosti, a sa druge strane bogate su omegom 3, kalcijumom,antioksidansima, proteinima i vlaknima.Ja ih konzumiram, uglavnom kao Chia puding 😊 U bademovo mleko stavim par kašika chia semena da nabubre, dodam steviju, kakao,vanilu i kašičicu kokosovog ulja, sve to izmiksam u blenderu i pospem nekim bobičastim voćem.Bude odlično 😊
2019 06 10
Chia semenke su odlične za regulisanje telesne težine jer pružaju osećaj sitosti, a sa druge strane bogate su omegom 3, kalcijumom,antioksidansima, proteinima i vlaknima.Ja ih konzumiram, uglavnom kao Chia puding 😊 U bademovo mleko stavim par kašika chia semena da nabubre, dodam steviju, kakao,vanilu i kašičicu kokosovog ulja, sve to izmiksam u blenderu i pospem nekim bobičastim voćem.Bude odlično 😊
2019 06 10