Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zenski hormoni!!! Kako ih uravnoteziti prirodnim putem

Vasa iskustva?
2019 05 24
Hvala 😊
2019 05 25
> TanjicaVrednica: > Hvala 😊 Nema na cemu, ako vam treba kontakt, javite mi se slobodno.
2019 05 25
Smokve u maslinovom ulju.
2019 05 26
> krpiceolja: > Smokve u maslinovom ulju. Jao jeste! Ne znam kako sam to zaboravila.
2019 05 26
> OljaRaletic: > > krpiceolja: > > Smokve u maslinovom ulju. > Jao jeste! Ne znam kako sam to zaboravila. Provereno najbolje :")
2019 05 26
Jel postoji recept za to? Koliko smokvi, a koliko ulja, jel ima odnos, jel sveze smoke, jel treba da stoji? Hvala 😊
2019 05 26
> TanjicaVrednica: > Jel postoji recept za to? Koliko smokvi, a koliko ulja, jel ima odnos, jel sveze smoke, jel treba da stoji? Hvala 😊 Recept za suhe smokve u maslinovom ulju Suhe smokve (do 40 komada) složiti u teglu, a onda naliti maslinovo ulje do vrha tegle. Zatvoriti i čuvati tako 40 dana. Smokve će da upiju dosta maslinovog ulja. Nakon toga se jede po jedna smokva svako jutro.
2019 05 27
Hvala veliko :)
2019 05 27
> TanjicaVrednica: > Hvala veliko :) :")
2019 05 28
Ja bih dodala đumbir. Svaki dan koristiti đumbir u prahu sa limunadom, cajem cak i obicnom vodom. Dovoljna je vrlo mala kolicina 1/4 kašičice. Menstrualni ciklus postaje redovan, bez napetosti i bola. Napisala sam iz ličnog iskustva. Probajte!
2019 05 29
Probajte caj od MACINE TRAVE(očajnica), 3xdnevno se pije sem za vreme ciklusa, tad se pravi pauza. Moja prijateljica je ubedjena da joj je to pomoglo, inace, duzi period je mucila muku sa hormonima, neredovnim ciklusima....
2019 05 29
> Jek@c2301: > Probajte caj od MACINE TRAVE(očajnica), 3xdnevno se pije sem za vreme ciklusa, tad se pravi pauza. Moja prijateljica je ubedjena da joj je to pomoglo, inace, duzi period je mucila muku sa hormonima, neredovnim ciklusima.... Istina,ali macina trava ne odgovara svim zenama nazalost. Kod nekih moze da izazove odlive i jako menstrualno krvarenje.
2019 05 30
> Anichica: > Ja bih dodala đumbir. Svaki dan koristiti đumbir u prahu sa limunadom, cajem cak i obicnom vodom. Dovoljna je vrlo mala kolicina 1/4 kašičice. Menstrualni ciklus postaje redovan, bez napetosti i bola. Napisala sam iz ličnog iskustva. Probajte! Odlican savet! Ja bih djumbir u orahu zamenila sirovim korenim djumbira,ja ga koristim svako jutro jedan komadic oko 1cm, ubacim u blender sa kojim god vocem imam trenutno. Em shto je zdrav, em da neku svezinu soku. 🤗
2019 05 30
Pozdrav svima 😊 Pošto dosta izučavam temu zdravog života, da iznesem svoja saznanja o ovoj temi 😊Nadam se da će nekome biti od pomoći 🌸 Na prvom mestu treba tražiti uzrok hormonskog disbalansa, to može npr biti zbog povećanog kortizola usled hroničnog stresa, insulinske rezistencije koja se između ostalog javlja zbog nedovoljne fizičke aktivnosti i nepravilne ishrane, nepravilnog rada štitne žlezde, dugotrajne terapija nekim lekovima i td...Smatram da prvenstveno treba tražiti uzrok problema, tj. odgovor ns pitanje zašto se javio hormonski disbalans.Kada se uzrok pronađe i kada se radi na otklanjanju uzroka, hormoni će se prirodno izbalansirati.Svakako pored rada na otklanjanju uzroka tu su i biljni suplementi koji mogu pružiti pomoć.Pored Femisan A kapi izdvojila bih i zlatnu maku.Mada ne zaboravite da je izbalansirana zdrava ishrana na 1.mestu 🌸
2019 06 11
1 2