Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kakav predsednik,takva i država

Mene slicna situacija ceka za par meseci, jel onda bolje da otac ni ne prizna dete? Moj momak je strani drzavljanin, uopste nema nase papire, koliko znam on ovde onda ni ne moze da se prijavi, ili mozda gresim?
2019 06 18
> Debela_devojka: > Čisto da vam se požalim, odbijena sam za onaj roditeljski dodatak za drugo dete, jer je otac dece stranac. Iako se u zakonu otac ne spominje, već samo majka, iako svaka MAJKA sa prebivalištem u Srbiji ima pravo na dodatak, neće ga dobiti , ako je , recimo njen spermodavac priznao dete i otišao svojim putem, jer oba roditelja moraju biti na istoj adresi. A onda ti za žalbu daju 15 dana ( u mom slučaju malo, zbog papiroloških peripetija oko stana) da uložiš žalbu. I to je to. Nebitno što ja živim ovde, moja deca žive ovde, nemaju prava na taj vid pomoći. > A usta puna nataliteta Ni ja nemam nikakva primanja na bekana... ma eto im nek se nasite zeljni
2019 06 18
Može, prijavite ga na vreme na svoju adresu ili još bolje venčajte se i ne bi trenalo da imate problema.
2019 06 18
Pa ja Cg.drzavljanin al imam vizu ovde al nista. A tata je drzavljanin Srbije kao i beba sada ,em smo vencani vec 3 god i jace al nista... mrka kapa. Ma ne nerviram se vise oko toga ... Nek su im sretne parice
2019 06 18
Strašno!! Nemam reči. Kako au vam obrazložili, što ste odbijeni?
2019 06 18
> Debela_devojka: > > irenasara: > > Obavezno se zali. Nisi trazila deciji dodatak pa da moras da dokumentujes od Kulina Bana, gde radis, kolika ti je plata, imovinsko stanje, isto to i za supruga.Roditeljski dodatak dobija MAJKA deteta. Da li si imala svu potrebnu dokumentaciju, iz CZR da nisi lisena roditeljskog prava na prvo dete? Ako si drzavljanka RS i ako si prijavljena na istoj adresi kao deca, nema sanse da te odbiju. Nemoj da dozvolis. Za drugo se dobija 24 meseca oko 4.500, takk bese kada sam ja primala roditeljski. Nije neka suma, ali nemoj ni da je poklonis. Imas puno pravo na to. > 24 meseca po 10 000 mesečno je sad! Imam svu dokumentaciju i rešila sam daću se žžaliti
2019 06 18
> Debela_devojka: > Strašno!! Nemam reči. Kako au vam obrazložili, što ste odbijeni? Sve mi kao ponesto od papira hvali
2019 06 19
Kako ti fali od papira kad se nista ne predaje za roditeljski dodatak? A ti nemas drzavlnanstvo jos jel? Pa onda zato.
2019 06 19
> MARIJANA832: > Kako ti fali od papira kad se nista ne predaje za roditeljski dodatak? > A ti nemas drzavlnanstvo jos jel? Pa onda zato. Pricam o onoj naknadi ili kako se vec zove sto drzava daje za dete... To moze al mi treba dosta papira. Imam jos uvek papire ovde kuci koje sam skupljala... O roditeljskom dodatku nisam ni razmisljala
2019 06 20
DD jesi li uradila nešto? Msm, da li si opet išla ili se raspitala nešto?
2019 06 21
E, Sarili, nisam još, jer mi nije stiglo rešenje na kićnu adresu, tek tad kreče tih 15 dana, kada ja mogu da uložim žalbu. Taman da sačekam da me odbiju i za dečji i odoh tamo da im se svima đuture naj...m majke
2019 06 21
Ako ti ista znači, idem i ja sa tobom...moralna podrška
2019 06 21
Haha, da mi se porodiš tamo, pa da sr obedim :D
2019 06 21
Kako sam krenula, neću skoro....jbteee sutra je termin, a meni super... čovek bi rekao, treće dete, ide to brže, kad, ja tamo, a ono međutim... Al za ovakve stvari, treba ići sa sve podrškom i šteta što protesti ne urodiše plodom. I ne samo ovi subotnji. Gamad!
2019 06 21
1 2 3