Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kakav predsednik,takva i država

> irenasara: > Obavezno se zali. Nisi trazila deciji dodatak pa da moras da dokumentujes od Kulina Bana, gde radis, kolika ti je plata, imovinsko stanje, isto to i za supruga.Roditeljski dodatak dobija MAJKA deteta. Da li si imala svu potrebnu dokumentaciju, iz CZR da nisi lisena roditeljskog prava na prvo dete? Ako si drzavljanka RS i ako si prijavljena na istoj adresi kao deca, nema sanse da te odbiju. Nemoj da dozvolis. Za drugo se dobija 24 meseca oko 4.500, takk bese kada sam ja primala roditeljski. Nije neka suma, ali nemoj ni da je poklonis. Imas puno pravo na to. 24 meseca po 10 000 mesečno je sad! Imam svu dokumentaciju i rešila sam daću se žžaliti
2019 06 18
> MARIJANA832: > Cek jel si dobila za prvo? > Vidi sta pise u uslovima tacno. Maro, nisamali uzimala za prvo. Talno tako piše, da se ne moće ostvariti, ukoliko RODITELJI žive u inostranstvu i ona se poziva na to i danas mi je napisala negativno rešenje, još uvek nije poslato
2019 06 18
A muz ti je prijavljena u inostranstvu? Ako pise tako u uslovima mali sta mozes da uradiš ali probaj.
2019 06 18
Ali nije mi muž. Mo nismo venčani, pn ne živi sa mnom, čak sam ženi telefonom rekla tako. Šta sad, ako smo se nas dvoje rastali, šta lnda? Država ulazi u moj emotivni život, jer nisam udata na papiru?
2019 06 18
Vanbračna zajednica je izjednačena sa bracnom po ustavu, osim u nasleđivanju. Znaci da ste u braku dobila bi? Iako ne zivite zajedno? Tj on zivi negde drugde?
2019 06 18
> Debela_devojka: > Ali nije mi muž. Mo nismo venčani, pn ne živi sa mnom, čak sam ženi telefonom rekla tako. Šta sad, ako smo se nas dvoje rastali, šta lnda? Država ulazi u moj emotivni život, jer nisam udata na papiru? Ne moraš biti u bračnoj zajednici, vanbračno rođena deca ako ih je otac priznao oduvek su imali prava kao i bračna.. Jednako pravo imaju bračna i vanbračna deca... To sto odsto je tako.. Treba da imaš dokument da je tvoj muž stalno nastanjen u Srbiji... Uverenje o njegovom državljanstvu, njegovu prijavu boravišta na teritoriji Srbije.. Kažu da može i njegova fotokopija pasoša, ili lične.. Treba uverenje o tome da si ti staratelj, kao i da je on otac to u socijalnom radu se valjda vadi... I još masa papira... Pravac pravna služba, a ako u tvom kraju nisu raspoloženi da te posavetuju... Savet možeš potražiti i u opštini ne samo socijonalnom, tamo isto imaš besplatnu pravnu pomoć..
2019 06 18
Ako je prijavljen u inostranstvu tipa Hrvatska, Makedonija može se odjaviti i ptijaviti na tvoju adresu zarad ostvarivanja tvog prava... Godinu dana imaš rok da prijaviš bebu za taj dodatak.. Koji kad ostvariš njega možeš i da odjaviš..
2019 06 18
> MARIJANA832: > Vanbračna zajednica je izjednačena sa bracnom po ustavu, osim u nasleđivanju. Znaci da ste u braku dobila bi? Iako ne zivite zajedno? Tj on zivi negde drugde? Maro, ima opcija da se zaokruži Vanbračna zajednica i ima opcija Neudata. Ja sam išla na opciju neudata, jer u očima zakona mi nismo u zajednici, jer ne živimo zajedno, samim tim JA odgajam decu. Zato sam tu opciju i zaoktužila, jer nemam uslova da ga prijavim na moju adresu, jer imam probleme sa papirima za stan i više ljudi odlučuje,jer se stan ne vodi na jednu osobu
2019 06 18
Da smo u braku, valjda bih dobila, jebem li ga, ali kako sam ovu ženu razumela, ako mi žalbu ne uvaće, nemam pravo ponovo da podnosim zahtev
2019 06 18
J.bem ti sve i drzavu i zakon i redom po spisku.. Toliko sam se iznervirala sad, pa ovo nije realno vise.. Da li je moguce da je sve naopako bre, a propagiraju neko povecanje nataliteta, podsticu zene da studiraju trudne.. A ne mozes osnovna prava da ostvaris, na svakom koraku te neko zaj.bava..u njihovim.ocima smo samo broj na papiru i glasacka masa, sta smo.. Sta je bre ljudi ovo?? Citam ne verujem, ne odustaj izbori se za svoja prava, sto rekla clanica makar u medije stigla jbt!
2019 06 18
> Debela_devojka: > > MARIJANA832: > > Vanbračna zajednica je izjednačena sa bracnom po ustavu, osim u nasleđivanju. Znaci da ste u braku dobila bi? Iako ne zivite zajedno? Tj on zivi negde drugde? > Maro, ima opcija da se zaokruži Vanbračna zajednica i ima opcija Neudata. Ja sam išla na opciju neudata, jer u očima zakona mi nismo u zajednici, jer ne živimo zajedno, samim tim JA odgajam decu. Zato sam tu opciju i zaoktužila, jer nemam uslova da ga prijavim na moju adresu, jer imam probleme sa papirima za stan i više ljudi odlučuje,jer se stan ne vodi na jednu osobu Nigde u zakonu nije navedeno da supružnici bračni ili vanbračni moraju živeti na istoj adresi.. Njemu je potrebno da mesto prebivališta, npr u pasošu ili ličnoj bude u Srbiji.. Da li će to biti tvoj stan, stan od tvoje tetke babe, mame ili drugarice tj komšinice nije bitno.. Isto se on može prijaviti kod neke rodbine u Srbiji, ne mora ni isti grad da bude.. Ja na majčin stan imam prijavljeno pet ljudi tj familija koja je samo tako prijavljena zarad ostvarivanja prava..
2019 06 18
Mici, žena mibje rekla, citiram : ,,POTREBNO JE U TRENUTKU PODNOŠENJA ZAHTEVA DA VI I OTAC DETETA BUDETE PRIJAVLJENI NA ISTOJ ADRESI, TAKO DA, SAD JE VEĆ GOTOVO.'' Znam šta mi je rekla
2019 06 18
Da ne govorite napamet, pročitajte odredbe Zakona o finansijskoj podršci porodici sa decom i obratite pažnju naročito na čl. 25 st. 7....
2019 06 18
> Debela_devojka: > Mici, žena mibje rekla, citiram : ,,POTREBNO JE U TRENUTKU PODNOŠENJA ZAHTEVA DA VI I OTAC DETETA BUDETE PRIJAVLJENI NA ISTOJ ADRESI, TAKO DA, SAD JE VEĆ GOTOVO.'' Znam šta mi je rekla Idi u opštinu imaš pravnu službu ti po socijalnom nemaju pojma. Ne mora biti prijavljen na tvojoj adresi.. Već adresi u Srbiji... Npr. Meni dete je mogao i Kinez da napravi.. I da živi u Kini a ja da se porodim ovde i živim kao podstanar... Šta je sa majkama koje su išle na donaciju sperme npr??? Ili šta bi bilo da je gore naveden Kinez umro?? Znači li da deca tako stečena nemaju ninašta prava... Ma bitno je da on i ti imate mesto prebivališta u Srbiji.. Moja sestra živi privatno u Bgd, iz Bosne je.. Zarad ostvarivanja prava na zdravstvenu negu njena beba je prijavljena kod mene.. I dobila je zdr. knjižicu... Brat po ocu prijavljen kod mene zarad ostvarivanja prava.. A radi i živi u Cg.. Ima i Sr dizvolu za rad... Idi u opštinu tamo pitaj mani pravnu službu po socijalnom... I kako si navela da si neudata, zaokruži vanbračna zajednica... Neće ti u stan dolaziti na proveru.. Udata ili ne decu je priznao, papir ne znači ništa.. Tvoje dete ima pravo kao i da je stečeno u braku.. Otac ga je priznao.. Ima pravo i na alimentaciju... Pa sve da mu je tata na Marsu. Pravac opština pa vidi mišljenje više pravnih lica. Ne opraštaj lopovskoj državi ono što tvojoj deci pripada... Nisam pametna jbg...
2019 06 18
> mmikalacki: > Da ne govorite napamet, pročitajte odredbe Zakona o finansijskoj podršci porodici sa decom i obratite pažnju naročito na čl. 25 st. 7.... Ja sam to ns početku i rekla, ako RODITELJI žive u inostranstvu. Dakle, ako roditelji žive, za mene ke množina, laički. Ne piše AKO JEDAN OD RODITELJA živi u inostranstvu. Znači, ponavljam, ako sam se ja u međuvremenu rastala sa ocem deteta, a on svoje dete (logično) želi da prizna, ali ne živi i ne želi da živi ovde, ja nemam pravo na tu vrstu pomoći, iako sam, faktički, samohrana majka.
2019 06 18