Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Oziljak od operacije

Devojke pre mesec dana sam se operisala. Imala sam klasicnu operaciju slezine, dakle veliki rez je u pitanju... Sta mi preporucujete da mazem za oziljak? I da, doktor mi je rekao da se fizicki ne naprezem ali mi nije rekao koliko dugo.... Koliko treba da prodje pa da mogu npr da radim vezbe za stomak i da vezbam uopste?
2019 08 12
Sto se tice melema, contratubex, a sto se tice vezbanja, dok ti oziljak prestane biti osetljiv, ne treba istezati operisano mesto i slicno.
2019 08 13
> marijajagodina: > Sto se tice melema, contratubex, a sto se tice vezbanja, dok ti oziljak prestane biti osetljiv, ne treba istezati operisano mesto i slicno. Hvala marijajagodina,probacu sa Contratubexom.
2019 08 13
Skup je kontratubex, kupila sam detetu prosle god, nije dala da joj mazem. Hocete da Vam posaljem ako je u roku? Da ne kupujete.
2019 08 13
Samo da pogledam da li je u roku, imam celu tubu, par puta mazanu. Vece pakovanje
2019 08 13
Moze :)
2019 08 13
Contratubex i ja preporucujem,meni je bas pomogao :)
2019 08 14
Jomelop i neven kremu. Jomelop za oziljke a neven krema da ublaži crvenilo. Meni je to pomoglo. Al sve zavisi od koze do koze...
2019 08 14
Hvala puno na info. Porbacu sa Contratubexom. Samo sto mi se jos nisu skinule sve krastice,pogotovo one gde su bili konci,bas stoje.
2019 08 14
I ja sam operisana pre 3 nedelje, doduse laparaskopski, i receno mi je mesec dana bez fizicke aktivnosti. Mazem contratubexom to mi je hirurg rekao, ili Jomelop to je neki melem koji svi hvale, brzo se oporavi 😊
2019 08 15
Ja sam u februaru imala laparoskopiju i doktor mi je preporucio Terezino ulje. Nemacka je stvar, retko koja apoteka ima, skup je ali skida oziljke. Sto se tice vezbanja stvar je individualna. Ja sam sportista ceo zivot pa mi je oporavak isao glatko. 4 dan posle operacije sam prostirala ves kuci a sedmi vozila bajs u teretani. (Naravno uz zeleno svetlo doktora) Posle 2 ned sam radila sa tezinama a trbusnjake sam pocela da radim po osecaju, pratila sam stanje i kako tece oporavak. Najbolje je da krenes postepeno i slusas svoje telo. Brz oporavak 😊
2019 08 15
Ja sam takodje koristila Jomelop i mogu reći da je fenomenalan. Skoro pa su mi potpuno nestali, verovatno bi i više, ali nisam bila baš disciplinovana što se tiče mazanja. 😄😊
2019 08 18