Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kakvi ste vi?

Odnosi se na sve. Iskreno me zanima, razumem snalazljivost i sve, ali da muskarac srednjih godina parkira svoj auto na mesto perfektno vidljivo i oznaceno za invalide i jos predje na deo za pesake, dakle nepravilno se parkira potpuno, i ode da sopinguje u supermarketu. Meni je to veoma nekulturno i u najmanju ruku bezobrazno. Jel moguce da smo mi Srbi tako bedno vaspitan narod? Hajde recimo, ne vozite, jel biste seli u bus na mesto koje je za invalide? Okej, nema nigde drugo mesta, al jel biste ustali ako zaista naidje neki invalid, ili uopste neko stariji od vas?
2019 10 04
Uh sećam se pre dve godine red u pošti beskonačan, leto, 100 stepeni , upeklo, žena pred porođajem ulazi i staje u red, iza mene dva " muškarca" ćute i gledaju ispred sebe. Okrenem se i pozovem je ,a ona kaže pa nije moj red, pobogu pa nećete valjda da stojite u redu po ovoj vrucini, ona priđe jedan od njih gunđa sebi u bradu,a drugi iznervirano izađe iz pošte.... Mogu da nabrojim milion primera ovakvih u raznim situacijama... ne znam zapitaju li se nekad takvi ljudi da li bi voleli da se neko prema njima tako ophodi ili prema njihovim najbližima.
2019 10 04
Više su mi muškarci ustajali u autobusu i sad mi pre ustane muškarac kad sam sa decom, nego žena. Baba tek nikako 😂 ja bih nadžak babama zabranila da idu bilo gde. Samo kukaju po prevozu
2019 10 04
Takvih primera koliko hoces...Posebno za sediste u busu...Ubedljivo najruznije ponasanje imaju stariji ljudi.Cast izuzetcima naravno..Namerno okrecu glavu,kao ne vide kada ulazi trudnica ili zena sa decom ili detetom...Jednom sam se ozbiljno posvadjala,malo me matorci nisu lincovali,a ne mogu da stoje ali zato prete batinama.Usla je zena sa dvoje male dece,kolicima I cegerom.NIKO nije hteo da ustne!Stoka...
2019 10 04
Ja sam bas zaprepascena nekulturom ljudi, sta se zbiva, ne znam. Ali strasno je kad je neko invalid, i to ne postovati. U redu, kad ne znamo to,ali kada ti je mesto obelezeno, nemoj zezati i ignorisari bilo ciju nemoc ili nemogucnost. Ja ustajala i bakicama, i mladim zenama koje se predstave kao trudnice iako nemaju stomak, jbg, ti prvi meseci nemaju sve mame stomak, a mucnina moze da ih drnda po ceo dan. Nije meni tih ljudi zao, nego prosto takva mi je kultura, mozes pomoci, i nece ti Bog nista ako to uradis. Malo mi je strasno na kakve situacije nailazim svakodnevno. Pa rekoh da vidim sta mislite.
2019 10 04
Svakodnevno se zacudjavam opštoj nekulturi našeg naroda. U poslednje vreme mi užasno smeta tinejdzersko zakrcavanje vrata u autobusu, gde cokcu devojke kad udjes i pokušavaš da odeš u sredinu da se ne bi gurao uz njih, a cokcu i ako si pored, samo što ne viknu- Zašto ulazis? Druga stvar je što u prevozu stoje negde u sredini, pa kad se otvore vrata, trče i guraju druge da izlete, bez ikakve pripreme i nagoveštaja. Treća stvar je kad penzioner od 80 ustane ženi sa detetom, a ona sedne bez- Hvala, dok okolo mladi sede i ne ustaju. Ti mladi imaju roditelje, valjda su i oni nekulturni, pa nema ko da ih nauci ponašanju. Četvrta stvar su slušalice u ušima, gde moram da im izvučem slušalicu iz uva, da bi me čuli da treba da sidjem i da treba da se pomere i u pitanju su i mladi i malo stariji. Ranije su stariji stajali *na vratima* prevoza, a sad su im se pridružili mladi, u prevoz možeš uči samo kroz prozor, pravo u praznu sredinu. Vozači su besni, sviraju invalidima da potrce, a spori stari ljudi prelaze ulicu mimo pesackog u najvećoj gužvi. Opšte rasulo!
2019 10 05
Od kad su u modi ovi električmi trotinwti, autobusi su se ozbiljno ispraznili 😂
2019 10 05
Daa to stajanje na vratima u busu..katastrofa..Napravi se cep,niko ne moze da udje,a sredina prazna
2019 10 05
Posle dugogodisnjeg, mogu reci zivotnog iskustva sa putovanjem autobusom, od 5. Razreda pa sve do kraja faxa, mislim da sam negde pred kraj srednje(buntovno stanje) naucila da galamim na bagru koja stane na vrata i nece da se skloni. Onda pitam nekog pored da ih poguramo. Prvo ih kulturno i glasno upozorim... Hocete mi da poguramo do sredine ili cete se sami malo pomeriti? I uopste nisam ljibazna pri tome.
2019 10 06
Srbi nisu "bedno" vaspitan narod. Srbi su jedan duboko zalostan narod. U svakom smislu te reci. Ako krenemo sa primerima, mozemo u nedogled. Jedan od glavnih razloga nepromenjivosti situacije je mentalitet.
2019 10 06