Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pomoc oko ciscenja pegle

Pomoc molim vas... kako cistite peglu? Pegla mi je uzas,znaci iz nje curi nesto zuto kao rdja,pa ima i kamenac... svasta sam pokusavala. Jel imate savet kako ocistim iznutra peglu,da li nesto sipati... Koristim destilovanu vodu samo i dzabe puna kamenca i tog neceg zutog . Ostaje zuto na odeci,a kad stavim onako na paru pa klikcem to dugme ispadaju komadici tog zutog kamencaSlikala sam da vidite kako izgleda. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/a437f5616c12bd5fea7801cc79a24742.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/8b9b58ce2382da7a4d9cbb5bb4684121.jpg)
2019 10 05
Mislim da treba staviti sirce u tu vodu i zagrejati na najace , prskati dok sve ne ispadne .
2019 10 05
Istu muku imam. Ako neko zna neko resenje zahvalna sam do neba! Upropastila sam nekoliko stvari kada mi to tako izleti 😒
2019 10 05
Stalno curi to zuto uzas... sada cu sipati sirce i des.vodu.
2019 10 05
Pratim temu obavezno. Mene interesuje kako ocistiti plocu pegle, kao da je nesto zalepljeno po njoj, braon boje-boje rdje i onda mi se to prenosi na stvari 😢 pokusavala sam zicom da oribam, ali nece. Sigurna sam da nije odrana
2019 10 05
Ovaj donji deo samo kad je umrljan, on se brise tako sto na novinu stavite saku soli i na najjace zagrejanom peglom trljate po soli, sve tako dok sve ne spadne. A za ove unutrasnje slucajeve ne znam. Ne znam kud prolazi ta voda sve i sta mozete sipati tu. Ja bih tu peglu otpisala. Imam onu staru bez vode.
2019 10 05
Za dno pegle dovoljno četka za zube i pasta za zube. Malo trpljenja i skida sve. Ja sam se lično uverila. Na kraju ispiranje vodom naravno ako je pegla na paru. I to više puta. Na najvećoj temperaturi.
2019 10 05
Drage moje mlade domacice, vrelu vodu sipati u plasticnu mericu kojom sipate vodu u peglu i tu dodati dva cepa eksencije. Ukljuciti peglu na najjace i kada se dostigne odgovarajuca temperatura iskljuciti peglu. U vecu serpu ili tepsiju spustiti peglu u polozaj u kome se pegla i ostaviti preko noc, moze i duze. Nakon toga ukljuciti peglu i kada pocne para da izbija peglajte neku staru tkaninu, povremeno lupkajte peglom po toj tkanini kako bi kamenac ispao. Ponoviti to nekoliko puta Pre svakog peglanja vrelom peglom prelazite preko stare krpe i muckajte pegglom levo desno sve dok ne prestane da ispada kamenac i ta zuta vodica.
2019 10 05
Moze i pomoću soli, pomoću sirćeta, ali mislim da moze umesto te esencije malo sone kiseline i vruće vode i onda prskati dok ne probije spolja i izadje sa vodom. Običan Cif isto veoma dobro skida kamenac.Kamenac skida i koka kola pomesana sa sirćetom, pa možda četkicom za zube ili štapićem za uši očistiti rupice. Probaj sve pa ces videti šta pomaže.. A to je sve od kamenca, verovatno nisi koristila uvek destilovanu vodu.
2019 10 05
Da ahahha
2019 10 05
Kako bre sona kiselina, pa poješće unutrapnjost pegle. Ne bih se ja sa tim zezala. A sa ekselencijom i sirćetom može ds probaš 😂
2019 10 05
Ja koliko znam sirce..Ja tako cistim kuvalo za vodu stalno..Sipala bih malo sirceta i ukljucila peglu pa po staroj tkanini dok se ne otpusi,pa bih izbacila tu vodu i ponovila taj postupak nekoliko puta..Sa kuvalom to odradim iz prve ali tu voda vri i stavim dosta sirceta
2019 10 05
Pegla koju koristim je sigurno starija od mnogih od vas i kamenac resavam uspesno, na nacin koji sam opisala.. Neko koristi sirce, neko limontus, meni se esencija pokazala kao najbolje resenje... Sonu kiselinu ni u ludilu ne stavljati, osim ako peglu ne mislite da bacite.
2019 10 05
> Debela_devojka: > Kako bre sona kiselina, pa poješće unutrapnjost pegle. Ne bih se ja sa tim zezala. A sa ekselencijom i sirćetom može ds probaš 😂 Ma bre debela maloooo, primer 1 kašičica u pola litra vode, probala sam sa njom tako ponešto i uspevalo mi je, nisam mislila da sipa litar umesto vode aman hahha
2019 10 05
Nećete verovati šta sve skida kiselina, ali u umerenim dozama. Ne mora da proba ja samo kažem, jer ono što nisam probala ja ne pričam ni drugome. Ako sipa jednu kašičicu u malo vode i očisti te rupice sa štapićem za uši i posle opere čistom krpom, nestaće ove žute fleke. Opet kažem ne mora da proba ako nece, ja vam kažem da sa time čistim mnogo šta, a pogotovo kamenac o tome da ne pričam. Kuvalo za kafu, naslage kamenca na sudoperi, svuda gde ima kamenca može se srediti kiselinom, samo u pametnim razmerama. Jer ona tome i služi. Nemojte misliti da sam luda molim vas ja vam ne bih savetovala nešto što nisam probala. Samo posle lepo operite deterdžentom i vodom, zavisi sta se čisti.
2019 10 05
1 2