Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Hitno mi treba pomoc. Tup bol u ruci, nozi, karlici...

Osecam vec neko vreme probadanje pod pazuhom leve ruke, zigne me i u grudima, kao neki tup bol ili utrnulost koja se siri na ruku, ali to je manje intenzivno. Ono sto me vise brine je isti osecaj, samo jaceg intenziteta koji osecam i u krstima, ili unutrasnem delu zadnjice, (ne umem tacno da objasnim i lokalizujem) sa leve strane koji se siri ka nozi iza kolena i ponekad u stopalo. Osecam napetost i dok hodam, ali najvise dok lezim i "pritiskam" donji deo ledja. Da li je slucajnost ili ne, imam tup bol i u donjem delu stomaka i povremeno ziganje sa leve strane. Isla sam kod dva lekara privatika, uradila ultrazvuk abdomena, sve je ok, osim sto imam neko zadebljanje na besici 7 mm, kazu da su jajnici normalne velicine i nema cisti. Urin je cist, radila sam krvnu sliku, secer, gvozdje, leukocite... sve ok. Citam po internetu i svuda mi izlazi rak neceeega, u ozbilnoj sam paranoji, sve je kao ok, a ja se osecam jalo lose. Da li je neko imao slicne simptome? Ne znam vise sta da radim... lekari su skrti na recima bili. Da li bi leukociti pokazali da imam negde neki tumor ili neko zariste? Znam da zvucim paranoicno i neinformisano, ali bas nasuprot... od previse citanja mi se sve pomutilo, a ja ne znam vise sta da radim, jer su nam i privatni lekari ocigledno nedovoljno strucni. :( Hvala unapred svima. ❤
2019 10 29
Na interneru je apsolutni svaki bol uzrokovan kancerom,ne obracajte paznju na internet..Opustite se ako ste uradili uz i sve potrebne analize nemate oko cega da brinete.Tako setajuci bol moze da bude neka reumica ili ako ste imali neki stres nedavno... ne znam..uglavnom bez stresa.same sebi nabijamo tenziju bezveze.. Ako su strucnjaci rekli da je sve ok,mi mozemo samo da ti preporucimo neku lepu knjigu,soljicu toplog napitka i relax :)
2019 10 29
> djolinja: > Osecam vec neko vreme probadanje pod pazuhom leve ruke, zigne me i u grudima, kao neki tup bol ili utrnulost koja se siri na ruku, ali to je manje intenzivno. Ono sto me vise brine je isti osecaj, samo jaceg intenziteta koji osecam i u krstima, ili unutrasnem delu zadnjice, (ne umem tacno da objasnim i lokalizujem) sa leve strane koji se siri ka nozi iza kolena i ponekad u stopalo. Osecam napetost i dok hodam, ali najvise dok lezim i "pritiskam" donji deo ledja. Da li je slucajnost ili ne, imam tup bol i u donjem delu stomaka i povremeno ziganje sa leve strane. Isla sam kod dva lekara privatika, uradila ultrazvuk abdomena, sve je ok, osim sto imam neko zadebljanje na besici 7 mm, kazu da su jajnici normalne velicine i nema cisti. Urin je cist, radila sam krvnu sliku, secer, gvozdje, leukocite... sve ok. Citam po internetu i svuda mi izlazi rak neceeega, u ozbilnoj sam paranoji, sve je kao ok, a ja se osecam jalo lose. Da li je neko imao slicne simptome? Ne znam vise sta da radim... lekari su skrti na recima bili. Da li bi leukociti pokazali da imam negde neki tumor ili neko zariste? Znam da zvucim paranoicno i neinformisano, ali bas nasuprot... od previse citanja mi se sve pomutilo, a ja ne znam vise sta da radim, jer su nam i privatni lekari ocigledno nedovoljno strucni. :( Hvala unapred svima. ❤ Ne misli na ono najgore jer to nije sigurno..Rak niti ziga niti boli cak sta vise nema nikakve simptome..kada dodje do simptoma onda je prekasno tako da to iskljuci iz glave i odmah ce ti biti lakse.. i sto vise trazis po internetu i citas svasta to je gore po tebe.. Nzm sta radis i cime se bavis u zivotu ali ako nisi fizicki aktivna obavezno se uhvati za nesto..šetaj,vozi biciklu par sati dnevno,teretana itd,itd...imam utisak da ti se to sve desava zato sto mnogo osluskujes svoje telo,citas po internetu razne simptome i onda te malo uhvatila panika..😀 Samo treniraj nesto, ne razmisljaj o razim bolestima i sve ce biti okey
2019 10 29
Stvarno, bilo sta da kucate na internetu, prvo sto Vam izlazi jeste da je karcinom u pitanju. Zato nikako ne gledajte internet. Kako bi Vama bilo lakse uradite sve potrebne analize, pregledajte kicmu, stitnu zlezdu, krv, radite ekg. Ali mislim da se ovi simptomi cesto javljaju ljudima, pogotovo ako niste fizicki aktivni ili imate neki stres. Meni su se javljali pred prijemni, sada tokom roka na fakultetu ili slicno. Uglavnom uvek kada sam izlozena stresu, a najvise kada krenem da mislim o bolu, tada kao da boli jos vise.. Psiha 😁
2019 10 29
Hvala vam puuuno, puno, takav sam tip osobe da mi znaci kada me neko utesi. Imam i porodicu i ptijatelje, ali sve nekako mislim da me oni tese da bi mi bilo lakse. Istina je da nisam fizicki aktivna... ali da boli, boli i to nisam utripovala. Ne znam da li bi se na osnovu krvne slike i onoga sto sam nabrojala videlo nesto ozbiljno, jer nisam uradila sveee analize krvi, jer ima premnogo tih pretraga, a doktor mi je rekao da uradim tih par, leukocite, gvozdje... Nisam trenutno u mogucnosti kod ginekologa da odem (iz opravdanih razloga). Pa me uhvatila panika da nije rak grlica materice ili jajnika, jer naaaravno to izlazi na netu. Ciklus mi je uredan, a na ultrazvuku spoljasnjem ili kako se vec kaze se ne vide promene na materico i jajnicima. Znam da zvucim ocajno i izvinite sad... hvala vam jos jednom. ❤🤗
2019 10 29
Nista ne brinite, mozda ste samo napravili neki nezgodan polozaj i pregnjecili nerv, posto je u pitanju ista strana ruke i noge, bolece malo, odmarajte se, radite vezbe istezanja i proci ce. 😊 Internet je sto se tice simptoma cista glupost, ja sam se tako utripovala da imam rak debelog creva pu pu ne daj boze 😂😂 Inace, imam ovih dana slicne probleme, bole me kuk i noga, neobjasnjivo zatezanje, onda sam istrcala par krugova, odradila vezbice istezanja, i evo vec je bolje :)))
2019 10 29
hvalaaa... ❤ ahaha joooj i na rak debelog creva sam posumnjala... i teee simptome sam nasla. Da, nisam pomenula da su mi mooozda i hemoroidi. Malo mi je oteceno dole, da izvinete, nije kao na slikama na netu, ali ipak jeste, mada ne znam sto bi me od toga noga zatezala.
2019 10 29
> djolinja: > Osecam vec neko vreme probadanje pod pazuhom leve ruke, zigne me i u grudima, kao neki tup bol ili utrnulost koja se siri na ruku, ali to je manje intenzivno. Ono sto me vise brine je isti osecaj, samo jaceg intenziteta koji osecam i u krstima, ili unutrasnem delu zadnjice, (ne umem tacno da objasnim i lokalizujem) sa leve strane koji se siri ka nozi iza kolena i ponekad u stopalo. Osecam napetost i dok hodam, ali najvise dok lezim i "pritiskam" donji deo ledja. Da li je slucajnost ili ne, imam tup bol i u donjem delu stomaka i povremeno ziganje sa leve strane. Isla sam kod dva lekara privatika, uradila ultrazvuk abdomena, sve je ok, osim sto imam neko zadebljanje na besici 7 mm, kazu da su jajnici normalne velicine i nema cisti. Urin je cist, radila sam krvnu sliku, secer, gvozdje, leukocite... sve ok. Citam po internetu i svuda mi izlazi rak neceeega, u ozbilnoj sam paranoji, sve je kao ok, a ja se osecam jalo lose. Da li je neko imao slicne simptome? Ne znam vise sta da radim... lekari su skrti na recima bili. Da li bi leukociti pokazali da imam negde neki tumor ili neko zariste? Znam da zvucim paranoicno i neinformisano, ali bas nasuprot... od previse citanja mi se sve pomutilo, a ja ne znam vise sta da radim, jer su nam i privatni lekari ocigledno nedovoljno strucni. :( Hvala unapred svima. ❤ Kao sto su i prethodne clanice napisale, na netu nikako ne pokusavaj da pronadjes sta je, jer ce za sve izbaciti da je rak u pitanju... Ja konkretno imam te simptome, i imam diskus herniju. Tako da ti je moj savet da proveris da li ti je sa kicmom sve u redu, da nije isijas, diskus hernija ili nesto sl. U svakom slucaju, malo aktivnosti nije na odmet 😁 Sve najbolje 😊❤️
2019 10 30
Da nije možda želudac problem? Meni su bili delom slični simptomi - pazuh'leva ruka, čak vrat sa te strane, pa osećaj stezanja u grlu, lupanje srca, bol pozadi kao da svrdla kičmu...a uzrok svega toga je bio nepravilan položaj želuca...
2019 10 30
Mislim da nije zeludac, jer sam dva puta radila ultrazvuk abdomena... 😕 Sto se kicme tice, ostaje mi i to da proverim, vrlo moguce da je to, ali ne znam sto bi me zivao i donji stomak sa leve strane? Mozda je doduse to samo osecaj, jer meni trni i ziga me unutar zadnjice sa leve strane ali kao kost da me boli, ne umem ni da objadnim taj osecaj. Hvala i vama na savetima. ❤ Mazem i mast i cepice koristim protiv hemoroida, rekao mi je dokror da nece da skodi, jer ja ta probadanja povezujem i sa zadnjicom, ako ne bude bolje, moracu i kod hirurga da idem i to da proverim. Joj koliko covek nije svestan koliko je srecan, dok ga nista ne boli.
2019 10 30
Samo par saveta od mene, vezano za ono sto vi/druge clanice misle 😊 1. Rak grlica materice ne daje simptome ziganja i probadanja. Prvi simptom je krvarenje pri odnosu/pregledu, i lako se da dijagnostikovati. 2. Nije prikljesten nerv jer nijedan nerv ne ide istovremeno u ruku nogu, grudi itd. 3. Leukociti uglavnom pokazuju zapaljenje, ne tumor. Verovatno je reuma, ili posto sami kazete da volite da Vas teše, cak i psihogeno. Mnogi zaboravljaju da je psohogen bol stvaran bol, iako svi govore “to je iz glave” 😊
2019 10 30
> Bojanaa12: > Samo par saveta od mene, vezano za ono sto vi/druge clanice misle 😊 > 1. Rak grlica materice ne daje simptome ziganja i probadanja. Prvi simptom je krvarenje pri odnosu/pregledu, i lako se da dijagnostikovati. > 2. Nije prikljesten nerv jer nijedan nerv ne ide istovremeno u ruku nogu, grudi itd. > 3. Leukociti uglavnom pokazuju zapaljenje, ne tumor. 4. Batalite kremu za hemoroide 😂😂 > Verovatno je reuma, ili posto sami kazete da volite da Vas teše, cak i psihogeno. Mnogi zaboravljaju da je psohogen bol stvaran bol, iako svi govore “to je iz glave” 😊
2019 10 30
Ahaha e hvala i Vama... 🤗 Mislim da mi krema zapravo i pomaze, smanjilo mi se ono naduto oko anusa. 🤔 Ruka je mozda i od nezgodnog spavanja, ali noga se deeeefinitivno koci, tupo boli i trni.
2019 10 30