Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Užasno iskustvo sa psihijatrom

Pozdrav, devojke. Nadam se da nisam pogrešila pf. Htela bih da podelim jedno iskustvo sa vama i eventualno dobijem neki savet. Bila sam kod psihijatra juče, po preporuci mog druga koji je već bio (ne kod te žene konkretno, nego inače). Zaista, imala sam mnogo stresnih situacija, pogotovo vezanih za prisilnu smrt bliskih ljudi kojima sam prisustvovala. Nisam pričala odavno o svemu tome ni sa kim pa se, pretpostavljam, sve to zakopalo u moju podsvest čekalo trenutak da izadje. Pored svega toga, imam i one manje probleme, u smislu da nisam baš u dobrim odnosima sa partnerom, stalno trpim neke stvari, etc. Sve to ja ispričah onoj ženi i ona mi je servirala brutalan savet koji je stvarno od pomoći. Pitala me je da mi prepiše lekove, ali ja sam odbila, na šta je ona rekla da se slaže da mi nisu potrebni. Sve je to prošlo kako je prošlo. Kada sam stigla kući, bila sam mnogo umorna (iako sam dovoljno spavala) i pod velikim stresom. Misli su mi bile haotične i plakala sam mnogo. Ceo dan me strašno bolela glava. Imam osećaj da nije trebalo da idem kod psihijatra, da sam sve upropastila i da ništa više neće biti okej. Danas, posle odmora od 10 sati, osećam se bolje, ali i dalje ne mogu da se koncentrišem, misli su mi haotične i često mi se dešava da se samo zagledam u jednu tačku i pratim protok misli. Ako iko ima neki dobar savet ili iskustvo, bilo bi od velike pomoći ♥️
2019 12 04
To sto si se isplakala je znak da si uradila pravu stvar sa odlaskom stručnom licu. Ja sam protiv lekova, nekome trenutno pomogne, ali na duze staze ih ne preporučujem. Psihijatri, psiholozi, psihoterapeuti..i ti mogu dati dobar savet, ali na tebi je da se pokreneš, da se menjaš, da menjaš ljude oko sebe, da radiš na sebi. Ne mora da znaci da ti je partner loš, ali ako ti nisi zadovoljna pored njega i svadjate se, moraš da menjaš sebe, da ne bi tražila isti kalup muškarca sa kojim se opet nećeš slagati. Sa trenutnim treba da raskines. U životu žene je ključan odnos sa ocem, kad je tema o odabiru partnera. Mislim da treba da posećujes neko vreme psihijatra, dok se ne otvore neki problemi zakopani u podsvest i da radiš na samopouzdanju. Imaš razne zanimljive i korisne stvari na YouTube-u, slušaj Anu Bucevic i slicne. Snaga volje je u nama! Srecno!
2019 12 04
Iz dugogodišnjeg iskustva moje mame, koja je, nažalost, čest posetilac psihijatriskih klinika, jedino što joj je stvarno pomoglo i što je trebalo na vreme da uradi bile su psihoanalize. Dakle, nije kao klasičan odlazak psihijatri, već 2 puta mesečno seanse na kojima psihijatar primenjuje određene tehnike, ja sam se začudila koliko je to pomoglo mojoj mami. Sa partnerom isto preporučujem bračnu terapiju, odnosno terapiju za parove kod Nebojše Jovanovića, začudilo biste se šta taj čovek za par sati uradi sa vama na terapiji i posle prve se već vidi ozbiljan napredak, naravno, ukoliko partner želi da sarađuje. Sve su to normalne stvari i svi prolazimo u životu kroz razna stanja, neko je jači, pa izdrži stoički, neko malo klone duhom, ali se kad tad podigne ponovo. Sve će na kraju biti ok, tačno znam taj užasni osećaj kad imate utisak da je sve protiv vas, ali nije, verujte mi :)
2019 12 05
Misljenja sam da sami sebi najbolje mozemo pomoci,Moramo da zavolimo sebe,da pronadjemo nesto lepo u ovom sivilu i guramo napred..Da se setimo da smo zdravi i da nam je to najveci blagoslov.Svaka od nas ima neke svoje probleme,neka se sa tim nosi bolje,neka losije.Ja sam npr uzasno nepoverljiva i odlazak kod psihijatra,psihologa i bilo kog nepoznatog bi me verovatno blokiralo da ne bi rec mogla da izustim a kamoli ispricam svoj zivot..Vreme leci sve..ziv sam primer toga.Bez vracanja u proslost i suvisnih pitanja o prosloscu,samo guraj..
2019 12 05
> Ninuskica: > Misljenja sam da sami sebi najbolje mozemo pomoci,Moramo da zavolimo sebe,da pronadjemo nesto lepo u ovom sivilu i guramo napred..Da se setimo da smo zdravi i da nam je to najveci blagoslov.Svaka od nas ima neke svoje probleme,neka se sa tim nosi bolje,neka losije.Ja sam npr uzasno nepoverljiva i odlazak kod psihijatra,psihologa i bilo kog nepoznatog bi me verovatno blokiralo da ne bi rec mogla da izustim a kamoli ispricam svoj zivot..Vreme leci sve..ziv sam primer toga.Bez vracanja u proslost i suvisnih pitanja o prosloscu,samo guraj.. Ne bih se bas slozila, neki ne mogu da samo guraju napred bez da su razresili probleme i prepreke iz proslosti, da li sami sa sobom ili sa nekim drugim. Stari problemi znaju da more jako dugo i da uticu na sadasnjost kao i buducnost jer predstavljaju teret osobi koja ih nosi. Svaka cas vama sto vam uspeva tako, ali da svi mogu to ne bi postojala strucna lica koja se time bave i tu su da pomognu i olaksaju da se prepreke predju, samo je potrebno pronaci osobubkoja vam lezi i koja je dovoljno profesionalna.
2019 12 05
Hvala vam, stvarno mi znači sve što ste rekle. Mnogo mi je bolje sada. Takodje, pričala sam sa prijateljem koji se bavi time i rekao mi je da je sve ovo što mi se desilo nalik onome kad odemo kod zubara da nam skine karijes, otvori nam zub i to mnogo boli, ali onda taj zub više nije bolestan. Rekao je i kako je sve to normalno i da je dobro što sam se ispraznila, inače bi me to dotuklo za neko vreme.
2019 12 05
Dobro je sto ste otisli, takva reakcija je normalna, u sustini je to praznjenje potisnutuh emocija, koje vas inace muce. Misljenja sam da je psihoanaliza korisna, jer mnogi ljudi ne mogu sami da prepoznaju i razrese potisnute probleme i emocije vezane za njih. To uopste nije jednostavan proces i narocito nije brz proces, ali je na duze staze efikasan. Jako je vazno ici kod dobrog psihologa/psihijatra koji ume da vodi. Propratne tegobe koje dozivljavate u vidu dekoncentracije, odsutnosti i sl. su takodje redovna pojava zbog stresa koji ne mozete vise da kompenzujete. Tako da, ne odustajte, vec ste nacinili prvi korak.
2019 12 06
> OljaRaletic: > > Ninuskica: > > Misljenja sam da sami sebi najbolje mozemo pomoci,Moramo da zavolimo sebe,da pronadjemo nesto lepo u ovom sivilu i guramo napred..Da se setimo da smo zdravi i da nam je to najveci blagoslov.Svaka od nas ima neke svoje probleme,neka se sa tim nosi bolje,neka losije.Ja sam npr uzasno nepoverljiva i odlazak kod psihijatra,psihologa i bilo kog nepoznatog bi me verovatno blokiralo da ne bi rec mogla da izustim a kamoli ispricam svoj zivot..Vreme leci sve..ziv sam primer toga.Bez vracanja u proslost i suvisnih pitanja o prosloscu,samo guraj.. > Ne bih se bas slozila, neki ne mogu da samo guraju napred bez da su razresili probleme i prepreke iz proslosti, da li sami sa sobom ili sa nekim drugim. Stari problemi znaju da more jako dugo i da uticu na sadasnjost kao i buducnost jer predstavljaju teret osobi koja ih nosi. Svaka cas vama sto vam uspeva tako, ali da svi mogu to ne bi postojala strucna lica koja se time bave i tu su da pomognu i olaksaju da se prepreke predju, samo je potrebno pronaci osobubkoja vam lezi i koja je dovoljno profesionalna. @OljaRaletic U potpunosti se slazem 🙋‍♀️
2019 12 08