Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Gvozdje - savet

Drage moje zene, imunitet mi je strasno pao, malokrvna sam i smrsala sam uzasno za nekih mesec dana. Stalno sam pospana i umorna. Molim vas mi recite koje gvozdje da uzmem, uopste nemam ideju, neke tablete ili sumece. Hvala 😘
2019 12 08
Mozes da uzmes FerriMore kapsule, one imaju gvozdje i vitamin c i meni su odlicne :)
2019 12 08
Nikako šumeće , te su najlošije. Može te koje DarijaLukic preporučuje. Ako si tako naglo smršala, umorna si bez razloga, kod hematologa idi što pre i uradi komplet krvnu sliku ( leukocitnu formulu i razmaz krvi da ti proveri limfocite ) pa će ti on reći šta je najbolje da se popravi stanje u tvom slučaju. Verovatno nije ništa , ali obavezno idi. ☺️ Jedeš li normalno ili si bila na nekoj dijeti?
2019 12 08
Hvala Vam puno. Ne samo sam izgubila apetit, nikakva dijeta 😊 Uzecu danas ove sto mi Darija preporučuje 😘
2019 12 08
I obavezno kod doce, svaki čovek je priča za sebe i njegovo zdravlje takođe. Ko proverava, ne brine. :") Sve najbolje!!! :* 😘
2019 12 08
> Maculi: > I obavezno kod doce, svaki čovek je priča za sebe i njegovo zdravlje takođe. Ko proverava, ne brine. :") > Sve najbolje!!! :* 😘 Naravno, hvala 😘
2019 12 08
Feroglobin i Globifer su takodje dobre. I preporucila bih pregled kod ginekologa, miom cesto moze ovakve probleme da stvara, pa da proverite za svaki slucaj.
2019 12 09
Ja vrlo često upadne u anemiju. Treba vremena da se gvožđe nadoknadi. Sirup Fero Globin je odličan. Meni pomognu i Tothema ampule koje se piju. Ako treba neki savet, javite se u inboks.
2019 12 11
Sok od cvekle sa limunom, tj c vitaminom, Tothema super popravlja, ali stvara mučninu, raznorazne tablete hoće da stvore zatvor. Folna kiselina obavezno. Crveno meso, jaja, zelenis, seme koprive sa medom je mnogima pomoglo. Ako imaš miom npr.on hoće da pravi problem, to možeš da pretpostavis ako imaš obilne cikluse, tu pomaže virak i hajducica, caj
2019 12 11
Tothema, ja pijem u malo vode ili malo soka ali na slamku da ne boji zube. Jedna.do dve ampule na dan, zavisi od problema i nivoa gvozdja.
2019 12 12
Globifer ne pila sam ga celu trudnocu I posle porodjaja I dalje malokrvna .Tothema mi je resio problem:)
2019 12 13
Ja sam dva puta bila anemicna, nijednom mi lekar nije prepisao gvozdje, vec samo promenu ishrane. U par dana sam resila problem ishranom - dzigerica, crveno meso (junetina, govedina, teletina). Imate na netu dosta o ishrani za malokrvne (sta se apsorbuje odmah a sta organizam apsorbuje u jako maloj meri i sta ne sme da se uzima sa mlekom. Srecno : ) I u trudnoci sam jela dominantno ove namirnice tako da sam morala da pijem vitamine bez gvozdja jer je bilo na gornjoj granici
2019 12 22
Ja kad imam pad energije i bezvoljnost pijem 5 dana po jednu Tothema apmulu-da mi energiju da mogu uz planinu i jako se lepo osećam. Popijem i kada imam stresnu situaciju-kada mi treba snage. Za Fe su dobre sardine i ja ih baš volim kao i badem, lešnici, kikiriki, pistaći...
2023 03 15
Najbže nadoknađava gvožđe Kakao. Samo zakuvajte kakao kao kafu. Može bilo koji kakao onaj za kolače. Predlažem Organic Kakao iz Bioshopa! . Takođe jako dobro nadoknađuje seme koprive pomešano sa medom. ( ima tacna razmera , koga zanima neka mi pise) Čuva se u staklenoj tegli u frižideru i 1x dnevno se uzima drvenom kašikom.
2023 06 11