Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Uptreba telefona?

Што се тиче телефона ту нек` нам је сам Бог у помоћи. А ево предложићу ти једну ствар, што се тиче гејминга. Стварно озбиљно седи поред њега док игра и прати игрицу, кад заврши, озбиљно разговарајте о игрици; а онда полако почни да му обесмишљаваш толико уложени труд (да вучеш копчу игрице и стварног света). Понекад успе ;)
2020 02 08
Brate cuti ja sam po 10 sati sedela u igraoni , picila counter 😂 proci ce ih to. Cim sam pocela da skitam po gradu, nisam vise igrala igrice. Naravno, mama probala da mi zabrani, ja bezala iz skole 😂
2020 02 08
> Debela_devojka: > Brate cuti ja sam po 10 sati sedela u igraoni , picila counter 😂 proci ce ih to. Cim sam pocela da skitam po gradu, nisam vise igrala igrice. Naravno, mama probala da mi zabrani, ja bezala iz skole 😂 To sam i ja mislila.Medjutim jedna mama osmaka iz nase skole,kaze,batalio igrice ali je po ceo dan na instagramu .Ne znam da li da se smejem ili da placem ,:)
2020 02 08
Kunem se u Familiy link. Ima plaY prodavnica. Super stvar, dva telefona tako nadzirem i cuvam od zloupotrebe i preteranog koriscenja.
2020 02 08
Sta je family link?
2020 02 08
> jelena2606: > Sta je family link? ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e62d7e747e50ffd82f33ddebd68db0e1.jpg) Ovo... 😄 Zapravo, ne mora da bude android telefon, treba da ima google nalog koji otvoriš klincu, ali preko svig naloga. I, ako hoće bilo šta, ali bukvalno bilo šta, da uradi sa tel (instalira, obriše, doda i sl) treva mu/joj dozvola sa tvog naloga. Msm, jeste ono, žešće zadiranje u privatnost, ali, to je poslednja opcija. Ja probala, i priča, jezik mi se po podu vuče, i primeri, što lični, što ne, i džaba... more, došlo mi do nosa... pa sam rekla, pošto nećeš da ispoštuješ svoju reč i pošto tebi moja ništa ne znači, evi ti do jaja telefon sa kojim nećeš ništa moći. Izvol'te
2020 02 09
Jelena, izvini... Elelm, aplikacija koju instaliraš na tel i preko koje određuješ koliko, šta i kada će onaj neko (dete, muž,dosadna drugarica 😁) moći da ga koristi. Ti si preko svog naloga tom nalogu koji želiš da kontrolišeš, administrator. Ne može ništa bez tvoje dozvole.
2020 02 09
Hvala.Sutra krecm u akciju.A da li moze da mu se sa tom aplikacijom ogranici vreme zevanja u telefon,npr jutubera i svega ostalog u sta blene
2020 02 09
> Sara20: > Jelena, izvini... > Elelm, aplikacija koju instaliraš na tel i preko koje određuješ koliko, šta i kada će onaj neko (dete, muž,dosadna drugarica 😁) moći da ga koristi. Ti si preko svog naloga tom nalogu koji želiš da kontrolišeš, administrator. Ne može ništa bez tvoje dozvole. Odlicno!Da se zna ko je gazda 8-)
2020 02 09
Dabome. Ja probala na fin način, da se dog, da pričam ,čoveče, jezik mi se vuče po patosu, ne vredi... e pošto dečko nije hteo da me sluša, sad nema NI VIBER, a kamoli yt, tik tok i sl. Telefon "spava" od 21h do 07h. Za to vreme, ne daj Bože, može da pozove, ako je nešto hitno. A ti na svom tel imaš pregled šta je radio, koliko, zabraniš ono što hoćeš, dozvoliš, ograničiš. More bre... iz gaća da ih istreseš
2020 02 09
> Sara20: > Dabome. > Ja probala na fin način, da se dog, da pričam ,čoveče, jezik mi se vuče po patosu, ne vredi... e pošto dečko nije hteo da me sluša, sad nema NI VIBER, a kamoli yt, tik tok i sl. Telefon "spava" od 21h do 07h. Za to vreme, ne daj Bože, može da pozove, ako je nešto hitno. A ti na svom tel imaš pregled šta je radio, koliko, zabraniš ono što hoćeš, dozvoliš, ograničiš. > More bre... iz gaća da ih istreseš Ista prica..A vec sam samoj sebi dosadna,sa istom pricom u razlicitim pakovanjima ,:) Drugo sto se stvarno zatupeo gledajuci te nebuloze..Danas opet pricamo i pokusavamo jedan drugom kao kroz igru da damo argumente za i protiv igrica jutubera itd..Njegov argument"Ja vezbam da postanem poznati jutuber i milioner,jel ti znas koliko oni zaradjuju"Gospode Boze,pomislih ,:( Dok ti stignes dotle,kazem mu ja,od mozga ce samo kasa da ti ostane..I tako simpaticna pricica..Ej milioner ,:)
2020 02 09
Pa, sto je najgore i postaju milioneri, smejali se mi ili ne. Mali baka prase zaradio vise, nego citavo moje porodicno stablo 😂 mi smo poslednje generacije koje se na neki nacin bore da deca budu u parku, sumi i slicno. Za par god svi ce furati one Google naocare, 7 telefona i slicno. To je potpuno izvesno. A na instagram fb i slicne mrete i odrasli su navuceni. Ja sam fb deaktivirala, ali da sam visila, jesam. Kao i na MySpace mrezi pre 15 god. Meni sve to nekako ocekivano. Moja cerka je doduse jos mala, mada ne preteruje sa crtacima, vise voli igracke, ali itekako ume sama da ukljuci YT 😂 ja sam se sa tim pomirila. Neka bude programer, makar nesto pametno od te silne elektronik 😂
2020 02 09
Jelena, saosećam sa Vama. Neminovno je da deca koriste internet sadržaje mnogo češće i više. To je generacijska bolest. Jako je teško povući liniju između realnog i virtuelnog sveta. Dok dete ume da uživa u sportovima, druženju sa prijateljima i sastancima itd. ne postoji ogroman problem. Čim počne da živi isključivo u virtuelnom svetu gubi kompas. Broj zavisnika raste drastično (i odrasli). Najočigledniji primer kad detetu oduzmu mobilni na 45 minuta dok traje školski čas i čim zvoni prvo je da trči po telefon. Bukvalno liče na alkoholičare koji drhte dok ne ubace sledeću šljivovicu. Malo sam odlutala. Ovo je ogromna borba roditelja 21. veka. Često se bukvalno borimo ne samo sa detetom nego i sa svetom jer ako drugo dete može zašto meni mama ne da. Teško je biti pametan jer nemamo iskustvo i alate za ovu borbu.
2020 02 09
Apple, sva deca su razlicita. Ja spominjem svoj primer, jer odmalena nisam volela da trcim, da jurcam, u zivotu se nisam popela na drvo, loptu sam prezirala, sneg ni pod tackom razno. Ali sam satima znala da sijem haljine za barbike. Nije bilo telefona, ali sam zato nekada crtace gledala satima, bukvalno. . Deca napolju, ja gledam Politiku po cro dan. Nisam bila asocijalna nikada, daleko od toga, ali za mene, u tom trenutku ibilo je potpuno besmisleno da se popnem na drvo, jer mogu da padnem i da se povredim. Ili da se sankam niz ulicu, pa da naidje kamion ili automobil. Mama je na sve nacine pokusavala da me natera da provedem sto vise vremena napolju, nije me zanimalo. Kad sam dobila racunar, isto, visila sam non stop. E onda su mi porasli nokti. Pocela sam da se sminkam. Prvi put sam otisla u pozoriste, na kafu, na more sa drustvom i ne da sam batalila komp, nego sam ga koristila samo za muziku i filmove. Danas ni nemam racunar, nemam drustvene mreze osim ovih krpica 😂 nista to ne mora da znaci, sve to dosadi. P.S. Ni dan danas ne volim ni loptu, ni da trcim, ni da se zamaram 😂 cerka obozava, crtaci je slabo interesuju. Evo na gledam Moj mali poni, ona baca psu neku loptu po kuci.. Mozda je na tatu 😂
2020 02 09
Jeco, mozda da ga zainteresujes za neki instrument. Ili strani jezik ili nesto tako. Ja cerku pocela da vodim u pozoriste, doduse neke interaktivne predstave. Leti na bazen svaki drugi dan, tako cu i ovo leto. Pa u startu manje vremena ostane za sve ostslo
2020 02 09