Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Opadanje kose zbog stresa, iskustvo?

Ako je od stresa i unutrasnjeg faktora tesko da ce ti ono sto stavljas spolja pomoci sto ne znaci da treba bilo sta da koristis. Probaj neki kvalitetniji sampon sa dobrim sastavom npr. Rigenforte (mozes i neki drugi). Kupi brahmi ulje za masazu ili neko drugo (sad sam videla neka nova i isprobacu ih tek) i masiraj teme da podstaknes cirkulaciju. Ja bih to mazala dva puta nedeljno pred pranje (naravno masaza uljem pa odstavis par sati da odstoji i onda operes normalno). Teme peri kvalitetnim samponom i ne zatrpavaj ga posle regeneratorima sa silikonima i losim sastavom. Samo ce ti zacepiti i napraviti problem jer moze dodatno da opada kosa od toga iako to nije glavni uzrok.
2020 03 20
Kloni se stresa, ljudi koji ti izazivaju nervozu, stres i nelagodu koliko god mozes. Ljudi kaznjavaju samo fizicke povrede, a one psihicke i njihove posledice niko ne kaznjava jer cesto nisu odmah vidljive! Zato se koliko god je moguce sklanjaj od takvih osoba, gledaj da imas svoj mir jer je jako bitno da duh i telo budu u balansu. Probaj da se opustas svakodnevno, odvoji vreme za sebe. Pokusaj naizmenicno tusiranje toplom i hladnom vodom, potom stavi neku masku na lice koje si prethodno malo masirala. Uzivaj tih 20 minuta u lezanju i opustajucoj muzici. Takodje ti iz licnog iskustva mogu preporuciti da masiras delove tela na koje do tada nisi ni obracala paznju poput vrata i stitne zlezde. Odradi unutrasnje ciscenje organizma, ako imas neke lose navike izbaci ih. Ne moras sve odjednom ali postepeno. Probaj da ne konzumiras hranu sa aditivima, konzervansima, vestackim bojama, emulgatorima. Cipsevi, grickalice, konzerve, plasticne boce, gazirano, kafe, cigare itd. Sve to izbaci sto vise mozes. Predji na konzumaciju svezih vocnih sokova, voca, povrca. Spremaj sebi sveze i bareno. Neki rezultati se vide jako brzo, za ostalo treba vreme.
2020 03 20
http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/Pantogar-Tonik-za-kosu-za-zene-100ml Topla preporuka. Pantogar tonik i sampon, idealna kombinacija
2020 03 20
esprit 21 je potpuno u pravu,drasticna opadanja kose uzrokovana stresom ne traze spoljni faktor da budu resena,nego je resenje u nama..tu nece pomoci mazalice,kremice,losioni..vec udaljavanje od, ili resavanje problema koji nam je to prouzrokovao,ako uopste mozemo da ga prepoznamo..a ako ne,onda razgovor sa nekim ko moze da nam u tome pomogne..
2020 03 24
Iako je stres glavni uzrok, obavezno proverite da li u šamponu koji koristite ima silikona i ako ih ima odmah neka leti u kantu. Ukucavajte u pretraživač komponentu po kompenenu i videćete šta sve stavljaju u šampone! Najgori sastav imaju najpopularniji šamponi. Preporučujem Afroditin litarski šampon (veoma jeftin) sa belim lukom, jer znam da je mnogima sa ovim problemom pomogao, mada ni on nema besprekoran sastav, ali barem nema silikona, parafina i parabena, a beli luk (ne oseti se jako) pojačava mikrocirkulaciju korena kose. 🍀
2020 03 24
Jecke..Da li vam je dermatolog konstatovao da je uzrok opadanja stres?
2020 03 25
U pravu ste što se tiče stresa kao unutrašnjeg faktora, ali nekada je on neizbežan i nemoguće ga je u potpunosti otkloniti; ali se nadam da postoji još neki način da povratim kosu ( naravno, trudim se koliko god mogu da izbegavam stres).Espirit 21, nikada nisam razmišljala o masažama tih delova tela ali ništa me ne košta da pokušam 🙂, zbog novonastale situacije nisam još kupila brahmi amla ulje jer mi je 1000 drugih stvari na pameti pa se ne setim da ga potražim u zdravoj hrani ali hoću svakako, u međuvremenu koristim ricinusovo ulje i svakog dana ću da malo masiram teme glave kako bih pokrenula cirkulaciju i samim time rast dlake. Reashop, primetila sam da ovaj šampon protiv opadanja kose koji imam baš u sebi sadrži sulfate ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e915e8687903f541326db1f69c18d011.jpg) Istraživala sam malo kako prepoznati silikone na šamponima pa možda ovo nekome pomogne. Neki od naziva silikona u sastojcima šampona su koji se ne ispiraju u vodi: •Dimethicone (Sadrži najteže silikone) •Bisaminopropyl dimethicone •Cetearyl methicone •Cetyl Dimethicone •Cyclopentasiloxane •Stearoxy Dimethicone (delimično rastvorljiv u vodi) •Stearyl Dimethicone •Trimethylsilylamodimethicone •Amodimethicone (delimično rastvorljiv u vodi) •Dimethiconol •Behenoxy Dimethicone (delimično rastvorljiv u vodi) •Phenyl trimethicone •Cyclomethicone (efekat dobar, ali kratkotrajan) I oni koji se ispraju: •Lauryl methicone copolyol Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone •Hydrolyzed Wheat Protein Hydroxypropyl Polysiloxane •Dimethicone Copolyol (water soluble) •PEG-Dimethicone, or any other 'cone with "PEG-" suffix •PEG-Hydrogenated Castor Oil •Prirodna ulja: Avocado oil, Olive oil, Coconut oil, etc. •Benzophenone-2, ( or 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10) •Isothiazolinone-konzervans •Methychloroisothiazolinone - konzervans •Methylisothiazolinone – konzervans
2020 03 28
Probaću i Afroditin šampon od belog luka, takođe Pantene Aqua Light šampon ne sadrži silikone, parabene i boje i košta oko 260 dinara u Lilly-ju. Jelena, jeste ali nameravala sam da idem ponovo, ali imala sam zakazan pregled (zbog kurjeg oka) i primaju samo hitne slučajeve pa dok neću moći dok ne prođe ovo vanredno stanje. Hvala svima na predlozima, divne ste.
2020 03 28
Kada budete isli napisite sta su vam kazali,posto imam identican problem,kovrdzava kosa i sve ostalo.Zanima me sta ce da vam kazu...Inace gledala sam neku kliniku koja se bas bavi opadanjem kose,verujem da su i pregledi skupi ali ono sto je zanimljivo je da pre bilo kakve price i zakljucaka treba da se odrade razne analize,sto krvi sto hormona.Cini mi se 6 analiza,da bi se imala jasnija slika..Mislim da je bilo gvozdje,stitna,testosteron i jos nesto,ne mogu da se setim tacno.To apsolutno ima smisla.Tako da pitajte i za to,ako vec niste radili analize.
2020 03 28
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://101hair.rs/&ved=2ahUKEwi7xNa4mb7oAhXKRxUIHfGBBaQQFjALegQIBBAD&usg=AOvVaw168l3PSYBteHM8Uy7DKtuI Ova klinika je u Bgd.. Pogledaj njihov sajt.. Pored pregleda oni ti mogu napraviti losion baš za tvoj problem.. Na osnovu pregleda strukture tvog temena i vlasišta.. Itd.. Vidi već na njihovom sajtu.. Ili neka varijanta da smućkaš ovu masku od kvasca.. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/f8f7b7b2006e8bd898c439d989fdf52f.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/1b8eff0693cad7cd1c193fee5a8960ed.jpg)
2020 03 29
Naravno, javiću. Otići ću prvom prilikom čim se ova situacija završi > jelena2606: > Kada budete isli napisite sta su vam kazali,posto imam identican problem,kovrdzava kosa i sve ostalo.Zanima me sta ce da vam kazu...Inace gledala sam neku kliniku koja se bas bavi opadanjem kose,verujem da su i pregledi skupi ali ono sto je zanimljivo je da pre bilo kakve price i zakljucaka treba da se odrade razne analize,sto krvi sto hormona.Cini mi se 6 analiza,da bi se imala jasnija slika..Mislim da je bilo gvozdje,stitna,testosteron i jos nesto,ne mogu da se setim tacno.To apsolutno ima smisla.Tako da pitajte i za to,ako vec niste radili analize.
2020 03 29
Ja sam sve probala! Godinu ipo dana muka sa opadanjem kose. Svugde su mi dlake, najgore mi je kad udjem u kupatilo a bele plocice. Jedino sto mi je pomoglo to sam na svoju ruku uzela da pijem od muke jer sam sve zivo probala a to je su kapi AD (oko 200 dinara) pomesam sa maslinovim uljem i utrljam da stoji preko noci, sampon za ciscenje temena da bi sve to lepo upilo u koren ( to sam saznala kad sam otisla na pregled vlasista) necu da ga reklamiram jer verujem da je svaki piling za ciscenje kose Dobar. Onda jako jeftin norilex losijon oko 350 din svaka dva dana utljavam na teme kad naravno isperem te kapi, operem kosu ona onda utrljam i pocela sam da pijem gvozdje da vitaminom c, i posle 7 sati vitamin d3…. A komplex vitamina b sam pila 6 meseci iz Amerike tablete najbolje i nista Nisu pomogle. Jedino mi je ova kombinacija pomogla. Inace verujte sve zivo sam probala I da svaki dan pijem limunadu I jedem 3-4 cena luka. Pakovanje sam prestala da koristim jer mi Jo’s vise opadne. Samo prskam onaj sto se ne ispira kao regenerator I na sve to vec godinu ipo dana se NE FARBAM OD MUKE, a bila sam plavusa 10 godina. Eto Nadam se da sam nekome pomogla. Uvece pijem magnezijum pred spavanje i Evo da kucnem u drvo mnogo je bolje.
2023 02 18
Tada kosa prestaje sa rastom, jer stres dovodi folikul dlake u fazu mirovanja. Nakon nekog vremena obzirom da je kosa pričvršćena za folikule koju su zahvaćeni stresom, može iznenada početi da opada više nego što je to normalno. Ova situacija je sigurno najčešća kada je opadanje kose povezano sa stresom.
pre 17 dana, 18:54
1 2 3