Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Korisne info oko korone

Mozemo ovde da pisemo korisne info,ali ako moze sto tacnije,u smislu ako ste lekar zdravstveni radnik ili ako imate bas neki pouzdan izvor u blizini.....Citamo na netu razne price,fejk vesti,koje prave verujem svima haos u glavi. Npr svi su kupovali asepsol a sada kazu da asepsol nema nikakav uticaj na koronu,pa ni sirce,rakija....Dok drugi kazu ipak radi nesto..Maske one hiruske jedni kazu mogu pola sata pa da se bace,drugi kazu mogu i 8 sati da se nose......I na kraju neke realne procene oko zavrsetka ove situacije...Takodje da se mozda k jave i clance,koje su stvarno egzistencijalno ugrozene,pa one koje smatraju da su u poziciji pomognu nekako,bilo lovom bilo hranom za decu,pomognu.....
2020 03 23
https://med.unibl.org/sr/news/novosti/12432-preporuke-medicinskog-fakulteta-za-izradu-sredstava-za-dezinfekciju?fbclid=IwAR16gBH8fMpI0vUVXlOshr1bajkOoAUdr-5fodWF3tMHIc0hv3UGds00pwE Ovo je pouzdano i tačno 100 %
2020 03 23
Hiruska maska mora da se menja na svakih 2h, dok rukabice plave ili bele mozete sa njima da perete ruke sa alkoholom. Asepsol pomaze samo u dezinfekciji kvaka i tako tih stvari u kuci, ne pomaze rukama. Isto tako ako vec nosite maske napolju, onda mozete nositi i naocare, jer visur moze uci u vase telo i kroz očne kanale. Tetka mi je doktor u Novom Sadu, a sestre su medicinske sestre u Hrvatskoj
2020 03 23
Kako da se pere voce?Ambalaze,tipa mleko,jogurt....Alkohola nema,domestos je ipak otrovankoliko god da se razblazi.....
2020 03 23
> jelena2606: > Kako da se pere voce?Ambalaze,tipa mleko,jogurt....Alkohola nema,domestos je ipak otrovankoliko god da se razblazi..... Sinoc je pričala dr na Prvoj, tj preksinoc da je dovoljan jak mlaz vode, sve sto se kuva i pece da se dobro termicki obradi i da svako u kuci ima svoj pribor za jelo, svoj peskir itd itd. I iz radnje kad dolazis da sve ispred kuce dezinfikujes, ambalazu itd i A ovo za masku me zbunjuje. Kako sad kad budem radila, a maski nema, ako imam jednu nista mi ne znaci, a u kontaktu sam sa preko 100 ljudi dnevno?? I kako cu naocare u zatvorenom, msm to nije dozvoljeno uopste. Znaci, otprilike svako ko mora da napusti kucu, nema sanse da se ne zarazi, jer je sve to nemoguce ispoštovati
2020 03 23
Dovoljna je topla voda zavoće i povrće, ali obavezno u kupovinu idite sa rukavicama zna rukama. Ambalaze kao što su mleko i ostale, možete i sa asepsolom ili detrdzentom, ali obavezno posle toga dezinfikovati mesto gde ste to prali Ima posebne naocare,providne su Maske možete sami napraviti od tkanine, one su mogu iskuvavati, ili pod parom ih peglati. Evo kako mozete napraviti sami masku http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/dva-nacina-da-sami-napravite-masku/
2020 03 23
Aha ta maska moze. Imam od pamuka i bambusa sasila mi kuma. Ne verujem da u radnji mogu naocare?
2020 03 23
Verovatno da ne mogu, ali onda uzmite neke kapi za oci, i redovno ih stavljajte da bi izbacivali prašinu. Ako radite u prodavnici *obavezno* rukavice zbog para, i sa njima mozete prati ruke sa sapunom, alkoholom, detrdzentom
2020 03 23
Ali kazu da asepsol ne pomaze
2020 03 23
Ja u kuci inam samo asepsol i svi prskamo ruke njim. Msm, peremo, ali i prsnemo po malo. Sta znam. Ovo je neki koncentrat 100%, skroz gust sto koriste u ugostiteljstvu za masine i kuhinje, pa mora da se razblazi
2020 03 23
Virus je težak uglavnom pada na čvrste površine.. U šetnji do prodavnice ne treba maska.. Za ulazak u prodavnicu, poštu, banku obavezno staviti masku.. Metar čak i dva razdaljina da se pravi između osoba u zatvorenim objektima.. Ko nema masku može i marama preko usta.. Pri dolasku kući luftiranje obuće i jakni bar sat vr napolju.. Ja obuću i naprskam Asepsolom.. Ko nema to, može i Mer za stakla jel ima alkohola u sebi.. Virus ne leti kroz vazduh pa nije potrebna maska ako sam krenula do trafike po cigarete.. Ako vam je na tom putu u blizini manjoj od metar tj dva neka osoba maska bi trebala da se nosi.. Hidrogen od 3%, aktivni kiseonik su dobri za dezinfekciju nosa i usta.. Može i vodka ako se nema Alkohola.. Ja u vlažne maramice dodatno sipam alkohola i samo briskam ruke.. A grgoćem hidrogen ili vodku... Poželjno ići pešice ne koristiti lift, interfon, ili bankomat.. Ako već moramo preko vlažne maramice pritiskajte dugmiće tj tastature.. Robu iz super marketa prebrišite alkoholom, ili nečim što u sebi sadrži sredstva za dezinfekciju.. Apoteka 1 maj u Beograd ima maske daju po 5 komada i mali alkohol... Čekala sam sat vr ali sam kupila.. Rukavica ima u Apoteci Selić na Dorćolu.. Ulica Kralja Petra ispod hotela Rojal... O pranju ruku neću da pričam, valjda smo ih i pre ovoga prali.. Kijanje i kašlja je samo u lakat tj rukom pokriti nos tj usta.. Lizanje, ljubljenje je zabranjeno.. 😎 Pitala sam doktora.. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1343275129213755&id=100005938416138
2020 03 23
Ma, cuj ljubljenje, a medju ukucanima 😂 ja ljubim decu, mada i ne ifem nigde Mici, za vodku su ponovili mnogo puta da ne ubija virus, niti bilo koji alkohol koji je manji od 60%. U nasim apotekama jos nista, sve se prodalo, a nemamo kako do grada
2020 03 23
> Debela_devojka: > Ma, cuj ljubljenje, a medju ukucanima 😂 ja ljubim decu, mada i ne ifem nigde > Mici, za vodku su ponovili mnogo puta da ne ubija virus, niti bilo koji alkohol koji je manji od 60%. > U nasim apotekama jos nista, sve se prodalo, a nemamo kako do grada Jbm ti moj post nisam ceo napisala.. Debela pa tako čika doktor kaže.. Rakija ili vodka bitno je da nije obojeno... Ja dremnem jednu, dve i lepo mi je.. 😂🤣😎😉😷
2020 03 23
Na vise mesta pisu da vodka,asepsol nisu nikakva zastita..Samo alkohol 70 posto i sredstva koja imaju hlor....To su te sukobljene informacije.Pa sada da li neko zna da li nije toksicno ako se razredi domestos sa vodom naravno vrlo malo domestosa.,da se time prskaju ambalaze iz prodavnice..Alkohol nisam uopste nigde nasla od pocetka ovog sr...a,a imam malo sa tim brisem mobilne telefo...
2020 03 23
Jelena, domestos nikako blizu hrane niti ambalaže....
2020 03 23
1 2