Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kiselina u zelucu, ozbiljni problemi, treba mi savet.

Mozda ce se neke od vas setiti da sam vise puta trazila pomoc ovde u poslednjih 6 meseci, jer doktori nisu znali sta mi je, obisla sam ih mali milion i sve kao ok. Imam konstantan osecaj da mi stoji nesto u grlu sa leve strane, tacnije, kao da sam usisala nesto kroz nozdrvu i kao da se to nesto zaglavilo duboko iza i smeta, zulja, grebe. Poslednji doktor kod koga sam bila, orl specijalista, rekao je da imam zeludacnu kiselinu i da mi to izaziva problem, da je neki taj nerv povezan sa mozgom, zelucem, grlom. Pijem terapiju 20-ak dana, ali mi nesto ne pomaze, pa se plasim da je dijagnoza opet pogresna i da se opet kljukam pogresnim lekovima. Ocajna sam vise, jer zbog situacije ove ne mogu na kontrolu. Zanima me i da li je neko imao problem sa pomerenim zelucem? Mene inace on ne boli, ali mi je neprijatan osecaj kada pipnem visoko, gore, sa leve strane zeludac i probada me ispod levih rebara ponekad, kao i izmedju lopatica, ponekad imam nesvestice. Apetit mi je normalan, cak i pojacan... vise ne znam sta da radim..Ne umisljam kao sto su me prvih par meseci ubedjivali, a sve mi je gore.
2020 03 29
Ako su lekari ispitali i rekli da je sve ok, možda vam je na nervnoj bazi. Od brige i stresa mogu nastati razni problemi sa želucem i sa opštim stanjem. Mi ovde ne možemo davati adekvatne savete i dijagnoze jer nismo lekari, a u ovoj situaciji sa koronom, jasno je da se ne može zbog svega kod lekara, pa vam je najbolje trenutno da pogledate na netu neki plan ishrane za osetljiv želudac, helikobakter... Možda ishrana pomogne u kombinaciji sa tim lekovima, bar privremeno, dok ne dođete do lekara, jer samo oni mogu da utvrde šta je tačno problem...
2020 03 29
Hvala puno, ja sam bila kod svih lekara, pa cak i kod psihijatra, pila terapiju, nije pomoglo, a inace i nemam problema u zivotu, ne znam... Ovo traje 6 meseci, ishranu sam korigovala uz terapiju, ali reko' da mozda zeludac nije pomeren, procitah slucajno juce da to moze da stvara brojne probleme. Inace i nisam osoba koja zbog svega ide kod lekara, imam 31 godinu i ovo sad je prvi put da sam kod lekara isla, jer hvala Bogu, ranije nije bilo potrebe. Cak iako me je nesto boluckalo, ja se strpim par dana i to prodje, a ovo sada se bas oduzilo i ubija sto ne mogu da otkriju tacno sta je, iako sam isla kod privatnika, svi su nekako nezainteresovani generalno.
2020 03 29
Vama treba pregled kod gastroenterologa a ne kod ORL specijaliste. To što opisujete nalikuje na simptome kamena u žuči.
2020 03 29
Da, nemam pojma... Možda su vam onda i neki prethodni lekovi naškodili za želudac, ako se posle pojavilo. Za to kad je pomeren želudac ne znam šta se dešava...
2020 03 29
Ne verujem da je kamen u zuci, jer pretpostavljam da se to vidi na ultrazvuku? Radila sam 2 puta u razmaku od mesec dana, nisu to primetili. Znam, ali mi je orl rekao da garantuje da je kiselina na osnovu jezika koji je beo i simtoma ostalih, a bakterije nemam. U svakom slucaju, meni je to krenulo sve nakon Tunisa gde sam bila 15 dana i posto mi se hrana uoooopste nije svidela, jela sam slatko 3-4 puta dnevno, bukvalno da bih prezivela. 😫😁 Mozda je slucajnost, ne znam vise ni ja...
2020 03 29
Osecaj "knedle" u grlu je cesto povezan sa stresom. Ako je samo kiselina problem, ja sam kiselinu resio sa kapsulama OMEPROL(kupuju se bez recepta).
2020 03 31
Hvala, ali ovo traje 6 meseci i vise je osecaj kao da mi je zaglavljeno nesto u levoj nozdrvi skroooz iza gde se spaja sa grlom. Toliko mi smeta da sam razmisljala da odem na magnetnu sutra, ali se plasim zbog ove situacije... ne znam ni sta bih snimala, da li vrat, glavu...
2020 04 01
Secam se da ste u vise navrata pisali ovde i zalili se na razne simptome :) Ja sam bila jedna od tih koja Vam je predlozila da je to sve psihogeno - to jest na nervnoj bazi. Ono sto ljudi ne shvataju je da psihogeni simptomi nisu umisljeni - bol zaista postoji, nesvestice i lupanje srca zaiste postoje. Vi ne lazete. Opet Vam je moj savet da ne idete po CTovima i MR jer cete se samo ozraciti za dzabe. Kao sto sam Vam i ranije rekla, knedla koju opisujete naziva se globus vesicalis - psih. dijagnoza. Takodje, mesto ispod rebarnog luka koji ste opisali zove se HIPOHONDRIUM, mozete pogoditi zasto - zato sto cesto boli tzv. hipohondre. :) Jedini lekar koji ce Vam pomoci je dobar psihijatar. Razmislite zasto osecate to sto osecate, cesto je to potrrba za necijom paznjom. Sve dok idete po raznim lekarima, necete sebi pomoci. Ja Vam vise necu odgovarati na postove, svaki komentar mi je isti 😁 Na MK sigurno necete dobiti tacnu dijagnozu, pogotovo ne bez dobro uzete anamneze i pregleda.
2020 04 04
Kažu da je za regeneraciju želuca dobro ulje crnog kima Ima na sajtu. EVO Crni kim je jedna od najpoznatijih biljaka u istoriji medicine. U drevnim civilizacijama korišćen je za poboljšanje probave, kod prehlada, glavobolja, infekcija i zubobolja. Seme crnog kima je pronađeno u grobnici faraona Tutankamona namenjeno za “zagrobni život”. Naučna istraživanja, započeta pre oko pola veka, dovela su do otkrića preko stotinu hemijskih sastojaka ali i neverovatnih lekovitih osobina crnog kima.Najpoznatiji proizvod crnog kima je ulje crnog kima koje se koristi u medicinske svrhe. Ovo ulje zbog tehnolškog postupka dobijanja (hladno ceđenje) i kompleksnog hemijskog sastava zadržava sve lekovite osobine samog semena. Kao izuzetan imunomodulator, ulje crnog kima pomaže pri lečenju ne samo onih bolesti koje nastaju kao posledica oslabljenog imunološkog sistema, već i onih kod kojih je uzrok preterana imunološka reakcija. Zbog dokazanih hemopreventivnih i hemoterapijskih svojstava 1996. godine Savezna uprava za kontrolu lekova i hrane SAD odobrila je upotrebu crnog kima u tretmanima kancerogenih bolesti. Od velikog broja aktivnih sastojaka najdelotvorniji je nigelon, koji opušta mišiće i širi bronhije, i timohinon koji pojačava lučenje žuči, ublažava preveliku kiselost, smanjuje holesterol i pomaže kod probavnih problema. Dokazano je blagotvorno dejstvo crnog kima i na dermatološke probleme: ekcem, kožne gljivice, akne. Zbog svog snažnog antimikrobnog dejstva ulje crnog kima pomaže kod lečenja gripa. Jednom rečju, povoljno deluje na zdravlje organizma u veoma širokom spektru.
2023 03 15