Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Lusta na temenu glave kod dece

Imam devojcicu 2 godine.Vec se od rodjenja borimo sa lustrom na glavi.Ja joj redovno to skidam,ali mi se cini da se ona konstantno vraca.Znam za metodu sa Pavlovicevom kremom,ali me zanima ima li jos nesto sto je efikasno da se resimo ovog problema.Ruzno izgleda,jer ima plavu kosu i ispada kao da joj je prljava koza glave.Ide leto pa da to sredimo....cula sam za Mustela sampon.Ima ga u Liliju i ako je neka od vas koristila,da mi kaze iskustva. Hvala unapred.
2020 05 03
Samo mustela, mom sinu je posle treceg pranja svr nestalo, pritom je sampon zahvalan, jer duho traje, cak iako.koristis svakodnevno. Ja sam pokusavala uljima i pavlovicevom, ali se uvek vrati, a od kad koristim mustelu, potpuno se povuklo
2020 05 03
Hvala ti na savetu.Kupicu je pa da probamo.Mislim da je oko 1400
2020 05 03
Skupa mustela. Mi smo se dva puta borili s tim. Ja na mažem glavu s običnim kokosovim uljem, u tankom sloju i ostavim da stoji bar dva sata, onda na temeljno pranje kose. Ali mora neko liko dana zaredom tako da se pere. I spalo začas i vise se nije vratilo. Obično se javlja kod dece u kosi do godinu dana starosti. Nama se drugi put pojavilo, sa tri godine, jer je sa dve izgubila svu kosu. Pa kad joj porasla opet nova kosa, ubrzo joj je i nastala temenjaca. I sve reseno kokosovim uljem.
2020 05 03
Majke premalo ispiraju decu cistom vodom i pride ih precesto kupaju a u kupke ukljucuju previse hemije. Dete se ne moze samo ubaciti u vodu sa samponom/kupkom pa isprati dva do tri puta i gotovo. To vodi i do ekcema a kamoli temenjace. Za otklanjanje temenjace sto masnije na glavicu pa kapica par sati pa sampon. Posle toga a i inace ispirajte temeljno glavicu deteta prilikom kupanja, vise puta, 5-6 cistom vodom nakon samponiranja. Sto manje sampona i sto vise vode a necete pogresiti da dete/bebu kupate samo u vodi sa kamilicom.
2020 05 03
vatica i maslinovo ulje u dva navrata,oboma je resilo problem for good..
2020 05 04
> Shyshymiga: > Skupa mustela. Mi smo se dva puta borili s tim. Ja na mažem glavu s običnim kokosovim uljem, u tankom sloju i ostavim da stoji bar dva sata, onda na temeljno pranje kose. Ali mora neko liko dana zaredom tako da se pere. I spalo začas i vise se nije vratilo. Obično se javlja kod dece u kosi do godinu dana starosti. Nama se drugi put pojavilo, sa tri godine, jer je sa dve izgubila svu kosu. Pa kad joj porasla opet nova kosa, ubrzo joj je i nastala temenjaca. I sve reseno kokosovim uljem. Ali cimanje.mustelom operea kosu ocesaljas i cao. Meni nije skupa, jer resava trajno problem
2020 05 04
> srebrna: > Majke premalo ispiraju decu cistom vodom i pride ih precesto kupaju a u kupke ukljucuju previse hemije. > Dete se ne moze samo ubaciti u vodu sa samponom/kupkom pa isprati dva do tri puta i gotovo. > To vodi i do ekcema a kamoli temenjace. > Za otklanjanje temenjace sto masnije na glavicu pa kapica par sati pa sampon. > Posle toga a i inace ispirajte temeljno glavicu deteta prilikom kupanja, vise puta, 5-6 cistom vodom nakon samponiranja. > Sto manje sampona i sto vise vode a necete pogresiti da dete/bebu kupate samo u vodi sa kamilicom. To sam i ja pocela da praktikujem. Malo sampona i kupki, sto vise mlake vode i dobro susenje celog tela. Nemamo vise tih problema. Sinu se to pojavilo kad je imao oko 3 meseca, posle prvog pranja mustelom je nestalo i evo sad puni godinu, nikada se mije vratilo
2020 05 04
Imam troje dece i samo sa trecim imam problem sa lustrom.A sto se tice kupanja deteta,ja odlicno znam kako se kupaju.
2020 05 04