Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Trudnicke fleke, kako ih se resiti?

U trudnoci nisam dobila ni jednu striju ali zato jesam grozne tamne trudnicke fleke iznad usne (imam bas bas brkove 😂), iznad obrva i po malo na jagodicama. Preko zime su nestale ali sada su se pojavile ponovo cim su se zaredjali suncani dani. Koju kremu mi preporucujete sa zastitnim faktorom? I da li nju mazem nezavisno od kreme za svakodnevnu negu ili da izbacim svoju kremu a da ubacim tu neku sa spf? Imate li neko resenje? Ponovo sam ruzno pace i to bas na leto 😣😣😣
2020 05 13
Meni su nestale same od sebe posle godinu dana 😂
2020 05 13
Upoznala sam jenu devojku koja je imala to bas crno iznad usana.Nije se poradjala.Kaze mi da je to od hormona...Ako je to stvarno tako,ne preostaje nista drugo nego da sacekas da se hormoni dovedu u red....Meni se pojavilo u toku leta posle godine na istom mestu.Nije bilo strasno ali se primecivalo.Nestalo je relativn brzo.Moda ima veze i sa suncem...
2020 05 14
U mom slucaju proslo je godinu dana od porodjaja... Kozmeticarka mi je rekla da sam najvecim delom ja kriva jer nisam koristila spf u trudnoci. Inace, imam vec pegice na licu pa su se sada sve te pegice spojile u jednu veeelikuuu. 😣
2020 05 14
Ne razumem se u te fleke, al meni je dobar za lice ovaj proizvod i fino ga koristim, imam pege i osjetljivu kožu, pogotovo lice i vrat. Ima i zaštitni faktor. Zbog faktora i teksture sam birala tu kremu. Vredi probati. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/24bbe9f74468bd406efc2c986039401b.jpg)
2020 05 14
> Shyshymiga: > Ne razumem se u te fleke, al meni je dobar za lice ovaj proizvod i fino ga koristim, imam pege i osjetljivu kožu, pogotovo lice i vrat. Ima i zaštitni faktor. Zbog faktora i teksture sam birala tu kremu. Vredi probati. > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/24bbe9f74468bd406efc2c986039401b.jpg) A da li uz nju koristite i obicnu kremu za dan ili samo ovu?
2020 05 14
Bojana ako pricamo o istoj stvari,mislim da nem bas veze sa zastitnim faktorom,posto ga ja i jesam koristila,u vremenu kada mi se to pojavilo.Mislim da je samo do hormona,koji treba da se stabilizuju.Ne znam da li ce bilo koja krema da ima efekat u tom slucaju.
2020 05 14
Evo sada sam bas zvala jednu zenu koja je dermatolog. Kaze da su te trudnicke fleke I hiperpigmentacija od sunca dve razlicite stvari. Bas kao sto kaze Jelena2606. Za ove fleke koje su ostale od trudnoce mi preporucuje kremu za izbeljivanje sa kiselinama ali naravno ne sada u toku leta zbog sunca. A sada kada je leto da uzmem neki spf posto ocigledno ja Imam i jedne i druge fleke koje se samo smenjuju sezonski 😁 Meni jeste takva koza, svetla, sa pegicama ali nikada ranije nisam imala fleke iako sam bila na suncu konstantno. Mislila sam da sam prava srecnica jer nisam dobila ni jednu striju kad ono sad imam brkove 😂
2020 05 14
Ja u ovu koristim tako što ujutru namažem i skinem kad dodjem kući. Noću ne koristim ništa. Jer mi treba nesto da me hidrira i malo štiti od sunca u toku dana,kad je sunce jako. A sad je i zimi sunce jakog zračenja. Ako ce od hormona da se stabilizuje, onda valjda ne morate da izbeljujete. Mozda pomogne da se mačka sa limunom i sodom bikarbonom povremeno. Ali ako Vam je osjetljiva kao moja, ne bih ja tu eksperimentisala nego čekala da prodje. To je super. Brkata porodilja bez strija. 😂 Kad prodju da imate čemu da se smejete.
2020 05 14
> Shyshymiga: > Ja u ovu koristim tako što ujutru namažem i skinem kad dodjem kući. Noću ne koristim ništa. Jer mi treba nesto da me hidrira i malo štiti od sunca u toku dana,kad je sunce jako. A sad je i zimi sunce jakog zračenja. Ako ce od hormona da se stabilizuje, onda valjda ne morate da izbeljujete. Mozda pomogne da se mačka sa limunom i sodom bikarbonom povremeno. Ali ako Vam je osjetljiva kao moja, ne bih ja tu eksperimentisala nego čekala da prodje. To je super. Brkata porodilja bez strija. 😂 Kad prodju da imate čemu da se smejete. Ma samo da prodju mada ne verujem jer ja sam se porodila pre 14 meseci, do sada bi nestale. Ionako sam bila pega a ceo zivot, sad ovo... A inace planiram puno dece da imam, ko zna na sta cu da licim ako mi svaka trudnoca bude ovakva 🤣 Eto savet za trudnice, povedite racuna i kada su te fleke u pitanju, mozda da sam tada mazala nesto I izbegavala sunce ne bi bilo ovako. Ovo moje je bas kombinacija hormona i sunca. Danas upropastih i kosu farbanjem, izgoreh na suncu, bolje da se stavim u izolaciju jos neku godinu...
2020 05 14
> Shyshymiga: > Ja u ovu koristim tako što ujutru namažem i skinem kad dodjem kući. Noću ne koristim ništa. Jer mi treba nesto da me hidrira i malo štiti od sunca u toku dana,kad je sunce jako. A sad je i zimi sunce jakog zračenja. Ako ce od hormona da se stabilizuje, onda valjda ne morate da izbeljujete. Mozda pomogne da se mačka sa limunom i sodom bikarbonom povremeno. Ali ako Vam je osjetljiva kao moja, ne bih ja tu eksperimentisala nego čekala da prodje. To je super. Brkata porodilja bez strija. 😂 Kad prodju da imate čemu da se smejete. Ma samo da prodju mada ne verujem jer ja sam se porodila pre 14 meseci, do sada bi nestale. Ionako sam bila pega a ceo zivot, sad ovo... A inace planiram puno dece da imam, ko zna na sta cu da licim ako mi svaka trudnoca bude ovakva 🤣 Eto savet za trudnice, povedite racuna i kada su te fleke u pitanju, mozda da sam tada mazala nesto I izbegavala sunce ne bi bilo ovako. Ovo moje je bas kombinacija hormona i sunca. Danas upropastih i kosu farbanjem, izgoreh na suncu, bolje da se stavim u izolaciju jos neku godinu...
2020 05 14
Trudnicke fleke ili trudnicka maska zove se melazma. 😉 Samo i iskljucivo koristite Bioderma Photoderm M (protiv melasme) i videcete rezultate. Ima u svim bolje snadbevenim apotekama. 😉 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/af890ef2352cf4905384e3a0bf0adf09.jpg)
2020 05 15
> Saki66: > Trudnicke fleke ili trudnicka maska zove se melazma. 😉 > Samo i iskljucivo koristite Bioderma Photoderm M (protiv melasme) i videcete rezultate. Ima u svim bolje snadbevenim apotekama. 😉 > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/af890ef2352cf4905384e3a0bf0adf09.jpg) Hvala! Kupicu je sigurno da isprobam.
2020 05 15
Meni se pojavila samo ona na stomaku, i jos nije prosla evo 16meseci od porodjaja i sad sam opet trudna tako da ko zna kad ce nestati😂
2020 05 15
> kristinad1993: > Meni se pojavila samo ona na stomaku, i jos nije prosla evo 16meseci od porodjaja i sad sam opet trudna tako da ko zna kad ce nestati😂 Jooooj ja toliko zelim jos dece i to sto pre, da bude bukvalno minimalna razlika medju njima tako da mi ne bi smetalo da imam i milion fleka, samo da budem trudna ponovo. Mada, sada znam za te neke kremice pa ce biti lakse. ☺️
2020 05 15
1 2