Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Kako da konzerviram cveklu?

Samo da ostane bar malo sa svim svojim nutritivnim i vitaminskim vrednostima. Mogu je držati i u zamrzivacu, ne bih bas konzervanse neke.
2020 07 16
Iseci je na kriske, posloži u tegle, nalij vodom, posoli, kašika sirćeta, zatvori tegle pa u veliku šerpu voda do grla tegle i kuvaj kao kompot što bi kuvala tj. pasterizuj nekih 15-ak min. u ključaloj vodi i ostavi do sutra da se tegle ohlade. Moja drugarica tako sprema mladu cveklu i odlična je, ogrebem se za po par tegli svake godine.
2020 07 16
Tako ostavim breskve za kompot, samo sa šećerom. E tako ću. Hvalaaa 😊❤️🤗
2020 07 17
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/be37f414abf3ede15a36e7893f29070e.jpg) kao što Srebrna reče, gotovo. Jedva čekam da probam. Ima i malo sargarepe.
2020 07 17
> srebrna: > Iseci je na kriske, posloži u tegle, nalij vodom, posoli, kašika sirćeta, zatvori tegle pa u veliku šerpu voda do grla tegle i kuvaj kao kompot što bi kuvala tj. pasterizuj nekih 15-ak min. u ključaloj vodi i ostavi do sutra da se tegle ohlade. > Moja drugarica tako sprema mladu cveklu i odlična je, ogrebem se za po par tegli svake godine. Na isti način stavljam, samo narendam cveklu. Kasnije pravim salatu sa rendanom šargarepom i cveklom iz tegle, eventualno i kupus. Odlična je.
2020 07 19
Zasto sam ovo pročitala, sad mi se jede cvekla
2020 07 22
> mirage: > Zasto sam ovo pročitala, sad mi se jede cvekla I meni 😂 al me mrzi da kuvam seckam, kupim u Maxiju tegle i sve sto moze da ss kupi, kupujem. Nikada domacica od mene 😂
2020 07 30