Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Humanitarna akcija- pomoc za psa i macku

Drage clanice i clanovi, da li medju vama ima pravih ljubitelja zivotinja? Da li zelite da se prikljucite akciji i da svi zajedno pomognemo ovim dusama? Kao sto svi znate situacija u nasoj zemlji je ocajna. Svaka napustena zivotinja ima svoju pretuznu pricu. Iz doma u kome je bila zasticena i sigurna, uz svoju porodicu, izbacena je na za nju strasnu ulicu. Preplasena, zbunjena, povredjena.Bez hrane, vode, sklonista. Bez svoje voljene porodice. Pokusajte samo da zamislite da se nadjete u takvoj situaciji. :( Mnogi stradaju ubrzo nakon izbacivanja. Udare ih kola, muce i ubijaju ljudi na najmonstruoznije nacine, truju... Za one koji se ipak izvuku pocinje agonija prezivljavanja. Tu se kote i radjaju bebe koje postaju nezeljene ulicne zivotinje. Jedna od njih je i ova prelepa macka koja se samo stvorila "niotkuda". Izbacena na ulicu tokom noci, mjaukala je na sav glas i dozivala nekog svog. Toliko nepoverljiva da sam morala da joj ostavim hranu, pomerim se i onda ona bojazljivo pridje i jede. Ubrzo nakon toga usla je u teranje i tu nastaje pakao. Nekoliko macora oko nje danima, tuku se medjusobno, tuku se sa njom, ona pokusava da pobegne ali ne uspeva. Ima rane na glavi od ujeda, lije joj krv sa usiju. Naravno ostala je skotna. Rodila je 4 bebe. Dve su ubili psi, dve je udario auto jer su se krile ispod. Danima je isla okolo i dozivala svoju decu. To je bilo toliko potresno gledati, nemam reci da vam opisem. Ona ce uskoro ponovo ostati skotna i prica ce se ponoviti. Da ne bi opet prolazila kroz isto i deca koju ce roditi, njoj je HITNO potrebna sterilizacija. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e615a9d9a29ac4ba3a0677d9a4b233f2.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/c0b38b9449368105f726dc615d94fe17.jpg)
2020 08 10
Jos jedna jako tuzna prica ali sa psom u glavnoj ulozi. Ona je takodje napustena. Ne znam koliko se tacno puta kotila ali znam da su njene bebe uvek zavrsavale na najuzasnije nacine. Desavalo se da se okuci u nekom zbunu, ljudi joj pokupe bebe I bace ih negde, tek rodjene. Kada sam saznala za nju imala je leglo od cak 7 steneta. Njih je rodila u nekom krsu (deo se vidi na slici) I malecki su uspeli da porastu. Ljudi moji… To je bilo strasno. Bez vode, gladni, premrsavi, rebra su im se videla, sa ogromnim stomacima, prepuni parazita. Kada sam ih videla prvi put doslo mi je da placem, danima sam imala knedlu u grlu. Ali jedan komentar me je dotukao. “Mi smo njih pustili”. Ja zbunjena, ne znam na sta misle, trazim objasnjenje. Pustili su ih da UGINU, TAKO STO SU PRESTALI DA IH HRANE tj bacaju otpatke I suv hleb. Meni sada suze krenu kad se setim toga. Odnela sam hrane koliko sam mogla I tablete za parazite ali stenci su ubrzo nestali odatle. NIKADA necu zaboraviti njihov pogled a posebno stene koje je bilo najmanje od svih, sa rebrima koja se jasno mogu prebrojati I ogromnog stomaka. Samo je lezalo sklupcano u travi. Njih su pustili da uginu OD GLADI. Kakav covek mozes biti I gledati kako ti zivo bice umire pred ocima! Jer, eto vec izgledaju lose pa nece oni dugo. Muka mi je I dok pisem I prisecam se. Zato vas MOLIM da pomognete da se to vise nikada ne ponovi. A ponovice se To se moze resiti jedino sterilizacijom mame kuce. Evo nje i njenih beba: ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/053c76ac91134580085b577eda3253c0.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/702e1a70a93c10039baabc29822efcaa.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/952286979ba5be5be2f269188bf2017b.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/779d24d05b28f0eab673c0864974110c.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e546a085af10076a5e792e6819c0c31b.jpg)
2020 08 10
Za macu je potrebna: - Sterilizacija - Hrana - Posip - Ciscenje od parazita (spoljnih i unutrasnjih) Za kucu je potrebna: - Sterilizacija - Hrana - Ciscenje od parazita (spoljnih i unutrasnjih) Kako mozete pomoci: Novcanom donacijom- uplatom na racun ili post netom Tako sto cete postaviti neki predmet I prihod od njega donirati za placanje troskova Tako sto cete kupiti nesto sa mog profila a ja cu taj prihod preusmeriti za placanje troskova
2020 08 10
Jadne duše😔 Istu muku mučim i sama. Trenutno sam loša sa finansijama i prilično tanka sa hranom za zivotinje o kojima brinem. U slučaju da ostvarim neku prodaju priključiću se vrlo rado❤
2020 08 10
Hvala Miro. Znas i sama kakva je situacija. Teska i preteska. Ali ako se skupi vise ljudi onda se moze resiti. Ja ne smem da dozvolim da se ponovo rode jadnici koji ce prolaziti tu agoniju.
2020 08 10
Ove godine je bas teska situacija jer novca nikad manje a macica i kucica na pretek. Ja sam isto slaba na njih bas sam udomila jednog odraslog macka sa ulice i evo sad u petak jos jedno minijaturno mace. A oko zgrade imam jos koloniju macaka koje treba prehraniti 😳 Nisam zaposlena inace bih Vam rado pomogla ali kad i sama kuburim. Ali zelim Vam svu srecu sa zivotinjicama i hvala sto niste od onih koji okrenu glavu na tudju muku..
2020 08 10
"Ja ne smem da dozvolim da se ponovo rode jadnici koji ce prolaziti tu agoniju" Ako vec zelite da im pomognete, sterilisite/kastrirajte ih VI, o svom trosku. Ne kosta 1000 dukata... a postoje i centri /ambulante u kojima to mozete odraditi besplatno ili po mnogo povoljnijim cenama. Bar ja to tako radim preko 30 godina. Pomoc trazim samo kad udomljavam.
2020 08 10
Postovana Gabi, da mogu i imam mogucnosti da to uradim sama o svom trosku nikada ne bih pitala za pomoc. Mozda je bilo pravilnije da kazem "ne smemo dozvoliti da se ponovo rode jadnici koji ce prolaziti tu agoniju"? Da. MI kao drustvo. Jer su to zivotinje koje su na ulici, napustene. Eto, nisam se lepo izrazila. MI im trebamo pomoci jer nema ko drugi. da je neko hteo vec bi to uradio. Ako ste pazljivo citali videli ste da sam rekla da brinem o veoma velikom broju ulicnih macaka. Plus na to imam njih nekoliko kojima sam pruzila privremeni smestaj (pojedini su kod mene vec dve godine) i plus imam svoje ljubimce. Svako ko je nekad sklonio povredjenu, bolesnu zivotinju sa ulice, svako ko hrani brdo napustenih u svojim naseljima zna koliko je to tesko i koliko novca treba. Jer se konstantno pojavljuju nove. Ovi koji su tu se razbole. treba ih cistiti od parazita itd. Prosle nedelje sam kupila antibiotik i lecila macka koji nije mogao da dise. Znate li koliko samo hrane odlazi na dnevnom nivou? Da li vi zaista mislite da jedan pojedinac moze sve to sam finansijski da izdrzi? Izvinite ali ja nisam rokfeler.
2020 08 10
> TreasureCaravan: > Ove godine je bas teska situacija jer novca nikad manje a macica i kucica na pretek. Ja sam isto slaba na njih bas sam udomila jednog odraslog macka sa ulice i evo sad u petak jos jedno minijaturno mace. A oko zgrade imam jos koloniju macaka koje treba prehraniti 😳 Nisam zaposlena inace bih Vam rado pomogla ali kad i sama kuburim. Ali zelim Vam svu srecu sa zivotinjicama i hvala sto niste od onih koji okrenu glavu na tudju muku.. Hvala od srca na podrsci i lepim recima. Drago mi je sto razumete situaciju. <3 A posebno mi je drago kad cujem da je neko udomio odraslu zivotinju. To je retkost. Divno sa vase strane. I moji svi su sa ulice, doduse kad sam ih nalazila bili su mali (othranjeni na cuclu), samo jedna curica je imala oko 6 meseci (prezivela napad psa). Ali danas da mogu da biram definitivno bi to bila neka odrasla napustena macka.
2020 08 10
Mozda biste trebali ponovo da procitate sta ste napisali, jer ja svaki post vrlo pazljivo procitam. Kao sto rekoh, preko 30 godina se staram o ulicnim zivotinjama pa da nema potrebe da mi ista objasnjavate, jer po svoj prilici imate manje godina starosti nego ja iskustva u svetu zastitarstva, kako se to danas moderno naziva. Ja nisam zastitar vec ljubitelj zivotinja, i delam jos iz vremena kada to nije bilo bas popularno kao danas. Usput, ni ja nisam Rokfeler. Sa veterinarima imam prosto neraskidivu vezu, vecito im dugujem. Taman kad se ponadam da cu otpisati dug, uletim u sledeci...i tako u krug. Ko ima zelju nadje i nacin, ne cekajuci na drugog. Sto vise
2020 08 11
Ako ste pazljivo procitali onda ne vidim potrebu za ovakvim komentarom "uradite to o svom trosku". Ponavljam, da mogu to nikada ne bih pitala za pomoc. Ne mogu da nadjem drugi nacin, nazalost. Zelju imam kao sto se i vidi ali drugi nacin nemam. Vidite i ja sam pre svega ljubitelj. Pa zasto na ovakve slucajeve ne mogu okretati glavu. A ispalo je da tako treba. Npr. Vidim situaciju i saznam pricu ali u sebi pomislim "Sta da se radi, ja ne mogu sve to sama", okrenem se i zaboravim na to. A njima neka se desava isto. Zar nije bolje pokusati preneti pricu ljudima pa da zajedno to uradimo? Mnogi nisu u mogucnosti da sklone, nadju smestaj, vodaju kod veterinara i sve ostalo ali zato zele da pomognu makar na neki nacin. Kod mog veterinara nema dugova, novac se nosi odmah. I sve se placa odmah. Tako da ne postoji ni ta opcija da se odradi sve pa kad budem imala novca platicu. Nema uletanja u dugove. Pricala sam jednoj clanici ali evo ponovicu i ovde. Nosila sam macka sa povredom noge na terapiju, 700 din, 10 dana. Plus taksi, plus, hrana, posip, ampula protiv buva... Pa vi vidite. A to je samo delic. Nije on jedini. Sinoc kad sam hranila macke oko zgrade primetim jos jednog macka kako krklja, zapusenog nosa i suze mu oci. Sad i njemu treba antibiotik. Ne znam, da berem pare na drvecu ne bih mogla da pokrijem sve. I ne znam stvarno na sta vam lici ova tema a ne na brigu i ljubav. Ovaj deo stvarno ne razumem. Ja iznesem problem ulicnih zivotinja ali po vasem misljenju to lici na nesto drugo. Sta drugo?Ja ne trazim novac za sebe vec za nekog ko je u losoj situaciji. Svako ko bude ucestvovao videce gde je njegov novac otisao. Tako da ne vidim u cemu je problem i ne znam na sta ste mislili. Ja se nadam da cu uspeti u ovoj akciji uz pomoc onih koji su prepoznali dobru nameru. Zajedno mozemo mnogo da ucinimo. <3
2020 08 11
U mom mestu nema valjanog veterinara za pse i mačke,ni normalne ambulante gde se može izvrsiti pregled . Sledeci najblizi je 45min voznje autom,a ja nisam vozac. Koliko su ljudi u mom okruzenju voljni da pomognu je toliko da nece ni da podele objavu kad trazim dom za neku zivotinju. Nema besplatnih sterilizacija. Pre 2 godine sam sterilisala mog psa ,samo sterlizacija je bila 5 hiljada i placa se odmah. Kad god sam ovde trazila pomoć,ponudila sam moje arikle u tu svrhu na prodaju,a par clanica se uvek odazove kad je bas frka .I hvala im od srca na tome. Uvek sam ispostavljala račun za kupljeni lek ili vakcinu ,tako da je moja savest mirna. U malom mestu bez adekvatnog veterinara i bez empatije prema napustenim životinjama je jako teško. A da ima onih koji se koriste ovakvim i drugim situacijama ima ih i bice ih,ali to na njihovu dušu.
2020 08 11
Miro, u potpunosti se slazem. Samo, mnogi to ne razumeju (sve napisano). Moje okruzenje je isto takvo. Po ovim vrucinama niko ciniju sa vodom da ostavi. Makar to. O drugim stvarima da ne pricam. Kad vide bolesnu macku ili okrenu glavu i prave se da nisu videli ili zovu mene da obaveste. Ostalo sto si rekla potpisujem. Takodje sam stavila kao opciju da neko kupi nesto sa mog profila i to ce ici u te svrhe. Moze neko da donira svoj artikal, sta god to bilo i na taj nacin pomogne. A ako neko nema da donira a ne odgovara mu nista sa mog profila moze dati novcanu donaciju. Sve sto bude kupljeno bice navedeno u temi sa sve slikama. Uvek sam tako radila. Uvek budem neizmerno zahvalna kad vidim da neko ima zelju da ucestvuje. Jednom prilikom sam jednoj devojci slikala racune i sve sto sam kupila i poslala joj. Njen komentar je bio "Jaoo, sto sto ste slikali, nije trebalo stvarno". Da, treba. Treba da vidite gde je vas novac otisao. I meni je savest mirna. Secam se onih macica koje si pronasla u kesi i akcije za njih, i stenaca i svega. I tacno znam koje clanice se uvek jave i priskoce u pomoc. <3 Evo meni se uvek ti javis, pa i ako nisi u mogucnosti trenutno, lepa rec je uvek tu. Hvala ti.
2020 08 12
Dizem post...⬆️
2020 08 17
Ja nažalost ne mogu da pomognem,u zadnjih 20ak dana sam nasla 4 šteneta,uspela da ih ocistim od parazita,da ih sredim i udomim,a od jutros imam 3,jos im ni zubi nisu izbili. Skoro nisam nista prodala,a ponestaje i hrane i sredstava,a oni su prepuni buva,u zivotu ovo nisam videla. Cistila sam ih,ali i dalje ima mnogo.
2020 08 17
1 2