Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Fakultet i posao?

Šta mislite o tome? Da li vas ima koje i rade i studiraju? Da li se onda moze biti na budzetu?
2020 09 18
Moze, moze😉ja sam tako studirala.Doduse davno sam zavrsila fakultet, ali verujem da je ostalo isto. Samo ne prijavljujte na fakultetu da ste u stalnom radnom odnosu, kad popunjavate obrasce. Niko ne proverava😊. Pozz
2020 09 18
Uz dobru organizaciju može i faks i posao
2020 09 18
Meni je bilo jako tesko, jer nije kao nekada, prpsto moras da se pojavljujes na predavanjima, da dolazis na konsultacije, imas mnogo predispitnih obaveza i meni je bilo jako tesko. Iz trece sam neispavana isla na isšite, ali ja sam morala da radim, da placam racune, da kupujem hranu i sve za kucu i plus sam placala fax. Ako ne moras, ako tvoji imaj u za normalan zivot, moj savet ti je da radis honorarno dok studiras i da shvatis studije maksimalno ozbiljno, jer ce uvek nesto da trpi ili posao ili skola. Pre je bilo lakse dok nije bilo po bolonji, ucis za ispit, polozis i cao, sad je fax kao srednja skola i, ako zelis da ostanes na budzetu, moj ti je savet da ne radis neki ozbiljniji i zahtevan posao, ako ne moras, vec svu svoju energiju da usmeris u obrazovanje i da sacuvas mesto na budzetu. Naravno, ima onih koji sve izguraju uporedo, ali mali broj ljudi, obicno su to neka odustajanja, ili od posla ili od faxa. Ako mozes, nemas obavezu da placas racune, hranu, kucne potrepstine, raduckaj za sebe po malo, a na faxu cepaj na najjace, isplatice se sigurno
2020 09 18
Ja sam bila na budzetu u toku celih studija, radila honorarni posao svih 5 godina na faksu, a preko leta sam radila neku sljaku na duze :) naravno, izvodljivo je ali zaista zavisi koliko fakultet iziskuje truda (ja sam zavrsila Filoloski, sumnjam da neko ko studira Medicinski, ETF i sl. ima vremena koliko sam imala ja) i naravno mnogo snage, volje i dobre organizacije
2020 09 18
Ja sam uspela da zavrsim privatni, ali drzavni nikako, imam jos 8 ispita do kraja i vucem ih evo 3 godine. Vec sam 2 puta polagala isti kolokvijum jer mi istekne dok se smislim da izadjem na ispit. Interesovanja su mi otisla u nekom drugom smeru, cesto ostanem i duze na poslu i bas nemam elana da ucim kada dodjem kuci. A greota, kad se setim da sam i stipendiju primala, koliko sam samo truda ulozila, novca, vremena, nerviranja, bolova u stomaku... uh..
2020 09 19
Mislim da je ovo tesko izvodljivo jer po bolonji moras da prisustvujes na predavanjima i vezbama. Ja sam radila i studirala vanredno, isla sam vikendom na ispite i konsultacije, ali moja visoka skola je to dozvoljavala, mislim da fakulteti ne dozvoljavaju to.
2020 09 19
Ja studiram trenutno kao redovan student, budzet, dom, stipendija i sve pogodnosti imam jer mi je visok prosek, u 3 godini sam pocela da radim po 4h 3x sedmicno i mnogo mi se gomilalo gradivo, bila sam umorna, neispavana i ostalo... kada sam presla na 2x sedmicno po 5h sve sam stizala uz puno angazovanje... Naravno imaju ljudi koji rade i zavrsavaju fax polazuci sa 6/7 sve je stvar prioriteta i mogucnosti... Ja nisam morala da radim ali sam htela roditeljima da olaksam ali sad sam presla na mali biznis od kuce tako da mi je zarada slicna a manje mi je cimanje 😊
2020 09 19
Upravo tako. Bolonja zahteva dosta vise pohadjanje predavanja i narocito vezbi. Moj savet je da ako bas, bas morate, onda radite nesto honorarno. Sem ukoliko ne idete na privatni fax. Tad mozete sve. Ali sa drzavnim, tesko.
2020 09 19
Ja studiram Elektronski fakultet i radim u struci jer me je firma u kojoj sam bila na praksi zadržala da radim kod njih, naravno, sve je stvar dogovora sa nadređenima, pošto ja još uvek studiram, imaju obzira prema meni kada imam ispit, dosta da učim i tako to, ali smatram da je najbitnija organizacija :")
2020 09 19
I razsmiljam da upiem visu.... Ja vec radim tako da bih mogla da razmišljam o upisu ali da napustim posao... Tesko
2020 09 21
Ne znam sta radis, koju si srednju zavrsila, ali imas sasvim ok programe visih i visokih skola ili neki privatni akreditovan fakultet, makar danas imas veliki izbor skola i obrazovnih programa. Gledaj, raspitaj se, jbm li ga
2020 09 21