Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Opet ja, nadam se poslednji put

Neke clanice se mozda secaju oglasavala sam se radi informacija i iskustva drugih clanica sa situacijom oko vanbracnog odnosa, starateljstva i decijeg dodatka. Naime, nocas je moj bivsi priveden zajedno sa mnom u sup, radi davanja izjave nakon uznemiravanja mene na mojoj adresi. Izrecena mu je kazna zabrane prilaska na 2 a sud kako kazu u supu, obicno produzi zabranu na 30dana. E sad, bicemo pozvani u socijalno u narednih nekoliko dana. Opet pitam clanice koje bilo sta znaju o tome da me makar informativno upute sta se dalje desava u socijalnom? Prvi put sam u supu i prvi put dozivljavam sve ovo, ne znam kako da se ponasam, mnogo sam uznemirena a zelim da budem mirna i pribrana tamo kada dodjem. Ali sam cin objasnjavanja moje situacije u meni budi bujicu besa i emocija, koje ja tesko savladavam... Ne bih da me gledaju kao kretena jer zaista to nisam.. Zelim potpuno starateljstvo nad nasom bebom jer on nije uracunljiv. Kako da to dokazem. Dobar je manipulator i glumac, taj kada pada vuce sve za sobom.. Kako da dokazem sve sto znam? Da li neko zna...
2020 09 26
S obzirom da je upao u stan i da mu je izrečena zabrana, mislim da sve ide u tvoju korist, jer je sve registrovano. Neće moći da dobije starateljstvo, to je sigurno. I moj bivši je istukao ćerku, prijavila sam ga, napravljen je zapisnik, pa posle nije mogao da se ponaša toliko bahato, bez obzira što je imao veze svuda
2020 09 26
Sav posao resen. On ti je resio, tim upadom i maltretiranjima. To sto si ti osetljiva sasvim je normalno u takvoj situaciji. I normalno je da se osecas kao zrtva jer si to i bila. Ali suze i bes zadrzi za sebe, neku drugaricu i sl. Preboli njega sto pre, otpisi ga, da bi se oslonila na sebe i svoju snagu. U socijalnom je vazno samo dete. Dakle, sve sto govoris treba da govoris u interes deteta. Da se drzis toga da se plasis za sebe i dete, da on nije u stanju da se stara o detetu, plus je agresivan i nasilan. Ne znaci da ce takav biti prema detetu al dovoljno je sto je prema majci takav. Detetu malom treba majka, a ne da je otac maltretira. Majka mora da bude bezbedna i oni toga moraju biti svesni. Samo nemoj i ti da ljosnes, onda mogu oboma da uzmu dete. Sve ide tebi u prilog. Tako da ne brini previse, ako mozes nadji nekog decka da ti sve to prodje lakse. Malo je glupo sad se vezivati al to je samo sporedni savet, da se podignes iznad svega sto ti se desilo. Ne mislim da moras imqati decka, al neku podrsku trebas. Naravno da njemu neces kukati niti sl, nego prosto, osecaces se bolje. Ako nemas tu mogucnost, vazno je da se udaljis emotivno i fizicki od tog coveka, da ne padas na njegove provokacije i reci, mozes i da ga blokiras na tel, on u sustini oo zakonu tebi ne sme da se obraca sad dva meseca. Socijalno zanima samo blagostanje deteta. Dete cr kod majke, ako je majka uracunjiva i ako joj je stalo. Znaci, glavu gore.
2020 09 26
Prosla sve.Lepo su ti clanice rekle.Ja sam starateljstvo dobila na cerkom i vodim se kao samostalni roditelj.Samo se ja pitam za sve u vezi nje.Cak i granicu da prelazi samo ja dajem ovlascenje.Treba da daje alimentaciju,ali nista zadnjih 4 godine.Ja sam u drugom braku i bas me briga da li me neko osudjuje ili ne.Meni je sad super i odlicno se osecam.Guraj samo zbog deteta.Tesko je znam ali moras biti prisebna zbog deteta.U Centru za socijalni rad su cudaci,bar kod mene a verujem da i u drugim gradovima.Oni gledaju sve u korist deteta.Sve sto ti se desilo,ide ti u prilog.Upravo se drzi toga da je on cudak,nasilan,agresivan.Takvom roditelju dete nece dati sigurno.
2020 09 26
Posle isteka te mere, možete podneti preko advokata zahtev za produženje mere zabrane prilaska ako postoje razlozi za to (a jedan od razloga je prisustvo straha za vaš život, život deteta itd., ne znam kakva je situacija bila kod vas i šta se konkretno dešavalo, ali strah je ključan u donošenju odluke). Svako dobro!
2020 09 26
Devojke, hvala svakoj posebno na odgovoru i savetu! Mnogo mi sve znaci ! Divne ste, hvala ! ❤️ @Shyshymiga Od Vas opet (uvek) konstruktivna pomoc, kao i detaljan opis i motivacija. Hvala !
2020 09 26
Nemam takva iskustva, ali se javljam u temi samo da ti pruzim podrsku kao zena zeni i majka majci Glavu gore, ponosno, a u Socijalnom reci istinu jer je sve zaista na tvojoj strani. Takve stvari se nazalost dogadjaju samo sto naravno nikada ne pomisli covek da ce se desiti bas njemu. Ti tu uopste nisi kriva jer ma kakve svadje se dogadjale izmedju supruznika ili problemi, ama bas niko nema pravo na agresivno ponasanje ili uterivanje straha u kosti, fizicko povredjivanje i slicno. Znam da je lakse reci nego uciniti, ali stisni zube i pokusaj da se smiris i stabilizujes jer je sada pred tobom najbitniji zadatak, a to je da se izboris za starateljstvo i da pruzis detetu roditeljsku brigu i ljubav kakvu zasluzuje. I ovo ce proci, a kada se to desi bices 100 puta jaca. I nisi sama, nadam se da imas podrsku u porodici i prijateljima, a mislim da ti mogu pomoci i saveti clanica koje su ti napisale svoja iskustva. Drzim fige za tebe i bebicu....
2020 09 26
@lokibg Da, jako su mi pomogle, mozda neko ne bi podelio ovako nesto ali ja volim da se informisem i sakupim razlicita iskustva i misljenja. Hvala Loki, ali zaista hvala! 😘 Svaka rec mi znaci!
2020 09 26