Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bruksizam (nocni)

Da li neko ima ovaj problem i kako ste ga resile? Pocela su 3 zuba da mi se trose i sve vise skripim. Cula sam za onaj stitnik za zube, splint ako nije, ali se plasim da cu i njega da istrosim, a ne verujem da je nesto jeftin. Help
2020 10 31
Znam par cura koje su uzele foliju za zube koju nose preko noci, nju inace koristim i ja ali posle nosenja fiksne proteze..cena varira od 2000 do 5000, bar u Nisu :")
2020 10 31
Ja sam to imala zadnjih 3-4 godine od stresa, decko mi je ukazao na to - inace nisam imala pojma da skripim zubima u snu a budila sam se svako jutro sa ukocenom vilicom od zategnutosti. Podsvesno sam pocela da budim samu sebe kad primetim da mi je napeta vilica, i onda tako 6-12 meseci sam sebe mentalno trenirala, probudim se pa radim vezbe za opustanje vilice, tako i preko dana... dok nisam prestala. Kontam da nije idealno resenje, ali je dobro mentalno razgibavanje :') i vilica mi se preporodila otkad sam prestala
2020 10 31
Ipak se to leci kod psihologa, a ne navlakama. Navlakama se samo smanjuje ostecenje zuba. 1,5 mg bromazepama je obicno terapija. Ali ipak kod psihologa.
2020 11 02
Plus, obavezno baciti cigarete, ako pusite. I alkohol ako pijete nesto vise. Stres ko stres, ova bolest obicno dodje posle stresa ili jace traume. I nema boljeg leka od posete psihologu.
2020 11 02
Obavezno uradite te 'stitnike' za zube, sve vise mladih mi dolazi sa tim problemom. Uostalom, bolje je dati pare i 'trositi' tu gumu, a sacuvati svoje zube nego da za nekoliko godina dodjete u situaciju da Su zubi osetljivi jer su 'istroseni' maltene do zivca i da je jedini spas krunice.
2020 11 02
Meni je zubarka rekla da se ta vrsta poremecaja leci kod psihologa, a da ce ona rado napraviti to o cemu pisete ako treba. I da ona kao zubar bruksizam ne moze da izleci, vec samo da napravi tu navlaku da se stite zubi. Danas nije sramota otici kod psihologa. Osim ako nekoga jeste. To je vec nesto drugo. Terapiju ce svakako prepisati doktor koji poznaje svoj posao,moja je topla preporuka javiti se psihologu.
2020 11 02
> MissDiva: > > Shyshymiga: > > Meni je zubarka rekla da se ta vrsta poremecaja leci kod psihologa, a da ce ona rado napraviti to o cemu pisete ako treba. I da ona kao zubar bruksizam ne moze da izleci, vec samo da napravi tu navlaku da se stite zubi. Danas nije sramota otici kod psihologa. Osim ako nekoga jeste. To je vec nesto drugo. Terapiju ce svakako prepisati doktor koji poznaje svoj posao,moja je topla preporuka javiti se psihologu. > Molim te, bez namere da te uvredim, nemoj da pišeš stvari na forumima vezano za neki medicinski problem ako nemaš ogromnog iskustva i znanja iz neke oblasti. Najiskrenije mi nije namera da te vređam, ali sve što si napisala gore vezano za bromazepam (koji je izuzetno opasan) i da se bruksizam leči kod psihologa su totalne dezinformacije. Verujem da te je neko pogrešno uputio, ali stvarno govorim kao neko ko ima taj problem i preko 10 god iskustva. > Ne bi volela da bilo ko pročita gore napisano i da pomisli da je to tačno a najmanje da se truje bromazepamima.. :,'( > Bruksizam ima veze sa psihom, ali više je vezan za neurološko stanje i takva navika se iznova vraća. Zato je bitno da to prati iskusan zubar, protetičar a ne neko ko će te poslati kod psihologa jer je bruksizam video jednom u životu. Nema svaki stomatolog iskustva sa bruksizmom, to znam iz ličnog iskustva....Jedina pomoć je splint koji trajno štiti zube noću i nema nikakve potrebe za bromazepamima... Slazem se sa tobom , idem kod psihijatra vec dosta dugo i nije mi pomogao oko ovog kao ni brojni lekovi.
2020 11 05
Izgleda samo to moja drugarica uradi džabe svojim pacijentima sa tim problemom, ali moja drugarica je car.
2020 11 08
> MissDiva: > > Shyshymiga: > > Meni je zubarka rekla da se ta vrsta poremecaja leci kod psihologa, a da ce ona rado napraviti to o cemu pisete ako treba. I da ona kao zubar bruksizam ne moze da izleci, vec samo da napravi tu navlaku da se stite zubi. Danas nije sramota otici kod psihologa. Osim ako nekoga jeste. To je vec nesto drugo. Terapiju ce svakako prepisati doktor koji poznaje svoj posao,moja je topla preporuka javiti se psihologu. > Molim te, bez namere da te uvredim, nemoj da pišeš stvari na forumima vezano za neki medicinski problem ako nemaš ogromnog iskustva i znanja iz neke oblasti. Najiskrenije mi nije namera da te vređam, ali sve što si napisala gore vezano za bromazepam (koji je izuzetno opasan) i da se bruksizam leči kod psihologa su totalne dezinformacije. Verujem da te je neko pogrešno uputio, ali stvarno govorim kao neko ko ima taj problem i preko 10 god iskustva. > Ne bi volela da bilo ko pročita gore napisano i da pomisli da je to tačno a najmanje da se truje bromazepamima.. :,'( > Bruksizam ima veze sa psihom, ali više je vezan za neurološko stanje i takva navika se iznova vraća. Zato je bitno da to prati iskusan zubar, protetičar a ne neko ko će te poslati kod psihologa jer je bruksizam video jednom u životu. Nema svaki stomatolog iskustva sa bruksizmom, to znam iz ličnog iskustva....Jedina pomoć je splint koji trajno štiti zube noću i nema nikakve potrebe za bromazepamima... Ja se uopste ne osecam uvredjenom, ako zubar ne zna, a zubar nije bilo ko s ulice pa mi lupio, plus doktor opste prakse koji se s tim slozio, dakle dva lekara, onda lazem i ja. Oboma im veoma verujem. Ako je neurolosko oboljenje kako Vi tvrdite, onda se ode kod neuropsihijatra valjda? Nakon moje konstatacije da je zubarka rekla to i to, moj doktor je rekao bas sledece: mora da trenutno prezivljavas svasta i pod stresom si. Pa ono, nek bude da nije psihicki, lakse je sebe ubediti da ti je psiha okej, a eto, imam neuroloski poremecaj. Kako god.
2020 11 09
Ali me nesto zanima: Zasto bi bromazepam bio OPASAN? Naravno, ljudima kojima je potreban takav lek i koji je prepisana terapija? Definitivno ne bih slusala nekoga ko kaze da je bromazepam, lek za smirenje, a nekada i za opustanje misica terapija, opasan. Radije cu svoja dva doktora koji me lece godinama.
2020 11 09
Ispada kao da ja pisem nesto sto izmisljam i sad ste Vi mudriji od mene. Apsolutno nema potrebe za tim. Ne osecam se pametnije dok ovo pisem. Bukvalno od reci do reci prenosim. Ja sam prenela govor dva razlicita strucnjaka sto su meni rekli. Nista izmislila ni oduzela ni dodala. Mogu da iznesem i imena i prezimena i brojeve za konsultacije, mozda otvore nove vidike. Mozda se neko i izleci. Ocigledno ga ne lecite na pravi nacin cim toliko traje i zivite s tim. Izgleda su ovi moji lekari ipak okej.
2020 11 09
Shyshy, nisi pogresila, nazalost, na ovim prostorima je pominjanje psihologa i psihijatra tabu i stigma. Najcesci uzrok bruksizma jeste stres, tek zatim slede odredjeni medikamenti (najcesce antidepresivi) i medicinska stanja, tu su i kofein, nikotin, alkohol... Bromazepan moze pomoci (naravno, bez zloupotrebe i ako ne pomazu druge tehnike za eliminaciju stresa), psiholog, ali i ostale medicinske pretrage. Bromazepam u ovom slucaju iskljucivo nakon drugih pretraga, jedan od redjih uzroka bruksizma je i sleep apnoea, za koju je bromazepan kontraindikovan, dakle, nikako na svoju ruku. Treba ozbiljno shvatiti, bruksizam se pojacava sa godinama. Sto se tice neuroloskih poremecaja, oni su posledica (kao TMJ, TMD), a ne uzrok bruksizma. Kako god, bruksizam nije poremecaj kome se prilazi samo stiticima za zube. Oni nece zastititi misice, vilicu, nerve itd.
2020 11 11
Moj savet koristiti zastitne folije. Ja ih izradjujem i sebi sam napravila. Pored folija savet bi bila psihoterapija i rad na problemu. :) Pozdrav!
2020 11 13
Jako dugo imam problema sa bruksizmom nocnim (mada sam hvatala sebe i kako dok radim neki zadatak i zanesem se pocnem da baaas stiskam vilicu). Da, jeste nervoza, i ne nije sramota ni ici kod psihologa niti piti lekove ako treba,ali licno mislim da je rad na sebi, voljenje sebe i nalazenje ventila u stvarima koje volimo, koje nas opustaju, sportu kljuc. Svakako splint bar jedan nositi uveeeek nocu i odrzavati njegovu higijenu na bas visokom nivou, jer je bas pogodna stvar za bakterije i ostalo. Ja moje placam 20e, imaju oni tvrdi i meksi. Meni licno vise prija meksi, imam problema sa upalama desni,pa ti kruci umeju da me zuljaju posle nekog vremena. Pozrav svima škrgutačima :D
2020 11 27