Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Neki melem za pluca zagadjena od loseg vazduha

Zene, ima li koja neki recept za prirodni buckuris za "ciscenje" pluca? Mislim ne bukvalno, ali da pomaze makar malo ostecenjima u organizmu od zagadjenog vazduha. Vec 2 jutra kasljem i budim se sa bolovima u grudima koji traju po pola dana. Jesam pusac, ali znam da nije samo od toga - tacno otkad se pogorsao kvalitet vazduha imam te blage bolove i grlo mi je strasno suvo
2020 11 26
Isti problem. Ja uvece pred spavanje palim ovlazivac vazduha (kupila zbog klinca koji je od suvog vazduha dobio laringitis, pomaze ekstra), ili stavim u malu serpicu zalfiju ili suvi bosiljak da prokljuca i onda stavim pored radijatora/peci da isparava celu noc. Malo je lakse, ali verovatno najbolje da prestanemo da pusimo ili da se odselimo u lepe tropske krajeve 😁
2020 11 26
> TinaKris: > Malo je lakse, ali verovatno najbolje da prestanemo da pusimo ili da se odselimo u lepe tropske krajeve 😁 OVO! 😭😭🌴🍸🍸🌸☀️ Hvala na savetu svakako <3 pusenje vec jako dugo planiram da ostavim i nikako. Kako vreme odmice, sve se mislim da mi je duvan iscelicio pluca za ovo zagadjenje :')
2020 11 26
Kanarska ostrva kazu sve lece 😁 Salu na stranu, zagadjenje je strasno vec par godina, kazu pulmolozi da cemo svi imati posledice kroz nekoliko godina, pogotovo bebe i deca kojima su pluca u razvoju. Ja gledam da ispratim na AirVisual kakvo je stanje, ali opet ne mogu da ne luftiram kucu i ne izlazim napolje 😶 Rekose pusaci manje oboljevaju od korone, ja u to ne verujem ali nek' bude bar nesto dobro iz toga 😁😁😁
2020 11 26
Kanarska ostrva kazu sve lece 😁 Salu na stranu, zagadjenje je strasno vec par godina, kazu pulmolozi da cemo svi imati posledice kroz nekoliko godina, pogotovo bebe i deca kojima su pluca u razvoju. Ja gledam da ispratim na AirVisual kakvo je stanje, ali opet ne mogu da ne luftiram kucu i ne izlazim napolje 😶 Rekose pusaci manje oboljevaju od korone, ja u to ne verujem ali nek' bude bar nesto dobro iz toga 😁😁😁
2020 11 26
Na zalost nista ne pomaze kada je u pitanju zagadjenost vazduha koja traje danima. Imam alergiju na aerozagadjenja,bukvalno se gusim ovih dana.Bila sam kod doktorke,kaze da su nama,koji smo osetlji na zagadjenja,pluca otecenija od ostalih i da zato imamo osecaj da nam manjka malo vazduha.. Gusenje u grlu,kao da neko sedi na plucima,suvo grlo i sl Kaze inhalirajte se,imacete osecaj da vam je malo bolje..i imam osecaj,nekih sat,dva nakon inhalacije,pa nanovo sve.. Ulazim na svakih par sati da proveravam vazuh i ne valja nikako,ne znam sta je ovo..nadam se da nece jos dugo..
2020 11 26
Strasno... ne znam koliko ce jos moci ovako, ako se nista ne uradi povodom zagadjenja kroz koju deceniju cemo pomreti - ili od zagadjenja, prenaseljenosti i nemarnosti planete ili ce nas ocistiti neka prirodna katastrofa. Amazon kad je izgoreo posadili su drva soje da bi mogli da jedemo GMO sranja, ne znam zaista kako mislimo da zivimo bez ijednog normalnog drveta. Krenem da razmisljam o tome i padnem u depru. A ovo sa lignitom u Srbiji mi je posebna festa, niko ne razmislja o posledicama nego samo da bude sto jeftiniji ugrev
2020 11 27
> TinaKris: > Rekose pusaci manje oboljevaju od korone, ja u to ne verujem ali nek' bude bar nesto dobro iz toga 😁😁😁 Znas kako, drugaricin deda je resio u 75 godina da batali cigare (pusio 50 godina 3 pakle Drine bez filtera dnevno) i kad mu je postalo lose zbog ostavljanja cigareta - doktor mu je rekao da njegovim plucima ne odgovara vazduh vise jer su zatrovana, stoga ako ne nastavi da pusi umrece kroz 5 godina... pa ti sad vidi. Otkad mi je ispricala tu paradoksalnu pricu, zamislim se cesto
2020 11 27
Bas se brinem.I uzasno me.zabrinjava sto se bas malo o tome prica u medijima.Tek nekad se provuce na par sekundi da je vazduh los zbog automobila i ogreva..ajde vazi,verujem.. A drzava se bori tako sto je prepolovila novac za zastitu vazduha i okolinu za sledecu godinu..tuzno ali istinito,procitah to pre dva-tri dana.. Ja samo znam da sam u potrazi za kucicom u nekoj sumi
2020 11 27
Dok se pocne vetar neki, to nam je sto nam je, mislim da se niko nece baciti na resavanje tog problema. Inace moji svekijevci imaju vikendicu pored Avale u sred sume, cist vazduh je dok ne pocne grejna sezona, onda ceo komsiluk lozi ugalj, plastiku, gume.. Ne moze da se dise, gore je nego u gradu mnogo, verovali ili ne! Dedi svaka cast sto je uopste pozeleo da prestane da pusi posle toliko godina, da je ziv i zdrav pa i sa cigarom 😁
2020 11 27
> Ninuskica: > Bas se brinem.I uzasno me.zabrinjava sto se bas malo o tome prica u medijima.Tek nekad se provuce na par sekundi da je vazduh los zbog automobila i ogreva..ajde vazi,verujem.. > A drzava se bori tako sto je prepolovila novac za zastitu vazduha i okolinu za sledecu godinu..tuzno ali istinito,procitah to pre dva-tri dana.. > Ja samo znam da sam u potrazi za kucicom u nekoj sumi Bas tako, i ja isto! Drzava prepolovila novac za zastitu zivotne sredine a za duplo povecala budzet za Vesiceve "radove"... Bas sam juce rekla decku daj nadjemo neki plac na selu, ne moze ovo vise ovako
2020 11 27
> TinaKris: > Dok se pocne vetar neki, to nam je sto nam je, mislim da se niko nece baciti na resavanje tog problema. > Inace moji svekijevci imaju vikendicu pored Avale u sred sume, cist vazduh je dok ne pocne grejna sezona, onda ceo komsiluk lozi ugalj, plastiku, gume.. Ne moze da se dise, gore je nego u gradu mnogo, verovali ili ne! Moj cale i deda zive na Bubanj Potoku, njih dvojica loze drva, ovi ostali ne znam iskreno ali pre neki dan sam bila bio je cistiji vazduh, moze da se udahne gore!
2020 11 27
Mi porodično "čistimo" pluća magarećim mlekom, koje se ne kuva, pije se na sobnoj temperaturi (po ~ 100ml/ dan). Zaobilazi nas kašalj, a i retko se razboljevamo. Mleko je po sastavu najbliže do majčinog i trenutno nam je najbolje za imunitet.
2020 12 01