Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Srcana mana kod dece

Jel ima neko ovde da je imao iskustva sa srcanom mamom, kod sebe, nekog bliskog ili kod svog deteta? Dijagnoza je defectus septi atriorum cordis Q21. 1 Ima godinu i po dana i predlozena je operacija, ali kada bude imao 20ak kg, sad ima 11 kg, znaci to nece skoro, kontrola je za 3 meseca. Mene sada vise brine taj period do operacije. Kakvi su rizici, nista nisu rekli, nema terapiju niti bilo sta
2021 01 06
Nemama iskustva sa dijagnozom. Žao mi je što imate problem. Moj iskreni savet je (ako već niste) da potražite drugo, pa i treće mišljenje. A opšta preporuka za sve srčane probleme je održavaje telesne težine. Pošto je to dete, onda to znači da ne dozovolite da bude gojazno. Mada Vi sad možda želite da on što pre ima 20kg. ali to mora ići veoma postepeno da tu kilažu dosegne sa 4-5. god. Možda će problem vremenom "nestati", odnosno njegovim rastom možda će se ta pregrada zbog koje ima ovu dijagnozu izgraditi u potpunosti.- ovo samo prepostavljam, ne znam da li je moguće. Kontrole su neophodne! Srećno!!! </3
2021 01 06
Pa, naglasili su da je operacija maltene neizbežna i da moze doci do brojnih komplikacija, jer je ta rupa velika, skoro 18mm. Jedini razlog sto me moze odmah da se operise je kilaza. E, ono sto brine i dr, a i mene to je da ta rupa ne nastavi da se siri, jer on nece jos dugo imati 20 kg, a ako se rupa bude rasirila vise od 2 cm, tu onda vec nastaje problem, toga se ja bojim
2021 01 06
DD, glupo mi je reći da ne brineš jer si majka. Moja ćerka ima šum, tj. protok krvi nije baš kako treba, sad je u pubertetu, pratimo kao što Ninuškica kaže. Drugarica ima ćerku koja se rodila sa rupom na srcu, operisana je po planu u BG, kao što je i tebi rečeno. Sad ima 20 godina, živa i zdrava. Dečiji kardiolog zna šta treba i kako.
2021 01 06
Imamo srece sto sam preko jednog doktora koji ne ni ne poznaje, a pomogao mi je, dobila najboljeg kardiologa u institutu, covek je na odmoru, a ipak je dosao da pregleda malog, hvala mu, pa mi je nekako lakse. Znam, Apple, ugl sve to prodje ok, cula sam, nego me ne znam ni ja kako uhvatila malo panika
2021 01 06
Kako ne bi, meni dete danas samo palo na klizanju i nateklo joj lice. Već se nerviram. To je naš 'posao'. 💓💓💓
2021 01 06
Debela, slusaj doktore. Kada dosegne odgovarajucu kilazu, ona je neophodna zbog anestezije i mase srca, operisati ce ga i bice sve u redu. Ne pitaj se, nego prihvati. Niko tu nije kriv, septum mora da se zatvori i samo mirno i stalozeno i napred. Bice sve u redu.
2021 01 07
Kontrole na tri meseca nisu toliko strasne, kada pomislimo da postoji mesecna kontrola, pa dnevna bolnica za redovno nadgledanje. Da se preterano brinu da ce ta rupa zacas da se prosiri, kontrola bi bila za mesec dana. Ne razumem se u dijagnozu, moje dete je imalo rupu na mozgu, ali je iscezla posle tromesecne dijagnoze, te prve zakazane. Operacija nije predlagana. E sad, kako to ide sa srcem ne znam, i zasto je potrebna bas ta kilaza, ali sigurno nece cekati kilazu ukoliko primete da se rupa toliko rasirila. Sta im znaci rupa ne znam, tako su i nama rekli za mozak. I zasto bi se rupe sirile? Nasa se srecom povukla s mozga. Vidjala sam bebe i decu mnogo manje kilaze na oporavcima od raznih operacija za sedam meseci u bolnici. Uzimajuci to sve u obzir, izgleda da nije puno strasno. Da li su vam dali nadu da to moze da se povuce i smanji bez operacije, ili samo moze da ostane isto ili poraste? Bice sve dobro, uvek bude. Iskusenja dolaze u raznim oblicima, najteza su ona koja se ticu bolesti.
2021 01 07
Razumem kroz sta prolazite, slusajte doktore i molite se da ce se desiti cudo i kako dete raste sve ce se srediti,u svakom slucaju jos koje misljenje potrazite , mada uvek isto kazu , Mojoj ceri ugradjen pejsmeker sa 5 god,sad je velika devojka bez kompleksa ,kontrole zamena pejsa sve ok,vec treci ima u sebi. Doktori daju sve od sebe to da znate ,samo budite hrabri !
2021 01 07
Hvala puno! Ma, ja sam potpuno optimisticna sto se tice i nasih lekara i operacije, mene samo brine taj period do tad. Nasa dr, pedijatar nenormalna zena spominje iznenadne smrti deteta i sl, vise se zato bojim, jer mi ona tako pricala kako se deca zbog srca umiru u snu i sl
2021 01 07
Lekari moraju da daju nadu, a ne da spominju najstrasnije situacije. Od takvih lekara se ogradi. Idi samo kod stručnjaka koji se razume u materiju i kaže da se to resava na najbolji mogući način. Znam za par primera gde je problem nestao sam od sebe, baš u vezi srčanih problema kod male dece, tako da je tvoje da veruješ i time širiš energiju oporavka. Kod mladog organizma se mnoge stvari regenerišu mnogo brže i razni problemi nestaju rastom i razvijanjem. Operacije su često delotvornije i rešavaju problem koji se kasnije više ne javlja ili se drži pod kontrolom, da život može najnormalnije da se vodi. Klinka od prijateljice je, koliko se sećam, kao beba imala bas tu neku prazninu u srcu, koja se popunila sama od sebe i sad je dete potpuno zdravo. I sama sam prošla sa srednjom ćerkom razne bolesti, koje su nestale, čvrsto sam verovala da će tako biti, tražila sam alternativa rešenja i nalazila.
2021 01 07
Drzi se DD, bice sve ok ❤
2021 01 07