Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kako preziveti porodjaj?!

Skoro sam pisala o tome kako imam rizicnu trudnocu i molila sam se Bogu da udjem u 9i mesec, sad kad sam 39+3 🎉🎉🎉🎉 razmisljam samo kako cu se poroditi 😑 mislila sam bice mi svejedno, a sad..... Uzas iz dana u dan sve gore i samo mi se motaju misli kako cu ja to da izvedem i sve se gore osecam i fizicki i psihicki 😑 Svi pricaju kako boli, ali kad ti stave bebu u ruke sve se zaboravi, i kako je najbitnije disanje, to sam toliko puta cula da mislim da cu se ugusiti, ali aamaannn ja to ne zelim da cujem, zasto mii neko ne kaze nije to nista i ne boli uopste 😁 imate neki savet?
pre 24 dana, 14:41
Ja sam bila uplasena,kao i svaka zena i doktorka mi je rekla da samo razmisljam o razlogu zbog kog sam u porodilistu,da cu da dobijem svoju devojcicu i da slusam sta mi pricaju. Samo slusaj i radi kako ti kazu i sve ce da bude u redu.🙂😘
pre 24 dana, 15:42
Baš sam se pitala kako si :) Porođaj boli kao nikada ništa u životu, otkidaš meso svoga mesa, jedino me tako jako bolelo kada sam polomila ruku, ali je kratko trajalo i samim tim nema velike usporedbe osim u intenzitetu bola. Svakako je nama ženama porođaj tema bez kraja. Dvaput sam se porađala i mogu dati najiskreniji savet a to je da se ne boriš protiv bola, da mu ne prkosiš, da ga prihvatiš, zagrliš i uploviš u njega. I onda će sve biti mnogo lakše plus si u inostranstvu pa te niko neće maltretirati bez epidurala što je olakšanje koje znaju žene što su ga primile. Prvi mi je porođaj trajao 23 h sa indukcijom, drugi 3.5 h i oba su bila dva sasvim različita iskustva. Ništa epidural, Srbija. I, da, tačno je, sve se zaboravi i oseti se ogromna sreća, ogroman ponos, ogromno olakšanje, ogromno zadovoljstvo. Ne postoji pandan emociji koju ćeš osetiti kada se sve završi i konačno se upoznate :) Želim ti sreću i da sve lepo prođe.
pre 24 dana, 17:39
Ja sam svog sina rodila maltene 2 puta.Poradjala se sa indukcijom od 8 do 4 popodne, pa vakum , bolovi, dete ne izlazi, gura besiku, nigde veze u 5 i 20 rodjen carskim rezom.I prezivela naravno, rodila i devojcicu.Sve je individualno, znam zene koje se poradjaju kao od sale.Najaci bolovi su naponi, oni dodju na kraju kad se bas dete radja, znaci bolovi se postepeno pojacavaju. Setajte sto vise, razmisljajte samo otome kako cete bebicu drzati u narucju za koji dan.Srecno.
pre 24 dana, 18:38
Ne znam da li me je vise nasmejao naslov, ili Srebrnin opis bola 😁 Ja sam u 9. mesecu zahvaljivala sinku sto je okrenut naopacke i sto cu morati da se porodim carskim rezom, jer i dalje tvrdim da ja NE BIH UMELA DA SE PORODIM!😁 Bukvalno naklon do poda svakoj zeni koja se prirodno porodila! Pretpostavljam da zena moze da se "pripremi" u smislu vezbanja disanja, a da sve ostalo odrade priroda i doktori 😶
pre 24 dana, 19:32
Mene sam porođaj nije boleo jer je tada već gotovo, mukama je kraj. Iz dva guranja sam rodila oba sina. 5 minuta je trajao sam porođaj. Ono što boli najviše je taj trenutak pre nego što će mi reći da legnem na sto, ono kad kažeš babici u panici - ja ću se ukakiti :D Ona zna da se porađaš i kaže ti da brzo legneš, zove doktora, idemooo :D Jer je osećaj baš takav kao da ti se kaki, beba se spusti u kanal, pritisne i analni otvor. Najvažnije je da sllušaš šta ti kaže babica i ginekolog. Kad kaže guraj, guraj, kad kaže diši, ti diši. Kad bebu izvade, ti si bukvalno kao nova, ne boli više niša, ja nisam ni sečena dole, ništa, ništa. Kao devojka, bila sam u fazonu je l mogu ja sad kući :D Došla u sobu, sela, opalila selfi za familiju koja slavi, tuširala se, pojela sve što sam ponela, pila vodu, odgovarala na poruke, malo instagram... Jer ne možeš da spavaš od injekcija koktela koje ti daju, a i udari te adrenalin jer si postala mama, a i srećna si što se sve završilo :D Da je to tako strašno, žene se ne bi porađale drugi, treći, četvrti put. Sve bi imale po jedno dete. Tako da nije to ništa strašno, posebno nije kao u američkim filmovima gde se deru kao prasad na klanju. Porođaj se dešava bez dranja, jer ne dišeš dok guraš, napinješ se kao da imaš tvrdu stolicu. Bože sačuvaj poređenja, ali tako je u fiziološkom smislu :D
pre 24 dana, 22:11
Ja sam se tri puta poradjala...Prvo sam rodila malo teze jer nisam slusala.Dobila bolove 20min pred porodjaj,drugo sam brzo rodila nisu stigli ni da me srede,trece uz indukciju bez problema....nisam primala epidural niti bih....evo ziva sam i zdrava kao i moja deca....da mogu i cetvrto bih rodila,ali od mene dosta
pre 24 dana, 23:23
Ja sam zatrudnela nakon 6 vantelesnih....10 godina fizičkog, psihičkog i finansijskog maltreta, tako da...lepo ćete se poroditi kao sve ostale žene na svetu, prestanite s kukanjem...
pre 24 dana, 00:07
Supergaga zao mi je sto ste prosli kroz sve to, ali to svakako nije razlog da napisete ovako nesto clanici. Svakome je svoja muka najteza. Pogotovo strah od prvog porodjaja kada jedna zena ne zna sta je ocekuje, i kako ce to sve da prodje, te price tipa "moja baba se poradjala na njivi i odmah nastavila da radi, i sta joj fali", ostavite za pojedine sovinisticki nastrojene muskarce.
pre 23 dana, 10:06
> TinaKris: > Supergaga zao mi je sto ste prosli kroz sve to, ali to svakako nije razlog da napisete ovako nesto clanici. > Svakome je svoja muka najteza. > Pogotovo strah od prvog porodjaja kada jedna zena ne zna sta je ocekuje, i kako ce to sve da prodje, te price tipa "moja baba se poradjala na njivi i odmah nastavila da radi, i sta joj fali", ostavite za pojedine sovinisticki nastrojene muskarce. Ma ok...ne treba uopšte da Vam bude žao mene, ja se ne žalim, nisam se žalila ni kada sam prolazila kroz sva ta sranja, svakom život dodeli neki problem s kojim mora da suočava i to je to...samo sam bila šokirana kako neko može da zaboravi sve lepo što što ga čeka i skoncentriše se na ružno...mnogo je veći problem izvesti dete na put, napraviti čoveka od njega itd. nego porođaj, ali dobro...devojka je odlučila da se u životu stalno nečeg boji, s takvim stavom joj stvarno neće biti lako...možda sam gruba ali možda neko i treba da joj 'stavi ogledalo', bar bih ja volela da meni neko osvesti nešto što ja, možda, nesvesno pogrešno radim...
pre 23 dana, 10:37
Ja sam se poradjala 14 sati. Bolelo je nenormalno ali stvarno cim vidite bebu sve prodje. Ja sam se plasila I klistiranja i same bolnice i vadjenja krvi i bila sam u fazonu ja necu njihovu hranu, ali kada dodjete tamo nekako sve se promeni, nista vam nije bljak ni sramota. I veliku sam gresku napravila sto nisam slusala tim oko sebe, mislila sam da vicu na mene iz nekog hira ali u stvari da sam ih slusala bolje bih prosla. Pricali su mi da ne zaustavljam vazduh kada pocne kontrakcija (jer ce onda jos vise da me boli) a ja sam samo htela da ih oteram u tri lepe. U stvari da sam tada disala kako treba vazduh bi isao do bebe i ne bih imala tako jaku kontrakciju, misici bi se opustali jer unosim kiseonik. Posle epiziotimija nista, valjda adrenalin radi svoje I zaista nisam osetila ni secenje ni usivanje. I iako me je bolelo toliko da sam padala u nesvest sada bih se opet poradjala rado. Eto ova moja zadnja recenica neka Vam bude podstrek, kada ja tako kazem koja sam gadljiva na sve I imam bas nizak prag bola onda znaci da se stvarno sve prezivi I zaboravi i sve bude ok.
pre 23 dana, 11:10
I da, bitno je da ne gurate iz glave, da ne napinjete obraze nego da gurate iz stomaka bukvalno kao kada kakite. Valjda razumete na sta mislim 🙂
pre 23 dana, 11:32
Mislim da su ovde pojedini komentari suvisni....ja ne znam koja se zena nije plasila prvog porodjaja.Bitno je slusati sta ti kazu i raditi kako treba.I ja sam bila u panici i frci sta cu i kako cu pred prvi porodjaj...bila sam uplasena i nista nisam slusala pa sam prosla kako sam prosla,a druga dva porodjaja sam odlicno izgurala...hvala Bogu deca su mi ziva i zdrava...da tesko je izgurati dete na pravi put....1.je treci razred,2.ove godine krece u preskolosko,a 3.ce sad tri godine...tesko je i te kako,ali ja sam htela da ih rodim i borim se kako znam i umem za svoju decu.Nema potrebe sad da plasim zene i da pricam suvisne price...boli i prolazi....
pre 23 dana, 14:38
Ja bih ukinula prirodni porođaj, naročito za krupne bebe kao moje preko 4 kg. Oba puta carski, zakon!
pre 23 dana, 14:58
> MARIJANA832: > Ja bih ukinula prirodni porođaj, naročito za krupne bebe kao moje preko 4 kg. Oba puta carski, zakon! To se tebi cini...veruj mi da sam rodila drugo 3.800kg....super prosla,ustala odmah setala,tusiranje....super mi je bilo....zaova je 4 puta carski i kaze nista bez priridnog....ja sam za prirodni jer je laksi i brzi oporavak..sto kazu nije kod carskog bas sve carski.Ipak je to otvaranje stomaka,materice...znas i sama... Sva tri porodjaja prirodno bez epidurala i slicnih stvari....ja nikad ne bih pristala na carski samo ak9 bas mora ili postoje komplikacije...moja tetka je rodila cerku 4.250kg prirodno...ziva i zdrava
pre 23 dana, 15:44
1 2 Sledeći