Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Problem sa licem, ako neko ima iskustva?

Devojke mislim da sam napravila veliki problem svom licu. Znam da ovo nije najbolje mesto za savete, svakako cu otici kod lekara ali ipak da cujem ako se neko razume bolje od mene. Imam cisto lice bez ijedne bubuljice, suva mi je koza ali zaista odrzavana I negovana. I pre 15 dana kupim ja loreal ljubicasti umivalicu I kremu sa hialuronskom kiselinom. Pre 3 dana pojavi mi se na obrazu crvena fleka kao ogrebotina. Ja pomislila da sam se slucajno ogrebala prstenom, satom, otkud znam. Medjutim meni se jutros pojave i na bradi i na drugom obrazu crvene pruge, linije, fleke, bas kao ogrebotine i uzasno svrbe a ta starija i jedna na vratu su se pretvorile u prave oderotine, znate ono kad smo bile male pa padnemo i oderemo laktove. I pece me uzasno. Da li je moguce da je od te nove kozmetike? Moze li hialuronska to da uradi? Pise da je cak i za osetljivu kozu. Odmah danas sam prestala da koristim, mazem samo pantenol I umivam se decijim sapunom. Fleke ce sigurno ostati, sad sta je tu je ali da vidim da sprecim nekako gori scenario.
2021 03 30
Kupite u apoteci 3% bornu kiselinu. Rastvorite je u vodi, recice vam apotekar kako i time isperite celo lice. A onda te krastice namazite Enbecinom(to je mast za oči). Nestace vam sve u roku od jednog do dva dana najvise. Ali nastavite da cistite lice bornom kiselinom jos nekoliko dana. Isto se i meni to desilo sa eucerinom. I bila sam kod lekara, strucnjaka, koji mi je odmah rekao sta da uradim i tako je i bilo. Iz iskustva vam kazem. Ali naravno idite i vi kod lekara prvom prilikom.Pozdrav
2021 03 31
Samo da napomenem da borna kiselina nece da vas peče,već kad se rastvori u vodi i kada stavite na lice deluje kao blagi tonik za lice.
2021 03 31
Hvala puno, uradicu to sutra. Bas sam razočarana, nikada nisam imala nikakav problem sa licem i sada ga sama napravim. Inace sam bas pobornik svega prirodnog, sminkam se jednom u 6 meseci samo kada bas moram I sada ce ovo ostaviti fleke... 😣 A bas sam mislila da mi ovo sto sam kupila odgovara i bila sam zadovoljna isprva ali izgleda da je to napravilo problem. Mada, koja kolicina kiseline je to kada je nastalo ovo na licu 😒
2021 03 31
Ne znam,i meni se to desilo sa eucerin kremom sa hijaluronskom kiselinom... Ali ne brinite,nece vam ostati fleke,sve ce da se povuce. Verujte mi. Isti slucaj je bio samnom. Sve se povuklo kao da nikada nije bilo.
2021 03 31
Najbolje resenje vam je otici kod lekara.A kada se to bude sredilo predjite na ph neutral ili neki od prirodnih sapuna za umivanhe lica.Kao i bezbednijih krema poput nivea univerzalne ili pavloviceve,povoljnije i sigurnije od onih koje su na ceni i stalno ih reklamiraju.
2021 03 31
Ja imam osetljivu kožu lica i zadnjih par meseci koristim samo prirodno ulje za lice i baš mi prija. Naručila sam na jednoj stranici na instagramu,ulje semena maline i ulje semena kupine. Odusevljena sam.
2021 03 31
Ja sam do sada koristila mixa hyalurogel kremu, 7% i 10% glicerina, u zavisnosti od stanja koze i bas mi je odgovarala ali sada sam resila da promenim da mi se koza ne zasiti. Tako sam zeznula jednom lice retinolom.
2021 03 31
Ja lice umivam ili samo vodom sa nekim sundjerom od celuloze, ima ih od 100 pa skupljih, nekad uzmem i onaj piling Konjac sundjer sa orahom i time cistim. Od sapuna imam svoju omiljenju marku koja se ovde ne moze naci, to uvek kupujem ali su obustavili bili isporuku za Srbiju sa sajta gde uzimam. Bas cu da vidim jel se to sredilo sada pa da narucim. Osim toga koristim jos samo sheet maske i serume koji nisu uljani, npr. vitamin C serum. > MiraTinaLena2: > Ja imam osetljivu kožu lica i zadnjih par meseci koristim samo prirodno ulje za lice i baš mi prija. Naručila sam na jednoj stranici na instagramu,ulje semena maline i ulje semena kupine. Odusevljena sam. Moze li malo vise o tome?
2021 03 31
> Bojanaboka990: > Ja sam do sada koristila mixa hyalurogel kremu, 7% i 10% glicerina, u zavisnosti od stanja koze i bas mi je odgovarala ali sada sam resila da promenim da mi se koza ne zasiti. Tako sam zeznula jednom lice retinolom. Sta ti se desilo sa retinolom?
2021 03 31
Iskreno ne može... Možete da imate alergijsku reakciju na neki od sastojaka eventualno, ali ne izgleda tako kao što ste opisali. Proizvođači kao Loral generalno ne stavljaju visok koncentrat neke kiseline ili bilo čega što njih košta, to su jeftine kreme drogerijskog ranga, tu imate eventualno malo glicerina. Najgora reakcija na bilo koju kiselinu je blago crvenilo i to na vrlo jaku kiselinu. I da ste izlazili na sunce bez SPF zaštite, opet ne biste imali takvu reakciju... Tu je moralo više stvari ds se dogodi, generalno se kiseline ne stavljaju na oštećenu kožu ako imate bilo koji problem na licu. Mada, ponavljam, Loreal teško da stavlja visoku koncentraciju bilo čega u kreme.. Svakako posetite dermatologa.
2021 03 31
Ja sam imala nesto slicno sa kremom koja je sadrzala retinol tj antirid..Kao da se spalila koza..Prestala sam da je koristim i naravno prestalo je.I krema sa hijaluronom mi ne odgovaraju,nisu napravile bas takav haos kao retinol,ali sam sada uzela na rizik Hyalu B5 sa hialuronom,ona mi je ok
2021 04 01
Meni je retinol izazivao nesto slicno ali blazi oblik, crvenilo i perutanje, bubuljice neke cudne, haos. A sada mi uopste nije bilo osteceno lice, ma ni malo iziritirano da bi to bio okidac. Uopste mi nije jasno sta se tu dogodilo.
2021 04 01
Ne znam.Meni sve sto sadrzi retinol,hijaluron,Q10,smetalo do sada..peckanje,svrab i crvenilo.Evo sada kao sto rekoh izrizikovala sa hyalu b5 i ok mi je...Koritila sam neke Laroche proizvode pa sam zato rizikovala.Tako da pretpostavljam da je do kvaliteta,jacine. Sacekaj par dana bolje ne mazi nista,da se to smiri..Mozda pantenol ili tako nesto..Svakako batali kremu,a sl put ako uzimas nesto pokusaj prvo sa testerom da ne bacas pare.Ja tako radim kada god imam priliku.Ovo sto nema tester i ne kupujem uglavnom
2021 04 02
Nisam bacila neke velike pare 🙂 Ne znam koliko bi tester pomogao jer se ovo javilo posle 15 dana koriscenja. Sad se dosta povuklo. Koju kremu preporucujete za 30+?
2021 04 02
1 2