Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Razlika izmedju svinjskog filea i pileceg belog?

Zanima me kakva je razlika? Bitni su mi proteini, u tabeli, razlika je minimalna. Pitam zato sto ne podnosim pilece belo, pre sam ga volela, ali u poslednjih par godina mi smrdi nepodnosljivo na koncentrat ili sta vec i jednostavno ne mogu da progutam ni zalogaj. :(
2021 06 23
Smrdi i jedno i drugo iskreno. Jedino iz slobodnog uzgoja na selu. I ja se stalno pitam šta daju tim životinjama, ne samo da meso ima specifičan miris i ukus već i sva ta voda koja izlazi dok se peče ili dinsta.
2021 06 24
Imas na Palilulskoj pijaci KAMENDIN radnju, stvarno im je meso vrhunskog kvaliteta, po meni jedna od najboljih mesara U Srbiji. Oni nemaju piletinu, ali svinjsko meso im je top topova, malkice su i skuplji, ali kvalitet se placa, jbg. Takodje u mlecnoj hali, sa desne strane od ulaza, dva momka prodaju piletinu. To je njihov uzgoj, provereni su i piletina im je odlicna
2021 06 24
Hvala puuuno, bas mi znace saveti. Da, ni svinjsko nije kao sto je bilo, ali mi je bar blaze nego pilece, mozda sto svinjetinu generalno vise volim, ali pileeece definitivno vise ne mogu ni da omirisem. :( Przila juce i jos u toku pripreme mi je pripalo muka od mirisa, jos ova vrucina, na kraju nisam mogla da jedem, bukvalno. Inace imam njuh kao pas... haos! xD
2021 06 24
Ja uvek toplo preporucujem FB grupu "Mali proizvodjaci hrane u Srbiji". Sve sto sam probala od tih ljudi tamo je bilo fenomenalno a cene su malo vise, ako ne vecinski i iste kao u prodavnici a kvalitet nemerljiv jer velika vecina njih - ako ne svi - rade iskljucivo tako na malo. Probala sam dimljene sireve, mantije, riblje pljeskavice i kobasice, kolace... Samo reci hvale za divne ljude koji pokusavaju da opstanu na ovom nefer trzistu i zaista nam nude proizvode od srca pravljene :) svasta, ali apsolutno SVASTA moze tamo da se nadje: od domacih jaja, povrca, mlecnih proizvoda, mesnih proizvoda - do kolaca, domacih namaza, ma svega
2021 06 25
> djolinja: > Zanima me kakva je razlika? Bitni su mi proteini, u tabeli, razlika je minimalna. Pitam zato sto ne podnosim pilece belo, pre sam ga volela, ali u poslednjih par godina mi smrdi nepodnosljivo na koncentrat ili sta vec i jednostavno ne mogu da progutam ni zalogaj. :( A zašto jednostavno ne izbacite meso? Očigledno Vam organizam šalje signale...Tačno je da nijedan biljni izvor proteina nije kompletan, tj. nema sve neophodne aminokiseline, ali dobrom kombinacijom se može postići...šta znam, i meni je meso sve više bljak, ali moji ukućani su mesožderi a mene mrzi da pravim poseban meni za sebe pa jedem i ja meso, mada minimalno....
2021 06 25
И мени миришете на будућег вегана. 🤭 Мало поста свима прија, пробајте неко време без меса. Ја једем домаћи хумус, мацкам га шаргарепом или паприком. У ове врућине једино што ми прија. А и здраво је брате мили. 🤸🐖🐓
2021 06 26
I ja sam primetila da mi u poslednje vreme meso uopste ne prija. A bila sam bas mesojed. Vise sam se okrenula vocu i povrcu, meso samo kad je neophodno, i u manjim kolicinama. Ten mi je mnogo lepsi, kosa, nema celulita. :)
2021 07 08
Uh, celulit imam, ali to mi je od čipsa. :-\ Nije da mi smeta,ali... Leto... Haha Ovo za ten potpisujem! I manje se znojim. Stvarno izbalansira telo malo posta...
2021 07 09
> djolinja: > Zanima me kakva je razlika? Bitni su mi proteini, u tabeli, razlika je minimalna. Pitam zato sto ne podnosim pilece belo, pre sam ga volela, ali u poslednjih par godina mi smrdi nepodnosljivo na koncentrat ili sta vec i jednostavno ne mogu da progutam ni zalogaj. :( Ja stavljam dosta karija i miriše fenomenalno..i to Aroma kari, najbolji je, čist, bez mešavine drugih začina.
2022 05 28