Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Knjiga koja vas je motivisala?

Ako imate neku knjigu da preporucite koja vas je motivisala nije bitno na kom polju, znate ono kada osecate da stagnirate 🤗 i ne mora biti nuzno psihologija neka, vec ako ste i nakon nekog romana osetile nalet dobre energije 🤞
2021 09 09
Da, ja imam. Ali mi je sve i sa godinama. Nešto me je motivisalo i nadahnulo u 19,20 godina što sad ne bi moglo da me dotakne i obrnuto haha. Uglavnom nije ni bitno ali moja neka preporuka: Razgovori s bogom - Nil Donald Volš Kako sam dospela ovde - Barbara de Anđelis (preporučujem svakoj mladoj osobi da to pročita) Živeti bez bolesti - Brus Gitner Samom sebi - Marko Aurelije Sada sam u nekom periodu stagnacije što se čitala tiče i baš se radujem da vidim koje preporuke imate, možda mi nešto zagolica maštu jer jesen je idealan period za knjigu 😊❤️🍁🍁
2021 09 09
U životu šta sam pročitala svašta, motivacija počevši od Družine Pere Kvržice :), Ex Ponta Andrićevog, Vindhemovog Dana Trifida, Klajv Barkerovih Knjiga krvi, Markesov Sto dana samoće, Pekićevo Besnilo, Lavkraft Nekronomikon, Saramagovo Slepilo, o stripovima da ne pričam koliko su me motivisali, učili i zasmejavali, ma sijaset knjiga kojima bih udavila ovde da krenem da nabrajam ali poslednje što sam pročitala a da me je držao osećaj i misao danima, da sam pozajmila iz biblioteke pa kupila sebi su Dani napuštenosti Elene Ferante, kao i Nikud ne idem Rumene Bužarovske. I Moj muž od Rumene je isto odlična knjiga pripovetki. Recimo Rumenu sam rado slala drugaricama poštom u inostranstvo kao poklon za Božić i Novu Godinu.
2021 09 09
Znači da se vratim na Peru Kvržicu opet bila bi generalno sjajna ideja jer je to top knjiga. 😊 > srebrna: > U životu šta sam pročitala svašta, motivacija počevši od Družine Pere Kvržice :), Ex Ponta Andrićevog, Vindhemovog Dana Trifida, Klajv Barkerovih Knjiga krvi, Markesov Sto dana samoće, Pekićevo Besnilo, Lavkraft Nekronomikon, Saramagovo Slepilo, o stripovima da ne pričam koliko su me motivisali, učili i zasmejavali, ma sijaset knjiga kojima bih udavila ovde da krenem da nabrajam ali poslednje što sam pročitala a da me je držao osećaj i misao danima, da sam pozajmila iz biblioteke pa kupila sebi su Dani napuštenosti Elene Ferante, kao i Nikud ne idem Rumene Bužarovske. I Moj muž od Rumene je isto odlična knjiga pripovetki. Recimo Rumenu sam rado slala drugaricama poštom u inostranstvo kao poklon za Božić i Novu Godinu.
2021 09 09
Meni je ta knjiga ostala kao prva u detinjem pamćenju, prve koje se sećam mimo svih Grima, Andersena, Ivane brlić-Mažuranić itd., to je bila prva avantura a da promoviše dobro, zajedništvo, borbu protiv zla. Nisam nikada bila u stanju da čitam motivacione i afirmacione autore kao ni ono povrćem do zdravlja, razvod u tri koraka, kako zaraditi milione... Prosto ne mogu, valjda je poenta da u određenoj knjizi određenog autora kroz priču, likove, aktere i naše nevidljivo bivstvovanje nađemo ono što nama prija i implementiramo u sebe, mislimo i razmislimo o tome pa se onda rado vratimo kroz neko vreme opet na to. Opet, stripovi su tu takođe top.
2021 09 09
> srebrna: > U životu šta sam pročitala svašta, motivacija počevši od Družine Pere Kvržice :), Ex Ponta Andrićevog, Vindhemovog Dana Trifida, Klajv Barkerovih Knjiga krvi, Markesov Sto dana samoće, Pekićevo Besnilo, Lavkraft Nekronomikon, Saramagovo Slepilo, o stripovima da ne pričam koliko su me motivisali, učili i zasmejavali, ma sijaset knjiga kojima bih udavila ovde da krenem da nabrajam ali poslednje što sam pročitala a da me je držao osećaj i misao danima, da sam pozajmila iz biblioteke pa kupila sebi su Dani napuštenosti Elene Ferante, kao i Nikud ne idem Rumene Bužarovske. I Moj muž od Rumene je isto odlična knjiga pripovetki. Recimo Rumenu sam rado slala drugaricama poštom u inostranstvo kao poklon za Božić i Novu Godinu. Hvala na odgovorima, kupujem prvom prilikom Dani napustenosti 🤗 dosta sam cula o njoj, sad si me podsetila. Ja sam filolog, ali mi takodje ne leze knjige koje su danas svrstane u 'popularnu psihologiju'. Kad sam vec kod toga, je l' procitala neka mozda Kolibu od Pol Janga? Potpuno random knjiga, nego mi je to ostalo kao vecita misterija 😂 Pre sigurno desetak godina je bila takva potraznja, na svakom koraku ti neko preporuci tu knjigu, od prodavnice do frizera 😂 Ali meni kad sam je zavrsila u fazonu nidje veze... Mada sam dosta bila mlada kada sam je procitala, mozda je i do toga 😅
2021 09 09
Počela i batalila. Ne mogu ja to, kao šta ne mogu ni Koelja. Od njega sam se jedva naterala da Alhemičara pročitam do kraja, bila sam mnogo mlađa, sada ni to ne bi mogla. Onu, Sedela sam na obali reke i plakala to ćaozdravo bilo odmah. Ne kažem da su loše knjige, ali mene taj žanr ne privlači.
2021 09 09
Ni meni se nije svidela Koliba. Ako neko želi, poklanjam :D
2021 09 09
Meni je knjiga Sitnice koje život znače - Lorenco Marone "na finjaka" promenila pogled na neke stvari. Takođe, knjiga Put kojim se ređe ide, malo teža za čitanje ali je fenomenalna, zaista vas navede na razmišljanje 😊
2021 09 09
" Počni sa zašto" - Simon Sinek. "Sofijin svet"- Justejn Gorder -najbolja knjiga koju sam ikada procitala. 🍀🍀
2021 09 10
Bez uvrede zaista, nista licno, samo ne znam u kom univerzumu je Put kojim se redje ide teska knjiga za citanje, jos jedna blabla knjiga u moru knjiga popularne psihologije, izvikana i nikada mi nece biti jasno zasto Ukoliko imate decu moj predlog su dve knjige, lektira za roditelje Cica Gorio - Onore de Balzak Kralj Lir - Sekspir Svaki roditelj treba da procita ove dve knjige
2021 09 10
Procitano jos u skolskim danima 🌹 Mada, 'tezina' knjige zavisi i od afiniteta, i zainteresovanosti za samu temu... Normalno je da nekome bude teza knjiga koja je na specifican nacin pisana, ako mu nacin pisanja nije dovoljno blizak ili tema dovoljno zanimljiva. Ne mora nuzno da znaci da se time meri umetnicka vrednost knjige 🤞
2021 09 10
Ni ja ne citam popularnu psihologiju, te puteve, kaludjere, tajne, sve mi to nekako nju ejdz baljezganje, sta znam. Moja keva voli, meni ne lezi. Recimo Mandala-Perl Bak, obozavam tu knjigu. Majstor i Margarita, moja omiljena, koja mi je definitivno promenila mnoge poglede na religiju. Volim i razbibrige, Najveci zlotvori i diktatori u istoriji i najvevi zlotvori i diktatori u istorini-ZENE👹 Mracno, ali zabavno. Trenutno trazim knjigu Opet on, ako neko ima neka javi
2021 09 10
Jao meni od Gordera Devojka s pomorandžama baš slatka knjižica, čitala sam kao teen i nekako ću zauvek da volim tu priču 😊❤️ Preporuka velika za tu knjigu. Odličan mi je on autor. > Kupina: > " Počni sa zašto" - Simon Sinek. > "Sofijin svet"- Justejn Gorder -najbolja knjiga koju sam ikada procitala. > 🍀🍀
2021 09 10
O da, sram me bilo. Dolton Trambo - Džoni je krenuo u rat. Imam je i to ono prvo izdanje. I Metallica (moj dobar drugar) opevala tu knjigu kroz pesmu One. To je najpotresniji roman kojeg sam ikada u životu pročitala.
2021 09 10
1 2