Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bol u listu desne noge

Ima li neko mozda sličan problem ili je imao? Zapravo radi se o sledećem. Grc kao grc nije prvi put da me uhvati, ali to uglavnom bude jak boli koji popusti za vrlo kratko vreme, najviše minut. E sad desava mi se zadnjih 10 dana, bol u samom listu noge u vidu stezanje,zatezanja, nesto kao grc u blazem obliku. Bol nije prisutan dok mirujem, sedim ležim itd.cim počnem hodati počinje taj bol koji ne popusta sve dok hodam, kada se penjem uz stepenice znaci kida bol, jedva se popnem. E sad, pregledao sam detaljno mesto bola, apsolutno nikakvih promena boje kože nema,nema nadutost noge, modrih fleka itd, nisam se nigde udario to sam siguran. Sta to moze biti?
2021 11 21
Probaj da uzimas jacu dozu magnezijuma, redovno obavezno. Verovatno istegljena tetiva.
2021 11 21
> Budha.Bar: > Probaj da uzimas jacu dozu magnezijuma, redovno obavezno. > Verovatno istegljena tetiva. Ću ga uzmem obavezno👍
2021 11 22
> Ralekrusevac: > > Budha.Bar: > > Probaj da uzimas jacu dozu magnezijuma, redovno obavezno. > > Verovatno istegljena tetiva. > Ću ga uzmem obavezno👍 I meni se slicno desavalo i to cakni dok mirujem i dok hodam...desavalo se da me u toku voznje uhvati da ne znam kud cu....magnezijum sam pocela da pijem i pustilo.
2021 11 22
Ukoliko pijete magnezijum, obratite pažnju na to koji oblik Mg pijete. Vrlo često je u pitanju magnezijum-oksid, čija bioraspoloživost je mala i neadekvatna. Ne bacajte novac, već uložite u malo skuplje preparate, magnezijum-citrat ili helatne oblike, čija je bioraspoloživost preko 70%. Pijte ga najbolje uz obrok da bi izbegli dijareju. Takođe najbolje uveče. <3
2021 11 22
Probaj po jednu bananu svaki dan. Moja baba je tako smanjila/resila se grceva.
2021 11 22
> srebrna: > Ukoliko pijete magnezijum, obratite pažnju na to koji oblik Mg pijete. > Vrlo često je u pitanju magnezijum-oksid, čija bioraspoloživost je mala i neadekvatna. > Ne bacajte novac, već uložite u malo skuplje preparate, magnezijum-citrat ili helatne oblike, čija je bioraspoloživost preko 70%. > Pijte ga najbolje uz obrok da bi izbegli dijareju. Takođe najbolje uveče. <3 E važi, hvala na savetu
2021 11 23
Idite kod doktora, poslace Vas da uradite D-dimer. Taj bol moze nagovestavati tromb.
2021 11 23
> Bojanaa12: > Idite kod doktora, poslace Vas da uradite D-dimer. > Taj bol moze nagovestavati tromb. Bio sam, ništa konkretno mi doktor nije rekao.. Samo je pogledao nogu i kaže kao nema nikakvih promena, proširenih vena itd .. Rekao mi isto da pijem magnezijum kao što su mi rekle i ostale članice ovde i evo pijem od danas pa ćemo videti. To i mene plaši za tromb, zato sam i postavio temu da vidim jel imao neko slično iskustvo. Nije mi jasno na osnovu čega je on došao do zaključka da nije nista ako je samo pogledao nogu
2021 11 23
> Ralekrusevac: > > Bojanaa12: > > Idite kod doktora, poslace Vas da uradite D-dimer. > > Taj bol moze nagovestavati tromb. > Bio sam, ništa konkretno mi doktor nije rekao.. > Samo je pogledao nogu i kaže kao nema nikakvih promena, proširenih vena itd .. > Rekao mi isto da pijem magnezijum kao što su mi rekle i ostale članice ovde i evo pijem od danas pa ćemo videti. > To i mene plaši za tromb, zato sam i postavio temu da vidim jel imao neko slično iskustvo. > Nije mi jasno na osnovu čega je on došao do zaključka da nije nista ako je samo pogledao nogu Zavisi kod kog dr sa bio. Mozda kod vaskularnog da odes, i da proveris gustinu krvi.
2021 11 23
> Ralekrusevac: > > Bojanaa12: > > Idite kod doktora, poslace Vas da uradite D-dimer. > > Taj bol moze nagovestavati tromb. > Bio sam, ništa konkretno mi doktor nije rekao.. > Samo je pogledao nogu i kaže kao nema nikakvih promena, proširenih vena itd .. > Rekao mi isto da pijem magnezijum kao što su mi rekle i ostale članice ovde i evo pijem od danas pa ćemo videti. > To i mene plaši za tromb, zato sam i postavio temu da vidim jel imao neko slično iskustvo. > Nije mi jasno na osnovu čega je on došao do zaključka da nije nista ako je samo pogledao nogu Najbolje uradite D-dimer privatno, pogotovo ako bol nije povezan sa nekom povredom.
2021 11 23
Skoro mi se dogodilo da sam imala isti takav problem i ispostavilo se da sam nosila ugazene patike u stranu, a nisam osetila taj nagib pri hodanju, niti se to moglo primetiti na patikama, međutim mišić je odreagovao tako, da me je boleo list sa strane. Ako se plašiš stvaranja tromba, možeš preventivno uzimati Andol. Moj muž je zbog Korone uzimao, jer hoće da dodje do zgrusavanja krvi, češće kod muskaraca
2021 11 24
Moj predlog da idete kod doktora da uradi magnentnu rezonancu ili skener (pravnk sam, pa sam laik za medicinu) mozda moze biti taj bol od kicme i prelazi na nogu...
2021 11 24
S obzirom da je grč, onda je do mišića, a s obzirom da nema nikakve spoljne promene, ne bi trebalo da su trombovi i vene problem, nego sa mišićem koji se istegao, možda u nekom treningu, igranju fudbala ili zbog neadekvatne obuce. Magnezijum je svakako najbolji za grčeve i znak da organizmu fali isti. Kad je u pitanju problem sa kičmom, onda se bol oseća kroz srž noge i ide dalje, do kuka, krsnog dela
2021 11 25